Autor Wątek: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu Bezzera Magica s PID vs ROCKET Mozzafiato Type  (Przeczytany 20161 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Jak możesz zaczekać to po Nowym Roku będziemy mieli ciekawostkę wśród młynków.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Oczywiście,że mogę poczekać. Możesz zdradzić Januszu, kiedy ta ciekawostka będzie dostępna i co to będzie?
Coś, ktoś o minusach, plusach powyższych młynków w zestawieniu z tymi ekspresami Rocket vs Bezzera? Czy to może lekka przesada do zakupu tak drogiego młynka?

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Coś, ktoś o minusach, plusach powyższych młynków w zestawieniu z tymi ekspresami Rocket vs Bezzera?

Żarna 64 mm dogadają się z tymi ekspresami, bez obaw ;)

Zwróć uwagę na aspekty często pomijane, np.: wygoda regulacji grubości przemiału, gabaryty vs przewidywana lokalizacja w kuchni (czasem kilka cm ma znaczenie).

Czy to może lekka przesada do zakupu tak drogiego młynka?

Jeśli masz budżet, to młynek w tym segmencie jest inwestycją na lata. Przy mniejszym budżecie można poszukać używki gastro, ale ja osobiście ciąłbym najpierw budżet na ekspres w takiej sytuacji.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Oczywiście,że mogę poczekać. Możesz zdradzić Januszu, kiedy ta ciekawostka będzie dostępna i co to będzie?
W tej chwili brak czasu na ogarnięcie tego tematu. Cierpliwości.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Coś, ktoś o minusach, plusach powyższych młynków w zestawieniu z tymi ekspresami Rocket vs Bezzera?

Żarna 64 mm dogadają się z tymi ekspresami, bez obaw ;)

Zwróć uwagę na aspekty często pomijane, np.: wygoda regulacji grubości przemiału, gabaryty vs przewidywana lokalizacja w kuchni (czasem kilka cm ma znaczenie).

Czy to może lekka przesada do zakupu tak drogiego młynka?

Jeśli masz budżet, to młynek w tym segmencie jest inwestycją na lata. Przy mniejszym budżecie można poszukać używki gastro, ale ja osobiście ciąłbym najpierw budżet na ekspres w takiej sytuacji.
Hm... z tego co zdążyłem zauważyć w opisach tych młynków wszystkie posiadają wygodną regulację przemiału. Czy się mylę?

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Prośba o pomoc w wyborze ekspresu Bezzera Magica s PID vs ROCKET Mozzafiato Type
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Grudzień 2017, 22:21:47 »
Hm... z tego co zdążyłem zauważyć w opisach tych młynków wszystkie posiadają wygodną regulację przemiału. Czy się mylę?

Cóż, wygoda jest pojęciem subiektywnym

Zauważ, że pokrętło regulacji w ECM i Profitec (swoją drogą to dwie siostrzane firmy) umieszczone jest z tyłu po prawej stronie. Jeśli po sąsiedzku w niewielkiej odległości będzie ściana lub inny obiekt (szafka/ekspres/...), dostęp do pokrętła może być utrudniony. Dla porównania, w Ceado do regulacji służy spory pierścień naokoło ujścia hoppera. Moim skromnym zdaniem to dużo wygodniejsze rozwiązanie.

Sama mikroregulacja może być różnie rozwiązana. Precyzja ustawień skali mikro często oznacza konieczność długiego kręcenia przy zmianie ziaren (np. między jasnym a ciemnym paleniem; o skakaniu między espresso a alternatywami nie wspominam, bo to niezbyt dobry pomysł). Uwzględniając konieczność pozbycia się przemiału poprzedniej grubości po zmianie ustawień, sporo kawy może upłynąć do uzyskania pożądanego efektu

Kolejny czynnik wpływający na wygodę to odczyt bieżącego ustawienia grubości przemiału. W zależności od oświetlenia, odczyt z ECM/Profitec (czarne cyferki na czarnym tle :picardpalm: ) może być lekko utrudniony

Podsumowując: nie ufaj zbytnio opisom marketingowym i w miarę możliwości obejrzyj na żywo/przetestuj przed zakupem.

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Dzięki wielkie za podpowiedzi, chyba zmuszony będę wybrać się do Nadarzyna :-(

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Słuszna decyzja, dobre rozeznanie powinno się potem przełożyć na zadowolenie z dokonanego zakupu :)

Spośród wymienionych przez Ciebie młynków najlepiej prezentuje się Fausto, ale jeśli nie musisz się ograniczać do jednego sklepu, to rozważ jeszcze przynajmniej wspomniane Ceado E6P.

Ciekawe też, jaką petardę przygotowuje @Janusz ;)

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Fajnie wygląda pamięć ustawień w tym młynie Ceado E6P :ok:

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Dziękuje za podpowiedź. Miałeś może możliwość oglądnięcia w realu tych ekspresów stojących obok siebie? Chodzi mi o wykonanie itd...
Stałem przed dokładnie takim samym dylematem. Wybrałem się do Nadarzyna i wróciłem z Bezzera Magica S Pid. Jak dla mnie wykonanie jest lepsze od Rocket, dodatkowo kolba jest znacznie ciekawsza. Wolałem również Joystick zamiast pokrętła jeśli chodzi o duszę pary i gorącej wody. Poza tym wydaje mi się że tacka ociekowa w Bezzera jest większa od tej w Rockecie. Bojler w Bezzera nie jest izolowany ale nie wydaje się się aby miało to duży wpływ na stabilność temperatury.
Jak każdy HX Bezzera wymaga porządnego nagrzania więc muszę wiedzieć godzinę wcześniej czy mam ochotę na doppio
Z wad Bezzery muszę wspomnieć o braku sygnalizacji niskiego poziomu wody w bojlerze. Kilkadziesiąt gramów kawy poszło do zlewu przez ten mankament. Nie wiem jak to wygląda w Rockecie. Wyświetlacz Pid mógłby być schowany gdyż psuje klasyczny wygląd maszyny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Gratuluję wyboru. Mam ten sam ekspres. Będziesz zadowolony.

Jak każdy HX Bezzera wymaga porządnego nagrzania więc muszę wiedzieć godzinę wcześniej czy mam ochotę na doppio
Z wad Bezzery muszę wspomnieć o braku sygnalizacji niskiego poziomu wody w bojlerze. Kilkadziesiąt gramów kawy poszło do zlewu przez ten mankament. Nie wiem jak to wygląda w Rockecie. Wyświetlacz Pid mógłby być schowany gdyż psuje klasyczny wygląd maszyny.

U mnie wystarcza nagrzać ekspres przez pół godziny. Wstajesz włączasz ekspres i do łazienki. Jak wyjdziesz, pościelisz, ubierzesz się to ekspres gotowy do kawy na wyjście. U kobiety to nawet wystarczy sam pobyt w łazience i makijaż :)
Tacka jest rzeczywiście większa.
Niski poziom u mnie chyba z 3 razy przez rok zniszczył mi kawę w kolbie. Ale teraz to zbiornik wystarcza na cały dzień. Jak rano lub wieczorem uzupełnię to starcza do końca dnia. To tylko wprawa i nawyk jak stała obsługa samochodu - stała obsługa ekspresu.

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Prośba o pomoc w wyborze ekspresu Bezzera Magica s PID vs ROCKET Mozzafiato Type
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Grudzień 2017, 02:43:45 »
[...]
Niski poziom u mnie chyba z 3 razy przez rok zniszczył mi kawę w kolbie. Ale teraz to zbiornik wystarcza na cały dzień. Jak rano lub wieczorem uzupełnię to starcza do końca dnia. To tylko wprawa i nawyk jak stała obsługa samochodu - stała obsługa ekspresu.

Miałem na myśli napełnianie bojlera z wodą. Brak wody w zbiorniku na wodę to inny problem.

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Stałem przed dokładnie takim samym dylematem. Wybrałem się do Nadarzyna i wróciłem z Bezzera Magica S Pid. Jak dla mnie wykonanie jest lepsze od Rocket, dodatkowo kolba jest znacznie ciekawsza. Wolałem również Joystick zamiast pokrętła jeśli chodzi o duszę pary i gorącej wody. Poza tym wydaje mi się że tacka ociekowa w Bezzera jest większa od tej w Rockecie. Bojler w Bezzera nie jest izolowany ale nie wydaje się się aby miało to duży wpływ na stabilność temperatury.
Jak każdy HX Bezzera wymaga porządnego nagrzania więc muszę wiedzieć godzinę wcześniej czy mam ochotę na doppio
Z wad Bezzery muszę wspomnieć o braku sygnalizacji niskiego poziomu wody w bojlerze. Kilkadziesiąt gramów kawy poszło do zlewu przez ten mankament. Nie wiem jak to wygląda w Rockecie. Wyświetlacz Pid mógłby być schowany gdyż psuje klasyczny wygląd maszyny.
Wybiorę się do Nadarzyna, aby w realu zobaczyć te dwa ekspresy. Jeśli miałbym Bezzerę Magica S PID  porównać do ekspresu Rocket, to chciałbym to zrobić z modelem Mozzafiato V. Jest on podobno inaczej wykonany niż model Rocket Apartamento...
Kolba i grupa w Modelu Bezzera Magica wygląda bardzo dobrze, natomiast manometry Rocketa Mozzafiato chyba są ładniejsze, czytelniejsze...

Offline Mr Kaffeino Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • Blog
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID plus alternatywa (drip, kalita, aeropress, chemex, kawiarka, mrclever driper, slowpresso)
  • Młynek: Hario Slim + Comandante C40 MK3 Nitro Blade + Lelit William 72Pl
Każdy szczegół ma znaczenie przy wyborze ekspresu. Swój wybierałem bardzo długo. Zarezerwuj sobie dzień i zadawaj pytania. Ze swojej strony dodam, że byłem blisko wyboru Rocketa, zdecydowały właśnie detale.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Z wad Bezzery muszę wspomnieć o braku sygnalizacji niskiego poziomu wody w bojlerze.
A czym to się objawia ? Bo nie miałem z tym do czynienia, a robimy nieraz i z 6 espresso pod rząd ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi