;

Autor Wątek: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.  (Przeczytany 531 razy)

Offline erykszolc Mężczyzna

• Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Virtuoso
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #15 dnia: Dzisiaj o 12:07:27 »
@tom517 czy nadal uważasz, że nie uświadczę różnicy w smaku kawy między którymś z tych ekspresów, a Gaggią? Wybacz, że dopytuję, ale bardzo mnie ciekawi to co napisałeś wcześniej.

Offline tom517

• Ekspres: Izzo Alex MKII <- (Ascaso Basic Termoblok, Gaggia Classic)
  • Młynek: Eureka Zenith 65E < - Fiorenzato F4E nano <- Ascaso i2-mini; Myy47 GS1 timemore Chestnut <- Porlex Tall
« Odpowiedź #16 dnia: Dzisiaj o 12:35:25 »
A niby jak masz uświadczyć, Gaggia daje dobre ciśnienie, ma OPV, wszystko równo leci, kolba też jest niczego sobie. U mnie zawsze robiła pyszne espresso, używałem tylko w pracy, HX w domu. Szybko się nagrzewała, fakt że tylko espresso i nie spieniałem. Jak będziesz sprzedawał, daj znać na prv, może wrócę do espresso w pracy przynajmniej od święta :). Zauważ, że topowe ekspresy mają 2 bojlery, jeden do pary, nie spieniasz, to taka gaggia jest jak ten topowy model :). Ale mimo wszystko często chce się czegoś nowego, także czemu nie :).

Offline orangina

• Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Fiorenzato F4 E Nano
« Odpowiedź #17 dnia: Dzisiaj o 12:47:57 »
ALE, różnica w cenie pomiędzy Bezzera Magica S a Magica S PID to mniej niż 6%, a pomiędzy Magica S a Rocket Cellini V3 PID to 3% i wg mnie to powinieneś wybierać pomiędzy tymi modelami.

Wydaje mi się, że Rocket Cellini V3 PID zszedł już ze sceny i nie jest oferowany w sprzedaży.
Zanim kupiłem HX używałem jednobojlerowego La Pavoni. Dalej bym go używał gdyby nie tandetna obudowa która zaczęła rdzewieć. Obecnie mam PID ale nie jestem pewien czy ponownie bym do niego dopłacił. Uważam że lepiej dopłacić do lepszego młynka albo akcesoriów typu tamper czy waga.

Offline roger

• Ojciec Założyciel
« Odpowiedź #18 dnia: Dzisiaj o 16:28:53 »
Rocket V3 został zastąpiony nową linią >> klik <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria

Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

Offline erykszolc Mężczyzna

• Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Virtuoso
« Odpowiedź #19 dnia: Dzisiaj o 17:15:24 »
Rocket V3 został zastąpiony nową linią

Zdecydowanie poza budżetem ;)

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi