Autor Wątek: Prasowanie  (Przeczytany 2528 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Prasowanie
« dnia: 17 Styczeń 2017, 15:25:25 »
Wczoraj dokonywałem wyboru żelazka. Miałem dylemat, bo rynek tego typu sprzętu zdominowany jest przez "filipsa" Zastanawia mnie to co one mają w sobie, że są najpopularniejsze, cenią się znacznie wyżej od innych. Parametry mają podobne. Nawet w sklepach nie potrafili mi udzielić odpowiedzi. Dowiedziałem się tyle, że "filips" przeprowadzał szkolenia i dlatego go polecają.
Tak więc dla mnie wygląda to na marketing. Kiedyś i tu na forum próbowali pokazać siłę marketingu, dla tego też mój wybór padł na żelazko z generatorem pary Bosch. Nie wiem, czy dobrze wybrałem, ale dla mnie nie różnił się parametrami od dwukrotnie droższych "filipsów".  Do tej pory używane było żelazko zwykłe na wodę jakiegoś tam producenta.

Jakie macie doświadczenia z tego typu sprzętem?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Prasowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2017, 15:42:48 »
Chciałem kupić tego filipsa co to reklamują, że można nim wszystkie rodzaje tkanin na raz prasować, bez ustawiania temperatury, bo jest taki inteligentny ach i och dopóki nie połapałem się, że to jest marketingowy bełkot. Tam jest po prostu stała temperatura i wszystko zabija się parą. Słyszałem narzekania, że przy dłuższym prasowaniu w pokoju robi się sauna i bardzo często trzeba dolewać wody. W końcu kupiłem o wiele tańszego Tefala.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Prasowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2017, 18:06:41 »
Zakładam, że macie miękka wodę z własnej stacji uzdatniania wody...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Prasowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2017, 23:56:26 »
Nu i dogodził ja babie.
Mało brakowało, abym spał z tym żelazkiem na balkonie na desce dedykowanej do niego. Głośne to urządzenie, para ma mocnego kopa. Trzeba najpierw nauczyć się tym operować. Żona od razu zraziła się, a od początku była przeciwna takiemu zakupowi. Było jej kupić zwykłe jak chciała albo takie na węgiel drzewny.

A woda oczywiście z odwróconej osmozy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi