Autor Wątek: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145  (Przeczytany 2797 razy)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« dnia: 03 Grudzień 2017, 22:51:10 »
Bylem juz gotowy zakupic DeLonghi 685, ale poczytalem o sitkach z filtrem crema i zrezygnowalem. Czy DeLonghi EC330S plus sitka od modelu 145, bez filtra crema, bedzie lepszym wyborem? Mlynek, jaki chce kupic to Graef CM702.
Da sie tym zestawem uzyskac espresso z crema "naturalna", a nie sztuczna?

Ewentualnie, czy mozna gdzies dostac sitka do 685 bez filtra crema?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2017, 23:24:54 wysłana przez philly »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2017, 23:13:16 »
Poczytaj jeszcze o stabilności temperaturowej i wybierz coś z mosiężną/metalową grupą. System crema to nie jedyna cecha, która dyskwalifikuje tanie ekspresy do kawy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2017, 23:28:50 »
Prosze o jakies wskazowki/sugestie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2017, 23:34:41 »
Wiele razy napisano już, że najtańszym rozsądnym sprzętem jest ascaso arc. Jeśli nie ascaso, to może rancilio silvia, ale to już trochę drożej. Pokazały się też na rynku niedrogie ekspresy marki lelit. Coś wybierzesz.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2017, 23:35:29 »
DeLonghi 685 ma dużo pochlebnych opinii i parę dość unikalnych funkcji jak programowny przepływomierz, preinfuzję czy możliwość ustawienia temperatury.

Kolbę można przerobić (filmy na youtube)  jak i kupić luzem bez spieniania sztucznego.

Z wad: jest tani, dość mało stateczny z uwagi na wysokość i smukłość.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2017, 23:37:28 »
Gdzie na te pochlebne opinie? Na Ceneo?

To że jest tani to chyba nie wada? To chyba jego jedyna zaleta.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2017, 23:52:28 »
DeLonghi 685 ma dużo pochlebnych opinii i parę dość unikalnych funkcji jak programowny przepływomierz, preinfuzję czy możliwość ustawienia temperatury.

Kolbę można przerobić (filmy na youtube)  jak i kupić luzem bez spieniania sztucznego.

Z wad: jest tani, dość mało stateczny z uwagi na wysokość i smukłość.

Gdzie kupic taka kolbe bez spieniania? Chodzi w zasadzie o samo sitko, ale jesli nie moge przerobic go sam, to chetnie kupie taka kolbe

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień 2017, 00:06:47 »
Gdzie na te pochlebne opinie? Na Ceneo?

Linków nie bardzo mogę wrzucać ale wystarczy wujek google - ma nawet tłumacza. Ten ekspers to prawie EC 680 więc już trochę jest na rynku. Oczywiście ocena jest w aspekcie ceny (ok 650 zet za nówkę) co stanowi ułamek rancilio silvia.

Ps. Przygodę z domowym ekspresso warto zacząć od dobrej kawy wprost z palarni, młynka i np kawiarki przy której dość często się zostanie :-)

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień 2017, 00:08:33 »
Gdzie kupic taka kolbe bez spieniania? Chodzi w zasadzie o samo sitko, ale jesli nie moge przerobic go sam, to chetnie kupie taka kolbe

Zacznij od serwisu a potem ebay. Choć opisów jest dużo jak przerobić, nie jest to trudne a do tego "jak się coś zepsuje" nowe nie są drogie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudzień 2017, 00:17:28 »
Kolego Kawek mam do Ciebie trzy pytania. Czy posiadasz rzeczony ekspres? Czy piłeś  espresso w polecanych na forum kawiarniach? Jeśli posiadasz taki ekspres to czy udało Ci się uzyskać na nim takie espresso jak we wspomnianych kawiarniach?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Grudzień 2017, 12:48:44 »
Gdzie kupic taka kolbe bez spieniania? Chodzi w zasadzie o samo sitko, ale jesli nie moge przerobic go sam, to chetnie kupie taka kolbe

Zacznij od serwisu a potem ebay. Choć opisów jest dużo jak przerobić, nie jest to trudne a do tego "jak się coś zepsuje" nowe nie są drogie.


Jedyne, co moge znalezc to sitka do double espresso. Czy moglbys mi podeslac link do miejsca, gdzie moge dostac sitko do jednej porcji?

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Grudzień 2017, 17:23:49 »
Miałem 330S i to zabawka dla dzieci. Ma kilka zalet, ale nie jest wart pieniędzy za jakie go sprzedają, można się grubo zastanowić nad zakupem, o ile można go dostać za maks 100-150zł. Jest, jak każde delonghi, fatalnie wykonany. Mój się rozsypał po roku (zawór pary przeciekał), naprawili na gwarancji, sprzedałem znajomej, u niej padł po 6msc i go wyrzuciła.

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Grudzień 2017, 15:31:42 »
Kolego Kawek mam do Ciebie trzy pytania. Czy posiadasz rzeczony ekspres? Czy piłeś  espresso w polecanych na forum kawiarniach? Jeśli posiadasz taki ekspres to czy udało Ci się uzyskać na nim takie espresso jak we wspomnianych kawiarniach?

Nie mam ekspresu bo mi przeszło ekspresso, kawę w niektórych kawiarniach z forum piłem, a jeśli ktoś chce w domu zrobić ekspresso z ekspresu za 600 zł nowka takie jak z rozgrzanej astorii za kilkadziesiąt tys to powodzenia :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Grudzień 2017, 15:34:46 »
Moja Astoria kosztowała ok 1600 zł. Jeśli zaś chodzi o ekonomiczny aspekt, to w tej cenie da się kupić nowy ekspres, który przyrządzi znakomite espresso.

Dla czego polecasz jakiś sprzęt wątpliwej jakości, skoro nawet go nie używałeś?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: DeLonghi EC330S z sitkami od DeLonghi 145
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudzień 2017, 15:41:44 »
Jedyne, co moge znalezc to sitka do double espresso. Czy moglbys mi podeslac link do miejsca, gdzie moge dostac sitko do jednej porcji?


Linków jakoś nie jestem w stanie wrzucić ale dodatkowe sitko do jednej porcji dostaniesz w sklepie/serwisie a w necie choćby na north.pl (drogo) .  Ogólnie jest to chyba takie samo jak do innych serii 311, 331,341,351, 680/685 ,820,850, 860 etc.. ale lepiej sprawdzić. Producenci tną koszty wiec takie części na ogól występują w bardzo wielu modelach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi