Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836607 razy)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2100 dnia: 05 Styczeń 2018, 12:25:36 »
To ja jeszcze raz spytam o filiżanki do espresso. Padły wcześniej pytania o filiżanki z linii Bond i z nowej kolorystyki loveramics. Będzie można liczyć na te filiżanki w ofercie?

Marek.


Niestety, trudno to określić, pewnie za jakiś czas się pojawią ale na razie cieżko z dostępnością i mamy tylko eggi do espresso.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2101 dnia: 05 Styczeń 2018, 12:45:13 »
Dzisiaj na domiar dobrego pojawił się dłuuugo oczekiwany młynek od Baratza, czyli Sette 30 - https://www.coffeedesk.pl/product/5604/Baratza-Sette-30-Ap

Nieco prostszy model od Sette 270.
Sette 30 ma jak nazwa wskazuje 30 ustawień grubości, więc nie ma aż takiej możliwości dostrajania go, ale mimo wszystko jest b. uniwersalny i pozwoli zmielić kawę zarówno do espresso i dripa (ale raczej już nie do Chemexa uprzedzam z góry, dla niektóry jest do za drobny przemiał).
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2102 dnia: 05 Styczeń 2018, 12:47:48 »
A czy egg do espresso w nowych kolorach też jest trudno dostępny?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2103 dnia: 05 Styczeń 2018, 12:50:51 »
A czy egg do espresso w nowych kolorach też jest trudno dostępny?

Marek.

I tak i nie: https://www.coffeedesk.pl/product/5540/Loveramics-Egg-Filizanka-I-Spodek-Espresso-80-Ml-Taupe jeśli jeden kolor można nazwać dostępnością to tak, mamy ;)
Tak jak wspomniałem, nie jest lekko, szczególnie że to nowy produkt więc każdy chce to mieć i nie do końca sie wyrabiają z produkcją w Loveramics.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2104 dnia: 05 Styczeń 2018, 13:20:59 »
Rozumiem, ja najchętniej zamówiłbym ten ciemniejszy brązowy, chyba Caramel.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Online Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 677
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2105 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:24:37 »
Deskowy, dzisiaj Fellow'owi urodziło się nowe dziecko, Prismo:
https://fellowproducts.com/prismo/
https://fellowproducts.com/shop/prismo/

Które notabene dzisiaj dostępne jest w backorderze za $20 $12.50, choć oczywiście do Polski nie wysyłają.
Planujecie wprowadzenie go do oferty? Jeśli tak: dopiero po premierze, czy też przygotujecie jakąś promocję na przedsprzedaż?  miotla

Tak tak, wyłapaliśmy to, dowiem się co i jak. Na pewno je zamówimy, a z terminami jeszcze się okaże. Pewnie Fellow będzie chciał sam sprzedać tego jak najwięcej.
Coś kiedyś? Aktualnie niedostępne ale może w styczniu?

Coś kiedyś na pewno :)) Przed końcem roku powinny być u nas w magazynie, więc jakoś na samym początku stycznia będą do kupienia :)
Koniec roku był? Był [emoji3]
Początek roku jest? Jest [emoji3]
A towaru brak [emoji3]

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2106 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:26:34 »
Deskowy, dzisiaj Fellow'owi urodziło się nowe dziecko, Prismo:
https://fellowproducts.com/prismo/
https://fellowproducts.com/shop/prismo/

Które notabene dzisiaj dostępne jest w backorderze za $20 $12.50, choć oczywiście do Polski nie wysyłają.
Planujecie wprowadzenie go do oferty? Jeśli tak: dopiero po premierze, czy też przygotujecie jakąś promocję na przedsprzedaż?  miotla

Tak tak, wyłapaliśmy to, dowiem się co i jak. Na pewno je zamówimy, a z terminami jeszcze się okaże. Pewnie Fellow będzie chciał sam sprzedać tego jak najwięcej.
Coś kiedyś? Aktualnie niedostępne ale może w styczniu?

Coś kiedyś na pewno :)) Przed końcem roku powinny być u nas w magazynie, więc jakoś na samym początku stycznia będą do kupienia :)
Koniec roku był? Był [emoji3]
Początek roku jest? Jest [emoji3]
A towaru brak [emoji3]


A czytał Pan wcześniejsze moje wypowiedzi z dzisiaj?:)) Napisałem że już jest u nas właściwie tylko teraz kwestia czasu żeby to wprowadzić do sklepu, jest 5 dzień nowego roku więc chyba się to póki co zalicza do "początku stycznia" ?:)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Online Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 677
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2107 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:35:20 »
Moja wina to super wiadomość.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2108 dnia: 05 Styczeń 2018, 20:20:03 »
@Deskowy czytam opis Sette 30 "Dodatkowym atutem młynka jest możliwość ustawiania zakresu grubości odpowiedniego również do parzenia kaw metodami alternatywnymi." Dla mnie to brzmi jakby młynek miał jeszcze jakąś dodatkową możliwość ustawienia zakresu mielenia. Niektóre młynki mają coś takiego przy mocowaniu żaren. Czy ten młynek ma możliwość takiej dodatkowej zmiany zakresu? Czy trzeba może kupić dodatkowe żarno BG żeby zmienić zakres?

W opisie napisane jest też że mieli od espresso do Chemexa. Czy to aby nie przesadny optymizm piszącego opis ?
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 20:23:55 wysłana przez krystians »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2109 dnia: 05 Styczeń 2018, 22:17:36 »
@Krystians trzeba dokupić żarno BG (Brew Grind Burr) co by grubiej pomielić. mowa o tym ok 3 min. Masz 30 ustawień macro. Micro jest u droższych braci.
Rzeczywiście opis na stronie jest mylący.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 22:54:09 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2110 dnia: 06 Styczeń 2018, 15:02:28 »
Cytat: picasso83 w 30 Październik  2017, 19:01:50
Deskowy, jaką średnicę żaren mają młynki Timemore Chestnut i Nano? Czy oba mają takie same żarna, czy któraś z wersji u Was dostępnych ma może włoskie żarna od Italmilla? 
Drugie pytanie: czy żarna są ze stali nierdzewnej czy węglowej, tzn.czy są podatne na rdzewienie?
Trzecie pytanie: czy planujecie zrobić jakieś porównanie, test porównawczy młynków Timemore i Commandante? Myślę, że wiele osób jest ciekawych jak wypada bezpośrednie starcie pomiędzy tymi młynkami. Ja z pewnością jestem ciekaw

1. Póki co nie mamy młynków z włoskimi żarnami, jeśli tylko będą dostępne do zakupu u naszego dostawcy to na pewno je ściągniemy.
2. Mają takie same żarna (Nano i Chesnut)
3. Są wykonane ze stali nierdzewnej "o podwyższonej twardości", takie informacje podaje producent. Więc chyba nie są podatne na rdzewienie
4. Tak, planujemy zrobić takie porównanie.

A kiedy się można spodziewać takiego porównania? Szczególnie jestem ciekaw jak się ma klik na timemore w stosunku do kliku na comandante.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2111 dnia: 06 Styczeń 2018, 16:52:41 »
Szybkie techniczne pytanie.
Mam potrzebę zakupienia kolejnego młynka - porlexa zabrała żona do pracy - tam wraz z koleżankami zasmakowały kawy z Gabryśki i tym sposobem Gabryśka z porlexem wybyła z domu.
Comandante IH wykorzystam wyłącznie do drugiej posiadanej Gabryśki. Zastanawiam się nad zakupem Baratza Sette 30 AP do mojego ASCASO Uno Prof. Możliwość precyzyjnego ustawienia czasu mielenia pozwala chyba na ustawienie powtarzalnej ilości dozy - dla mnie to ważne. Czy w przedziale cenowym do 1tys. zł. jest jakaś sensowna alternatywa z takimi możliwościami jakie oferuje Baratza Sette 30 AP?
Nigdy nie zastanawiałem się nad młynkiem elektrycznym, jednak w akcie spontanizmu i biorąc pod uwagę ciekawe promocje zwróciłem na niego uwagę. Czy stosunek jakość/możliwości/cena tego młynka powoduje, że jest on ciekawą i rozsądną propozycją na tle konkurencji?
Nie widzę sensu wydawać więcej kasy niż 1tys. zł na młynek...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2112 dnia: 07 Styczeń 2018, 16:24:51 »
A czemu nie chcesz IH używać do espresso?

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2113 dnia: 07 Styczeń 2018, 16:48:10 »
A czemu nie chcesz IH używać do espresso?
Cały czas używam i jest jak najbardziej ok.
Jednak nie lubię zmieniać co chwilę nastaw, bo u nas w domu pija się porównywalną ilość kaw z Gabi jak i z ekspresu. Stąd decyzja o kupieniu drugiego młynka. Dwa młynki każdy do innej metody. Albo kupię elektryczny pod espresso albo tańszy ręczny pod Gabi. Póki co analizuję ofertę rynkową i dużo czytam.
Baratza Sette 30 AP zaintrygował mnie precyzyjną nastawą czasu mielenia, co może się przełożyć na powtarzalną za każdym razem dozę zmielonej kawy - tak mi się przynajmniej wydaje. Nie ukrywam, że na mojej kolbie z pojedyńczym sitkiem muszę mieć precyzyjną dozę, by uzyskać optymalne espresso. Z podwójnym sitkiem jest zdecydowanie łatwiej, jednak tylko ja pijam taką kawę więc robię na pojedyńczym sitku.
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2018, 16:53:45 wysłana przez MisterTwister »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2114 dnia: 07 Styczeń 2018, 17:04:58 »
Młynek OD to wielka wygoda. 30 s i zaczyna Ci lecieć espresso. Więc tego nie przebijesz ręcznym,fakt. Jakość, wątpię aby na S30 było lepiej, ale nie powinno być dużo gorzej. Trochę gdybanie bo pewnie mało osób te mlynki jeszcze w Polsce używa. Myślę że warto zaryzykować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi