Autor Wątek: The Gabi Master A  (Przeczytany 73231 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Styczeń 2018, 19:22:33 »
Oki, dwie próby dziś poczyniłem. W pierwszej wodę wlałem dość normalnie i niestety drobny przemiał zwyciężył. Woda poszła bokiem, ale herbatka była smaczna (ciężko zepsuć Nensebo).
W drugiej wodę dolewałem na 4 razy po 20 ml. Nadal sporo wody poszło bokiem, ale już delikatnie zaznaczyła się syropowatość naparu. Trzeba sprawdzić z grubszym mieleniem.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Styczeń 2018, 19:34:48 »
A jednak :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Styczeń 2018, 19:46:55 »
Donkiszot, a możesz w drugą stronę to co wcześniej wrzuciłbyś do Gabi wrzucić do kolby i przez te n sekund wytworzyć tyle naparu ile wychodziło z Gabi. Na koniec porównać smakowo 😀

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Styczeń 2018, 21:06:32 »
Gruby przemiał z ciśnienia, 50ml (tyle robiłem dziś z gabi) nawet nie zdąża nabrać smaku, trwa to góra 3 sekundy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Styczeń 2018, 21:20:18 »
Uzysk z Gabi 50 ml z grubym przemiałem? Jak frubym? Jaka doza i efekt końcowy?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #140 dnia: 04 Styczeń 2018, 00:28:44 »
Jeśli pytanie do mnie, to jest to trzecia próba do sprawdzenia -- dziś brakło czasu.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #141 dnia: 04 Styczeń 2018, 07:47:17 »
50ml to jak do espresso :), myślałem że większe się pija porcje z przelewu z 200-300ml :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #142 dnia: 04 Styczeń 2018, 08:08:03 »
Przez dłuższy weekend dzieki uprzejmości @Drinkera i ja testowałem Gabi. Mam co do tego urządzenia mieszane uczucia:
Napierw plusy:
- wreszcie urządzenie do przelewów, które automatyzuje i upraszcza polewanie
- efekty za każdym razem zbliżone (może bez fajerwerków, ale bardzo przyzwoicie)
- w zestawie twarde plastikowe opakowanie
I minusy:
- za dużo części
- strasznie to plastikowe, nie jestem pewien ile cykli "zmontuj-rozmontuj" wytrzyma, zanim się powyciera i wszystko nabierze luzów
- niezbyt fajnie wyciera się tą część z prysznicem
- i to co mnie najbardziej irytowało to wkładanie filtra i przelewanie go - nie wiem czy do testów miałem oryginalne, ale strasznie mnie wkurzało, że przy każdym polewaniu filtr się deformował, podwijał i musiałem go paluchami układać na nowo.

Fajnie było przetestować to urządzenie - dziękuję!

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #143 dnia: 04 Styczeń 2018, 08:19:00 »
50ml to jak do espresso :), myślałem że większe się pija porcje z przelewu z 200-300ml :)
Ależ oczywiście, że tak. Pisałem o eksperymentach. Niemniej przepisy w instrukcji Gabi są na dość małe pojemności.

Standardowo uzyskuję 175ml naparu z 200ml wody.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #144 dnia: 04 Styczeń 2018, 08:45:24 »
- i to co mnie najbardziej irytowało to wkładanie filtra i przelewanie go - nie wiem czy do testów miałem oryginalne, ale strasznie mnie wkurzało, że przy każdym polewaniu filtr się deformował, podwijał i musiałem go paluchami układać na nowo.

Zapewne był to oryginalny filtr, a tych nie ma nawet co ruszać bo od samego patrzenia na nie się deformują ;) Zdecydowanie lepiej wypadają filtry do Kality 155. W tym przypadku nic się nie podwija itp.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #145 dnia: 04 Styczeń 2018, 09:20:51 »


- wreszcie urządzenie do przelewów, które automatyzuje i upraszcza polewanie

No przecież od dawna jest już phin ;)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #146 dnia: 04 Styczeń 2018, 09:36:34 »
- i to co mnie najbardziej irytowało to wkładanie filtra i przelewanie go - nie wiem czy do testów miałem oryginalne, ale strasznie mnie wkurzało, że przy każdym polewaniu filtr się deformował, podwijał i musiałem go paluchami układać na nowo
Mi nie zdarzyły się problemy z deformacją filtrów przy polewaniu, ponieważ zastosowałem taki oto sposób: suchy filtr wkładałem do Gabi i składałem całą konstrukcję. Prysznic stabilizuje właściwe położenie filtra, więc wlewając gorącą wodę tak jak podczas normalnego zaparzania, mogłem bez jakiejkolwiek deformacji przepłukać filtr i przygotować go w ten sposób do procesu zaparzania. Rozwiązanie stosowałem zarówno na oryginalnych filtrach Gabi jak i na filtrach Kality. W obu przypadkach było bezproblemowo :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #147 dnia: 04 Styczeń 2018, 15:38:45 »
Najlepszy zapobiegacz deformacji filtra to lejek od AP - wkładasz filtr, wkładasz lejek, i przelewasz. Wyciągasz lejek, filtr trzyma kształt.

LMWDP #469

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #148 dnia: 04 Styczeń 2018, 15:41:27 »
Ja też robiłem tak jak picasso83, moim zdaniem nawet lepiej niż z lejkiem AP.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #149 dnia: 04 Styczeń 2018, 16:38:04 »
Też miałem problemy z filtrem ale prosto to rozwiązałem. Wkładam suchy filtr do Gabi przyciskam palcami z boków (bez żadnego składania) tak by dotykał dna i zalewam tylko ta dolna część Gabi zimną woda z 3 mm poniżej krawędzi górnej. Ciśnienie wody układa idealnie filtr i przykleja go do ścianek i mamy od razu filtr przepłukany bez bałaganu w ułożeniu. Przelanie  pełnego trochę trwa ale jest akurat czas na przygotowanie reszty gratów. Kawę wsypuje do środka lejkiem z AP., idealny rozmiar tak jak wspominaliście. Od kiedy taka metodę stosuje ani razu przy preinfuzji nic się nie działo z filtrem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi