Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836676 razy)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #540 dnia: 15 Lipiec 2015, 12:06:44 »
Denko i wnętrze jest zaokrąglone jak w tradycyjnych filiżankach, taki fajny smaczek :) A zaokrąglenie w środku myślę, że też trochę ułatwia mycie ręczne :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #541 dnia: 17 Lipiec 2015, 00:02:22 »
Ja również postanowiłem zaopatrzyć się w tą zachwalaną porcelankę loveramics :szampan: Kupiłem model egg 300ml (na cafe latte) z przeznaczeniem do dużych dripów. Przyznaję, że filiżanka prezentuje się znakomicie, ale odkryłem w niej poważny feler, mianowicie jej pojemność :chory2: Gdy postawiłem filiżankę na wagę i nalałem do niej wody to okazało się, że po napełnieniu jej po brzegi mieści się jedynie 240g  >:( Ciekawe czy to wynika z tego powodu, że podane pojemności są przekłamane czy też po prostu omyłkowo otrzymałem model mniejszy (do cappuccino) z deklarowaną pojemnością na 200ml?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #542 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:03:04 »
Ja również postanowiłem zaopatrzyć się w tą zachwalaną porcelankę loveramics :szampan: Kupiłem model egg 300ml (na cafe latte) z przeznaczeniem do dużych dripów. Przyznaję, że filiżanka prezentuje się znakomicie, ale odkryłem w niej poważny feler, mianowicie jej pojemność :chory2: Gdy postawiłem filiżankę na wagę i nalałem do niej wody to okazało się, że po napełnieniu jej po brzegi mieści się jedynie 240g  >:( Ciekawe czy to wynika z tego powodu, że podane pojemności są przekłamane czy też po prostu omyłkowo otrzymałem model mniejszy (do cappuccino) z deklarowaną pojemnością na 200ml?


Z tą pojemnością to nieco skomplikowana sprawa, ponieważ jest to pojemność szczytowa, maksymalna jaką da się do niej wlać zupełnie do oporu, więc praktyczna pojemność jest niższa. Z ciekawości zrobiliśmy test w biurze, żeby się przekonać jak to wygląda.


Taka cyfra wyskoczyła na wadze po zalaniu do oporu, w filiżance jest woda, musisz uwierzyć na słowo bo robiliśmy zdjęcie czymś co obok aparatu nawet nie stało ;)

Tak samo sprawa wygląda z pozostałymi modelami, mieszczą się do nich podawane przez producenta ilości wody, ale dosłownie "pod korek".
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #543 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:30:06 »
Szkoda, że wcześniej nie wyszła ta sprawa ... Pewnie będę zmieniał filiżanki.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #544 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:38:34 »
Dzisja będę miał te do cappu - "200" zobaczymy czy są mniejsze niż sobie wyobrażałem ;) Najwyżej będzie mniej mleka. Ale to chyba normalna praktyka z podawaniem pojemności max a nie roboczej.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #545 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:49:41 »
200 ml naparu plus 50 ml w spienionym mleku brzmi dla mnie smakowicie. Jeśli oczywiście ten smok to pomieści.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #546 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:51:01 »
200 ml do cappu są akurat.

W młynie: ziarna

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #547 dnia: 17 Lipiec 2015, 11:00:57 »
Na to liczę, bo 160 ml okazało się za małe dla mnie.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #548 dnia: 17 Lipiec 2015, 13:11:30 »
Jest to normalna praktyka, hario też tak robi w przypadku dzbanków Buono Kettle, gdzie podaje np 1l max pojemności a praktyczną pojemność jako 800ml. Ciężko tutaj znaleźć złoty środek, równie dobrze można wprowadzić w błąd klientów pisząc iż filiżanka ma 250ml pojemności a w rzeczywistości wlewając do samego krańca zmieści się 300ml. Ktoś mógłby powiedzieć, że są za duże a chciał konkretnie max 300ml :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #549 dnia: 17 Lipiec 2015, 13:22:05 »
Będzie dobrze, moje filiżanki 160 ml też mają miarę po brzeg. Uff.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #550 dnia: 17 Lipiec 2015, 13:47:06 »
Te do cappuccino są w porządku do normalnego, poprawnego cappuccino, natomiast 300ml są dobre do latte czy dużych przelewów.

Są "wspierane" przez SCAE i SCAA więc raczej z ich wielkościami powinno być wszystko okej jeśli chodzi o profesjonalne przygotowanie kawy. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #551 dnia: 18 Lipiec 2015, 10:44:00 »
To, że pojemność zawsze jest podana po brzeg to raz, że cappuccino czy latte powinno być podane po brzegi to dwa.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #552 dnia: 04 Sierpień 2015, 10:14:56 »
Cześć wszystkim!

Nie wiem ilu z Was tutaj przesiaduje, bo pogoda raczej zachęca do wylegiwania się nad morzem/jeziorem/gdziekolwiek :), ale mam fajne wiadomości :)

Mianowicie na dniach przyjeżdża do nas dostawa ALTO AIR, całkiem wystrzałowych i ciekawych zaparzaczy w stylu hario v60.
Te jednak są zrobione w nieco inny sposób, bo nie mają ścianek jako takich, a szkielet utrzymujący filtr w odpowiedniej pozycji. Producent zapewnia, że nie ma to kolosalnego wpływu na temperaturę zaparzania (zdecydowana większość ciepła ucieka górą, bez znaczenia z czego dripper jest wykonany).  A dzięki zastosowaniu ciekawego patentu na szkielet zamiast ścianek łatwiej zachować powtarzalność przy zaparzaniu i stałe natężenie przepływu (z ang. "flow rate").

Poniżej możecie sprawdzić jak to cudeńko wygląda, ciekawym jest też, że można je zastosować w chemexie i używać filtrów do dripa hario, co nieco obniży koszty używania chemexów ;)

Będą dostępne już za parę dni, więc wypatrujcie ich na naszych półkach, na pewno damy jeszcze znać na naszym facebooku/twitterze/instagramie jak je udostępnimy w sklepie :)



www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #553 dnia: 05 Sierpień 2015, 12:03:32 »
Witam
Pisałem wczoraj o AltoAir, a dzisiaj mam dla wszystkich dobrą ofertę, a mianowicie opcję Pre-Order w niższej cenie o 30zł :)

http://www.coffeedesk.pl/product/2061/Altoair-Stalowy-Dripper

Czyli zamawiacie dziś, czekacie z niecierpliwością a my koło 11 sierpnia wysyłamy drippery, 30zł w kieszeni :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #554 dnia: 05 Sierpień 2015, 13:27:58 »
 :wow2: O Q! Ile?!? Za ten kawałek wyciętej, domyślam się, że wcale nie składanej, blachy? :wow2:

Beze mnie kawka



Powodzenia. :taktak: Najszczersze powodzenia, bo zawsze fascynowało mnie jak się to robi aby sprzedać coś co warte jest set razy mniej. :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi