Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836678 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #180 dnia: 31 Lipiec 2014, 14:04:21 »
Na prawdę?

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #181 dnia: 31 Lipiec 2014, 14:21:28 »
@antonio, ok :) chodziło mi o to że w tego typu artykułach trzeba mieć naprawdę mocne podstawy do swoich twierdzeń.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #182 dnia: 31 Lipiec 2014, 14:37:11 »
Na prawdę?

A dlaczego nie?:) W końcu to wszystko ku wspólnej korzyści, zależy nam żeby ludzie pili dobrą kawę! :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #183 dnia: 31 Lipiec 2014, 16:54:36 »
Ale na prawdę? ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2014, 16:57:44 wysłana przez Antonio »

karolina

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #184 dnia: 31 Lipiec 2014, 21:30:14 »
Nie mam w zwyczaju pisać rzeczy bez poparcia, nie czerpię informacji tylko i wyłącznie z przysłowiowej wikipedii. Dlatego sprawdzałam informacje także bezpośrednio u źródła czyli w firmach produkujących kawę bezkofeinową (Swisswater, Descamex) oraz w firmach posiadających taką kawę w swojej ofercie. Ponadto sprawdzałam jak procesy obróbki są opisywane w podręcznikach do technologii żywności. Nie spotkałam się też z innym artykułem, który tak szczegółowo i szeroko opisywałby cały temat.

Załączam więc źródła do artykułu w załączniku.

Zgadzam się w 100%, że zarówno w innych produktach na rynku kawy jak i w całym rynku spożywczym znajdują się okropne substancje. I własnie to pokazuje w swoich artykułach, np. wcześniej w artykule o kawie rozpuszczalnej.
Uważam, że takie produkty dobrze by było eliminować z codziennej diety. Sama staram się tak robić. I zdaje się, że te artykuły do tego zmierzają. Powinnam na końcu napisać więc: "ale pijcie sobie dalej rozpuszczalną i bezkofeinową z rozpuszczalnikami, bo w sumie to wszędzie jest syf, więc co za różnica?". No chyba nie... artykuły w bazie wiedzy Coffeedesk mają promować kawę wysokiej jakości. I moim zdaniem uświadamianie konsumentów o tym jak produkowana jest popularna kawa rozpuszczalna, czy często uważana za zdrowszą kawa bezkofeinowa do tego właśnie zmierzają.

Dziękuję, pozdrawiam :)
Karolina Kosno


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #185 dnia: 31 Lipiec 2014, 21:47:18 »
Nie czytałem artykułu, postaram się zrobić to po powrocie do Polski. Co do kawy bezkofeinowej, dozwolony jest do Europy import takiej z której  kofeiny pozbywa się za pomocą wody lub dwutlenku węgla, natomiast zakazany jest import takiej kawy traktowanej  rozpuszczalnikami.

« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2014, 21:51:44 wysłana przez ranGo »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #186 dnia: 31 Lipiec 2014, 22:08:59 »
A co masz przeciwko etanolowi?
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2014, 22:13:37 wysłana przez Antonio »

karolina

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Sierpień 2014, 00:03:32 »
Ja znalazłam taki dokument, który stwierdza, że jest dopuszczalne:

Official Journal of the European Union -> DIRECTIVE 2009/32/EC OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL of 23 April 2009 on the approximation of the laws of the Member States on extraction solvents used in the production of foodstuffs and food ingredients -> Methyl acetate, Decaffeination of, or removal of irritants and bitterings from coffee and tea, 20 mg/kg in the coffee or tea; Dichloromethane, Decaffeination of, or removal of irritants and bitterings from coffee and tea, 2 mg/kg in the roasted coffee and 5 mg/kg in the tea.

eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:141:0003:0011:EN:PDF

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #188 dnia: 01 Sierpień 2014, 00:44:47 »
jest jasno przedastawione że to tylko szkodzi i tyle
Zaczynam się zastanawiać, czy naprawdę ten sam artykuł czytaliśmy ::)

Cytuj (zaznaczone)
nie wiem czy ktokolwiek z Was widział kiedyś na żywo ten proces? czy choćby proces powstawania kaw mielonych  i znowu wraca to co napisałem wyżej czy uważasz że w kawach "L" i innych nastawionych na ilość jest to robione inaczej? a jak widzisz sklepy to sprzedają.
Już sam nie wiem, czy chodzi o to co sklepy sprzedają, czy o to co jest równie niepewne, czy może jednak o artykuł, o bezkofeinową kawę?
Zdaje się, że się nawet zgadzamy co do tego jak wygląda jakość w "L" i innych ilościowych produkcjach, tylko co to zmienia w tym kontekście?




[...]Dziękuję, pozdrawiam :) [...]
Witaj na forum :)

PS
Załącznik jest zamalutki, nieczytelny.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #189 dnia: 01 Sierpień 2014, 11:53:33 »
Ok wrzucam pliczek ze źródłami bo Karolina nie ogarnęła :) https://www.dropbox.com/s/g8wofassyil1g1z/zrodla_bezkofeinowa.pdf teraz powinno działać :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #190 dnia: 01 Sierpień 2014, 13:11:12 »
Mi się artykuł Karoliny podoba, jak dla mnie jest wyważony - zrozumiały dla laika a jednocześnie nie jest płytki. Dla mnie OK - Karolina tak trzymaj! :)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #191 dnia: 01 Sierpień 2014, 15:48:59 »
Mi się artykuł Karoliny podoba, jak dla mnie jest wyważony - zrozumiały dla laika a jednocześnie nie jest płytki. Dla mnie OK - Karolina tak trzymaj! :)


j.w. laik ma zrozumieć i się zainteresować o co chodzi ;) w tym kierunku chyba trzeba iść, żeby sektor się rozwinął

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #192 dnia: 01 Sierpień 2014, 16:00:42 »
Tak, w tym rzecz! :) Dlatego będziemy miksować, trochę podstaw, trochę zaawansowanych tematów, tak żeby każdy coś dla siebie znalazł. Wkrótce odpalamy opcję wysyłania pytań bezpośrednio ze strony, więc będzie mozna pytać, zgłaszać wątpliwości, proponować tematy itp itd  :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #193 dnia: 04 Sierpień 2014, 13:47:43 »
Zrobiliśmy promo -> pierwsze 7 osób, które zamówi Aeropress dostaje ekstra Kenię z Kofi Brand gratis! Także jak ktoś się wahał czy zamawiać to jest idealna okazja do działania, tylko szybko ;)


« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2014, 14:07:06 wysłana przez Deskowy »
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #194 dnia: 12 Sierpień 2014, 19:42:33 »
Serdeczne dzięki za gościnę. :szampan:

Ładnie tam u Was i smakołyków tyle, i sprzętu tyle, portwela lepiej zapomnieć, bo można się zapomnieć. :))

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi