Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836642 razy)

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #975 dnia: 26 Kwiecień 2016, 19:44:23 »
Uff, już się chyba odkopałem :) Jeśli o kimś zapomniałem to piszcie na PW! :)

A ja jeszcze mam wiadomość dla wszystkich, mianowicie, dziś i jutro Dni Darmowej Dostawy!
Tradycyjnie, wszystkie zamówienia wysyłamy bez dodatkowych kosztów dostawy.

I do tego dokładamy jeszcze promocję na kawiarki (od 10 do 40% rabatu), a także 20% na WSZYSTKIE KeepCupy :)

Pozdrawiam!

Hmm super. Może jednak warto skorzystać i wziąć jeszcze kawiarkę :D Choć nie czytałem jeszcze o nich i nic nie wiem, ale zobaczymy :D

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #976 dnia: 27 Kwiecień 2016, 14:48:11 »
http://www.hario.co.uk/tea/cold-brew-tea-equipment/ice-tea-pot-tornado-green-1200ml.html

A takie cos do herbaty możecie ściągnąć? Butelka z hario do herbaty też jest super, ale "fusy" cały czas maja kontakt z wodą i się "parzą". I to mnie martwi ze może być nadekstrakcja.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #977 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:46:50 »
http://www.hario.co.uk/tea/cold-brew-tea-equipment/ice-tea-pot-tornado-green-1200ml.html

A takie cos do herbaty możecie ściągnąć? Butelka z hario do herbaty też jest super, ale "fusy" cały czas maja kontakt z wodą i się "parzą". I to mnie martwi ze może być nadekstrakcja.

Masz rację, ze zwykłej trzeba pamiętać o rozlaniu herbaty w dobrym czasie. Sprawdzę jak się sprawy mają i czy coś da się zrobić z tym :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #978 dnia: 27 Kwiecień 2016, 22:32:33 »
Czy na TEJ WADZE można postawić TAKI STOJAK ? Czy możecie go sprowadzić ?

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #979 dnia: 03 Maj 2016, 06:07:33 »
Deskowy ma ostatnio dużo na głowie chyba bo ciezko z kontaktem :-D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #980 dnia: 04 Maj 2016, 11:41:51 »
Spoko, na pewno po Mistrzostwach Polski wszystkim odpowie  ;)

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #981 dnia: 04 Maj 2016, 16:32:26 »
Myślicie, że będzie można na mistrzostwach kupić świeża kawkę?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #982 dnia: 05 Maj 2016, 15:59:09 »
Deskowy ma ostatnio dużo na głowie chyba bo ciezko z kontaktem :-D
Dużo to mało powiedziane ( :hihihi: ) Świadczyć o tym może brak wesołych rysunków na paczkach  222

Offline macc Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Chemex, Phin, Aeropress
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #983 dnia: 05 Maj 2016, 16:18:31 »
Dużo to mało powiedziane (  ) Świadczyć o tym może brak wesołych rysunków na paczkach 
Co?!  :wow2:
Deskowi rozpieszczali przesyłkami tak, że teraz to jest chyba powód do nie przyjęcia paczki.
Jak tak – bez kotka?  :-[
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2016, 16:54:16 wysłana przez macc »

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #984 dnia: 06 Maj 2016, 07:52:59 »
Hej wszystkim! :)
To się zgadza, mamy mnóóóóóstwo pracy w ostatnich dniach, poza codziennymi obowiązkami właśnie zaczęliśmy Mistrzostwa Polski Brewers Cup :) Od poniedziałku-wtorku wrócimy na normalne tory i koty i inne malunki pewnie też wrócą do leniuchowania na Waszych paczkach :)

@ziarenko , ciężko nam w tej chwili pomóc, bo sami nie mamy tego stojaka na stanie i nie możemy nic na 100% określić, powinien pasować, ale ciągle czekamy na odpowiedź z Bonavity żeby to potwierdzić.

@Stonish - Na zawodach powinno się coś znaleźć, a jak będziesz w niedzielę to może się podzielę czymś swoim ;) Będzie też dobra okazja żeby się rozeznać w smakach z różnych palarni bo będziemy mieli kilka dużych cuppingów (Solberg&Hansen, KofiBrand, Five Elephant i importer zielonego ziarna Bero Polska z kawami z Brazylii). Szczególnie ten ostatni przeze mnie wymieniony może być ciekawy, bo w Brazylii ostatnimi czasami dużo się dzieje i zmienia na lepsze, więc warto spróbować, sam jestem ciekaw. :)

www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #985 dnia: 06 Maj 2016, 14:01:43 »
Super, to do zobaczenia w niedzielę!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #986 dnia: 11 Maj 2016, 09:43:44 »
Cześć wszystkim! :)

Wróciliśmy na normalne tory po zawodach, byliście? Oglądaliście live stream? Podobało się?:)

Ja z małym ogłoszonkiem, mianowicie mamy u nas już długo wyczekiwane kubki termiczne Contigo, jeśli ktoś jest chętny to zapraszam na PW, chętnie pomogę w zakupach ;)
http://www.coffeedesk.pl/nasze-marki/contigo/

I mamy też drobną promocję na akcesoria Hario do zaparzania na zimno, była ogłoszona wczoraj tylko w newsletterze, ale z sympatii do Was przesyłam także tutaj kod rabatowy: ColdBrew16
Rabat 20% na buteleczki mizudashi, water dripy itd itp :)
http://www.coffeedesk.pl/search/cold%20brew/

Pozdrawiam!
Marek
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #987 dnia: 11 Maj 2016, 10:35:35 »
Znalazłem chyba mały błąd na stronie. W bazie wiedzy gdzie opisujecie właśnie cold brew -> http://www.coffeedesk.pl/baza-wiedzy/kawa/alternatywne-metody-zaparzania/92/Idzie-Lato-Czas-Na-Cold-Brew ostatni przepis na dole:

Cytat: Deskowy
COLD BREW TEA

- 50g suszu
- 1l lodowatej wody

Herbatę możemy przygotować na dwa sposoby: albo w specjalnej butelce z filtrem Hario Filter-In Bottle (co znacznie upraszcza i przyspiesza proces filtrowania) albo jak powyżej. Po odczekaniu kilkunastu godzin przelewamy herbatę przez filtr lub sitko. Po zalaniu w przypadku herbat zielonych czekamy 12 godzin. W przypadku czystego suszu owocowego lub ziołowego warto zaczekać nawet 24 godziny! Wtedy herbata jest jeszcze bardziej aromatyczna. Do parzonej w ten sposób herbaty zwykle już niczego nie trzeba dodawać.

Uzbrojeni w pyszne Cold Brew, kubek i termos z zapasem możemy ruszać na plażę lub na podbój świata! Enjoy!

Chodzi mi o te proporcje 50g suszu  :wow2: na 1l wody. Rozumiem gdyby to była kawa ale tyle herbaty ?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #988 dnia: 11 Maj 2016, 10:48:28 »

[/quote]

Chodzi mi o te proporcje 50g suszu  :wow2: na 1l wody. Rozumiem gdyby to była kawa ale tyle herbaty ?
[/quote]

Fakt, trochę to zbyt ogólnikowe, zależy wszystko od herbaty, jasne jak weźmiemy np owocową czy ziołową herbatę to takie proporcje będą w miarę okej, natomiast do zielonej czy czarnej trzeba będzie użyć czegoś innego (2-3g na 100ml). Warto zauważyć, że herbata na zimno "parzy" się nieco inaczej i nie wytrąca się z niej aż tyle złego tak szybko. Więc problem zbyt dużej goryczy wystąpi dopiero wtedy gdy ją na prawdę za długo trzyma w lodówce.

Warto poeksperymentować, ja wrzucałem do butelek bardzo różne ilości z różnymi efektami. Polecam np rooibosy (mimo że trochę paprochów przepływa przez sitko), na zimno są przepyszne!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #989 dnia: 11 Maj 2016, 11:51:02 »
Wróciliśmy na normalne tory po zawodach
A te złote drippery hario to będzie można kupić? ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi