Autor Wątek: Psujący się BREWISTA - SMART POUR VARIABLE TEMPERATURE KETTLE 1,2 L  (Przeczytany 3112 razy)

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Witam wszystkich.
Mam znowu problem z tytułowym czajnikiem.
Czajnik zakupiony w sierpniu 2017 w coffedesk.pl pierwsza reklamacja była już po roku.
Wada objawiała się niestabilną pracą chyba termostatu, zwłaszcza kiedy była używana funkcja podtrzymania temp.
Reklamacja rozpatrzona i uwzględniona w marcu 2018r, mijają 2 lata i problem od kliku miesięcy powraca.
Dziś to już w ogóle czary były, ustawiam temp. na 90C, a czajnik przy temp ok.30C piszczy jak by już osiągnął zadane 90C.
Czasami pomaga podważenie podniesienie blaszek/styków w podstawce ze sterowanie, wygląda to tak jak by po 2 latach użytkowania pod naporem czajnika styki osiadały.
Chciałbym znowu złożyć reklamację, ale niestety coffedesk nie ma ich już na stanie, co więc dalej robić?
Czy ktoś z posiadaczy tego czajnika miał podobne problemy?

P.S.
W tygodniu, może jutro napiszę do coffedesku, zobaczymy, czy da się to jakoś znowu zareklamować, gwarancja chyba została przedłużona o 2 lata, bo w marcu 2018r bodajże czajnik był wymieniony na nowy.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Psujący się BREWISTA - SMART POUR VARIABLE TEMPERATURE KETTLE 1,2 L
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2020, 14:47:16 »
Niestety te czajniki to nie jest wzór jakości. Ja przeszedłem reklamację w Coffeedesku zarówno Bonavity jak i Brewisty (obie zardzewiały), a finalnie z racji braku stanów magazynowych dostałem zwrot. Bonavita wytrzymała rok, Brewista pół roku.
Aktualnie Bonavita zaczyna mieć problemy z czujnikiem temperatury. Podobno artisany są nieco lepsze, ale cudów bym się nie spodziewał.

Offline Samuel Pilichowski Mężczyzna

    • ColbergCoffee - Palarnia
  • Wiadomości: 7
    • ColbergCoffee - Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema e61
  • Młynek: EK43, Mythos One, Comandante
Odp: Psujący się BREWISTA - SMART POUR VARIABLE TEMPERATURE KETTLE 1,2 L
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2020, 21:21:34 »
U mnie po roku Brewista padła, objawy nie nagrzewała w ogóle do zadanej temperatury. Naprawili mi ją w coffeedesk i teraz po 3 miechach padła. Mega syf te dzbanki.
Cześć jestem właścicielem Kołobrzeskiej palarni ColbergCoffee
Mamy świetne ziarenka którymi lubimy się dzielić! :D
Sklep ColbergCoffee.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi