Autor Wątek: Zestaw kluczy - jaki  (Przeczytany 5479 razy)

Offline SoyeR Mężczyzna

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: forumowy drip, drip Duki, turecki tygielek, phin, V60-01, V60-02, AP, Gabi, Melitta Barista TS Smart
  • Młynek: Rhinowares, Gastroback, 1Zpresso K-PLUS
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad 2017, 11:59:02 »
ostatnio coraz częściej w swoich 'robótkach ręcznych' spotykam się z sytuacją, że tam gdzie woda, tam inna rozmiarówka. I nie dam sobie ręki obciąć, ale chyba calowa

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopad 2017, 12:35:33 »
Ja się zaopatruję w narzędzia w Castoramie czyli Yato i (lub) NEO w lokalnym sklepie kupowałem jakieś nasadni Coval. Do domowego użytku to aż nadto. Mam też kilka sprzętów Castoramowej marki Mac Alister (czy jakoś tak) i polecam. Może ze dwa lub trzy razy razy coś ukręciłem i reklamowałem i tu znowu polecam Castoramę bo reklamacja w tej sieci jest BEZ PROBLEMU !!! i od ręki.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Listopad 2017, 13:05:44 »
Czasem w Castoramie można znaleźć coś ciekawego. Ja w ubiegłym roku kupiłem piłę tarczową do pilarki pod szyldem Castoramy. Okazało się, że piły zostały wykonane przez firmę Globus. Piła była tańsza od Globusa 3 krotnie. Za każdym razem gdy jestem w tym sklepie, zaglądam na dział z piłami. Niestety już tego nie spotkałem. To samo może być z innymi narzędziami. Warto obejrzeć narzędzia dedykowane dla Castoramy.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Listopad 2017, 16:01:33 »
Jeżeli szukasz tanich narzędzi ręcznych do domu to polecam marki lidla powerfix czy jakoś tak, zazwyczaj sa czeskiej produkcji lub niemieckiej. Mam parę zestawów od nich, co prawda czasami się zepsują np,  ukręciłem imbus na zapieczonej śrubie 4mm, grzechotką 1/4 cal rozsypałem jak zacząłem walić w nią młotkiem - też zapieczona śruba  :hihihi: :sciana: ale w tej cenie nie narzekam. Na pewno lepsze od tych  najtańszych z marketów budowlanych - tych niestety nie polecam do cięższych zadań, w końcu skąpy traci dwa razy.


Co do ekspresu to polecam kupić sobie klucz rurowy do zaworu bezpieczeństwa, bardzo ułatwia to prace jak zaczniesz od odkręcenia go, nagle robi się dużo miejsca dla innych kluczy

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2017, 21:42:06 »
tam gdzie woda, tam inna rozmiarówka. I nie dam sobie ręki obciąć, ale chyba calowa
Nie daj ucinać, w hydraulice od zawsze mierzy się w calach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi