Autor Wątek: Conti CC100 PM  (Przeczytany 12044 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Conti CC100 PM
« dnia: 18 Wrzesień 2017, 11:57:12 »
Konkurs zakończony, a tutaj będę opisywać moje boje z nową maszyną.

Sezon wakacyjny i przerwa w fabryce wydłużyła proces do 8 tygodni - normalnie w 4 tygodnie powinni się spece w Monako wyrobić. W sobotę maszyna dotarła do domu.



Wielkie i ciężkie bydle - na szczęście finalnie niewiele większe od Rakiety - choć nie urywam że jednak większe.
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2017, 19:42:10 »
Tak to wygląda w szybkiej relacji fotograficznej.
LMWDP #469

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2017, 19:53:52 »
Wow !  :brawa:

Pierwsze pytanie, które mi się nasuwa - czy ta dźwignia działa tak jak większość "dużych" dźwigni ? - Tzn. czy trzeba uważać na zęby, gdy znajduje się w dolnym położeniu ?  :)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:16:08 »
W dolnym polożeniu dźwignia sama się blokuje - preinfuzja pod ciśnieniem z bojlera, czyli na razie około 0.7 bar. Potem ponosisz, i jak jest w poziomie to już sama sprężyna ja do góry ciągnie, a w sumie to pcha.

Bez kawy w kolbie faktycznie lepiej na twarz uważać. Bo siły zdecydowanej do naciągnięcia się używa. Choć 14 latek daje radę.

Na HB I KN pisano że przy naciąganiu sprężyny tylne nóżki potrafią się unieść. Mi się to nie zdarzyło i podejrzewam że takie zachowanie spowodowane mogło być naciąganiem bardziej do siebie niż w dół.

Przemiał na dzień dobry kapkę grubszy niż w przypadku Rakiety. Preinfuzja 5-10 sekund. Całość w około 40-45 sekund mi się kończy. Flush stosowany raczej po w celu oczyszczenia prysznica. Przed nie trzeba nic dogrzewać.

Start od zera wygląda tak - po 5-7 minutach grzałki się włączają. Jest wrzątek i 0.7 bar. Po kolejnych 20min grupa jest już gorąca, choć PF potrzebuje jeszcze z 10 min na dojście. Przyspieszyć można ten proces flushem.

Na dzień dobry uznałem że firmowe 0.7 bar to za mało i podniosłem do 0.9 jednak kawa była za gorzka. Powrót do 0.7 skutkuje słodkim i fajnie zbalansowanym shotem. Teraz to kwestia gustu i testów z różną kawą.

Spienianie to inna bajka. Dyszą z 4 otworami robi się kubek jogurtu ze 3-4 razy szybciej niż w Rakiecie, a w końcu ona spieniała bardzo szybko.

Teraz czas na naukę. Poznanie dokładnie dozy i testowanie sitek.

Ze spraw wizualnych. Wykonanie jest pierwsza klasa. No może poza dźwignią ręcznego napełniania bojlera. Ale ona znajduje zastosowanie chyba tylko w wersji zasilanej gazem. Białe elementy wykończeniowe to nie plastik (a przed kupnem nie sprawdzałem) tylko stal malowana proszkowo.
LMWDP #469

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:23:29 »
Zaraz sobie zarezerwuję jakiś dzień i wproszę się na kawę :)
Maszyna pierwsza klasa. Jak myślałeś o wymianie to już  wiedziałem, że będzie to nietuzinkowy sprzęt :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:25:08 »
gratulacje, fajna machina. Manualne sprzęty zawsze mi się najbardziej podobają.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:33:31 »
Jakoś październikowo może się mini zlot podgrupy warszawskiej zorganizuje. Jak by co to drugi młynek mam, będzie można różne ziarna porównać. Można bedzie też obok Pepinkę i Caravela postawić [emoji3].
LMWDP #469

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:41:50 »
A ja dziś w Warszawie byłem i nie wiedziałem że sprzęt już odpalony i że można na dobrą kawę wpaść.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:44:04 »
@ranGo mój zawsze opalony, więc przy kolejnej okazji serdecznie zapraszam :)
Do DrUsagi to trzeba daleko poza Warszawę jechać :D

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:44:08 »
Goran, wstyd żebyś okazji do wypadania szukał. Wiesz że drzwi zawsze otwarte.
LMWDP #469

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Wrzesień 2017, 21:18:48 »
@DrUsagi faktycznie sprzęt robi wrażenie :D
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Wrzesień 2017, 10:20:27 »
Jakoś październikowo może się mini zlot podgrupy warszawskiej zorganizuje. Jak by co to drugi młynek mam, będzie można różne ziarna porównać. Można bedzie też obok Pepinkę i Caravela postawić [emoji3].
A będzie tiramisu pls?

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Wrzesień 2017, 13:22:13 »
Pięknie to wyglada, gratki i miłego użytkowania :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Wrzesień 2017, 19:53:26 »
Tiramisu damy radę zrobić.

A tak się prezentuje Conti obok Rakiety.
LMWDP #469

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:30:15 »
Obok nie chwaląc się mojej rakiety <3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi