Autor Wątek: Motoryzacja  (Przeczytany 13816 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2017, 18:06:30 »
nie licz w ten sposób... masz rację, ale to nie jest wyznacznik jak się jeździ autem.

Chialem tylko powiedziec, ze maks. moment (bez podania obr. przy jakich wystepuje) wlasciwie o niczym nie swiadczy...
Juz bardziej moc nalezy porownywac.
Ano, na przykładzie F1 to fajnie widać - 2.4 V8, moment w granicach AFAIR 250 Nm. moc maksymalna? 800 KM...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2017, 19:03:57 »
@WS5, właśnie mi nie potrzeba szybkiego auta, tylko takiego traktorka, który wyciągnie przyczepę z błota i poleci na autostradzie te 160 dla zapasu. Czy nadal benzyna to dla mnie opcja?

Abstrachując, gdzieś czytałem, że w Niemczech do 2023 bodaj chcą sprzedawać wyłącznie auta elektryczne, a w Polsce ma być dla takich aut pełna infrastruktura. To w zasadzie ucina mój problem ;-)

Marek.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2017, 19:06:38 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2017, 19:22:04 »
@WS5, właśnie mi nie potrzeba szybkiego auta, tylko takiego traktorka, który wyciągnie przyczepę z błota i poleci na autostradzie te 160 dla zapasu. Czy nadal benzyna to dla mnie opcja?

Abstrachując, gdzieś czytałem, że w Niemczech do 2023 bodaj chcą sprzedawać wyłącznie auta elektryczne, a w Polsce ma być dla takich aut pełna infrastruktura. To w zasadzie ucina mój problem ;-)

Ja nie sugeruje benzyny, tylko stwierdzam, ze wymaganie typu moment jakis tam jest troche nie na miejscu... To, czy benzyna cz diesel to bardziej od typu uzytkowania zalezy... przy dluzszych przebiegach i jezdzie przepisowej ;) diesel raczej wyjdzie taniej. Jesli  z przyczepka potrzebujesz ~100km podjechac kilka(nascie) razy w roku, to pewnie prawdziwa benzynowa terenowka z reduktorem bedzie najlepsza ;)

BTW sam mam diesla, JTDM

a z tymi elektrykami... to ciekawie bedzie ;) np. gdyby u nas obecnie przejsc na 100% elektrycznych, to siec energrtyczna pada ;)


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2017, 19:26:37 »
Miklas, tak prawdę mówiąc to te Twoje założenia się wykluczają trochę... Bo traktorek, który będzie skuteczny w wyciąganiu przyczepy z błota niekoniecznie będzie przyjemny w jeździe z prędkościami w okolicach 160 km/h - masa i aerodynamika zmieniają tu sporo niestety, wszystko in minus w sumie. Pytanie jeszcze jaki masz budżet, bo teraz to od tego wszystko zależy - i nie ma co patrzeć czy diesel czy benzyna, obie opcje powinny sobie poradzić.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2017, 19:39:34 »
@ Siewcu, Nie szukam auta, bo już takie mam. Rozumiem, że teoretyzujemy, budżet jak najniższy.

@WS5, kumpel miał taką terenówkę. Tyle spalała, że liczył spalanie nie na kilometry, tylko na godziny, jak w czołgu. :-D

Marek.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2017, 19:44:17 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń 2017, 20:39:33 »
 :evil:
fajny wątek.
Jak kupić topowy ekspres dwubojlerowy + młynek 64 za 1200 zł.
 :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Styczeń 2017, 20:47:08 »
@WS5, kumpel miał taką terenówkę. Tyle spalała, że liczył spalanie nie na kilometry, tylko na godziny, jak w czołgu. :-D

dlatego naisalem, ze jak jezdzisz kilka razy ~100km... i problemem jest glownie wyciagniecie przyczepki z lodzia po blocie itp...
do dluzszej jazdy sie to nie nadaje
mam motocykl hard enduro, w ktorym zuzycie paliwa rowniez nalezy liczyc w l/motogodzine, za to szosowy pomimo 185KM jest calkiem oszczedny, BTW ma tylko 117Nm ;)


« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2017, 21:10:24 wysłana przez WS5 »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Styczeń 2017, 21:45:27 »
kumpel miał taką terenówkę. Tyle spalała, że liczył spalanie nie na kilometry, tylko na godziny, jak w czołgu.
Dlatego mam LPG, koszty paliwa jak w 2 litrowym dieslu, a na co dzień się przyjemnie jedzie i nagle pierwszeństwa nikt nie wymusza :mrgreen:
Na autostradzie przy 140 mam jakieś 2200 rpm, w środku jest dość cicho.

No i automat - bardzo się przydaje przy manewrach z przyczepą, bez też rewelacyjnie się jeździ. Dla mnie nie ma już powrotu do manuala, chyba że w jakiejś typowo sportowej zabawce.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Styczeń 2017, 23:16:07 »
Raz miałem przyjemność z automatem. Oczywiście zaliczyłem kierownicę czołem :-D. Ale generalnie to bardzo fajny wynalazek.

Wracając do auta, które jak na moje potrzeby jest idealne i bardzo dobrze mi się nim jeździ zarówno z przyczepą jak i w trasę wakacyjną po autostradach, to ford Focus 1.8 TDCI. Gdyby nie to, że się po prostu starzeje i coraz więcej trzeba inwestować, a to w dwa komplety opon, a to w akumulator, a to amortyzatory itp itd to jeździł bym nim dalej, ale chyba trzeba będzie się w tym roku pożegnać. Chyba kupię takiego tylko nowego, albo nowszego i bardzo lubię tego diesla, chyba w nowym też będzie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Styczeń 2017, 23:39:35 »
Focus to przypadkiem nie ma w papierach 1200kg na przyczepę? :jezyk:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Styczeń 2017, 23:51:46 »
Miklas zastanów się jeszcze nad 1.6... Z drugiej strony, jak tyle zainwestowałeś, to się zastanów czy nie będzie lepiej jeszcze pojeździć - jak kupisz używkę, to i tak trzeba będzie zainwestować...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Styczeń 2017, 09:33:07 »
Jeszcze nie zainwestowałem, tak sobie tylko wróżę, na dzień dzisiejszy mam do kupienia dwa komplety opon. Ale auto młodsze się nie robi ;-).

Maciek, aż sprawdziłem w dowodzie, z hamulcem 1500, bez hamulca 710.



Marek.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2017, 09:36:35 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Styczeń 2017, 10:24:55 »
Ładny uciąg :ok:
Który to rocznik jest? Wyjątkowo duże DMC, wychodzi prawie 600kg ładowności.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń 2017, 12:58:14 »
Miklas, nie robi się młodsze, ale z drugiej strony... Mając swój doinwestowany egzemplarz, i perspektywę zmiany na auto w nieznanym stanie - jeśli swój się nie rozlatuje - trzeba jednak się zastanowić... Niestety sporo jest aut w "idealnym" stanie na rynku, gdzie się chwilę później okazuje, że masz np układ wtryskowy do wymiany na wstępie. A wiesz pewnie, że to bardzo droga zabawa...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Styczeń 2017, 13:30:56 »
Ładny uciąg :ok:
Który to rocznik jest? Wyjątkowo duże DMC, wychodzi prawie 600kg ładowności.
2006 styczeń, pewnie jeden z ostatnich przed liftingiem.

Miklas, nie robi się młodsze, ale z drugiej strony... Mając swój doinwestowany egzemplarz, i perspektywę zmiany na auto w nieznanym stanie - jeśli swój się nie rozlatuje - trzeba jednak się zastanowić...

Na razie jeździ i nie zmieniam, ale mam gdzieś z tyłu głowy, że to już 11 letnie auto. Poza tym, bardzo to auto lubię i gdyby bliżej nie sprecyzowane obawy o jakieś przyszłe naprawy to mógłbym nim jeździć do jego śmierci :)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi