Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 82227 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #285 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:12:35 »
A kawy u Gorana? Dobre ceny i jakość wyższa niż MK Cafe.

Offline mojo_aka_jojo

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit PL41E
  • Młynek: Lelit Fred
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #286 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:48:14 »
A kawy u Gorana? Dobre ceny i jakość wyższa niż MK Cafe.

Wyobraź sobie, że nie znam ego miejsca :O
Ale sprawdziełm i z wielką chęcią również przetestuję. Bardzo podobają mi sie ceny!

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #287 dnia: 18 Styczeń 2018, 18:04:47 »
Przejrzyj dział Supermarket - wszystkie polecane tutaj palarnie mają ceny niższe od Javy i Kofi.
Jeśli szukasz kaw w budżecie 80-100 złotych za kilogram, to sprawdź wątki: Euro Cafe, Gregorio, Proper, Świeżo Palona, xCafe - kolejność alfabetyczna, przepraszam jeśli kogoś pominąłem
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #288 dnia: 18 Styczeń 2018, 18:49:26 »
Skusiłem się na 2 kawy z MK Fresh - i mi z mlekiem smakowały :) Były całkiem całkiem, natomiast ceny mają takie jak w "naszych" rodzimych mikro palarniach - więc nie widzę sensu kupować od jakiegoś molocha.
Mogę szczerze polecić Mastro Antonia, W&A, X kafe - jak skończę a Antoniem to się biorę za Propera :) Idzie mi kilo na miesiąc staż mam krótki więc polecam co skosztowałem. Zdecydowanie odradzam jakieś cudo z Lidla (dostałem garść żeby porównać - bleh aż mnie na samą myśl trzepie). Skusiłem się też na Dilmaha nie pamietam jakiego w każdym razie kosztował prawie 90PLN za kilo - paskudztwo.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #289 dnia: 18 Styczeń 2018, 20:11:45 »
Chcę Wam zwrócić uwagę na jedną nietrywialną rzecz. Te kawy MKF są praktycznie dwukrotnie tańsze niż przeciętne kawy z oferty małych palarni.

W cenie kaw MKF trzeba uwzględnić kolosalny i wszechobecny marketing. Dlatego realna wartość tych ziarenek jest dużo niższa od żądanej ceny.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #290 dnia: 18 Styczeń 2018, 20:50:17 »
Mojo_aka_jojo  najtańsza kawa z MK CF (250g) jest za 15,99 zł a najdroższa za 120 zł, druga pod względem najwyższej ceny za 39,90 zł w lokalnej palarni w której się zaopatruję najtańsza (250g) za 17,50 zł a najdroższa 35 zł więc ta Twoja analiza delikatnie mówiąc strasznie słaba...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #291 dnia: 18 Styczeń 2018, 21:14:11 »
Mojo_aka_jojo  najtańsza kawa z MK CF (250g) jest za 15,99 zł a najdroższa za 120 zł, druga pod względem najwyższej ceny za 39,90 zł w lokalnej palarni w której się zaopatruję najtańsza (250g) za 17,50 zł a najdroższa 35 zł więc ta Twoja analiza delikatnie mówiąc strasznie słaba...

Jego analiza jest akurat bardzo dobra. Rzeczywista cena tych kaw to średnio nawet 12-13 zł za ćwierć kilo. Czyli w cenie jakiegoś granatowego mielonego Tchibo.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #292 dnia: 18 Styczeń 2018, 21:22:47 »
Jego analiza jest akurat bardzo dobra. Rzeczywista cena tych kaw to średnio nawet 12-13 zł za ćwierć kilo. Czyli w cenie jakiegoś granatowego mielonego Tchibo.

Co znaczy rzeczywista cena? Cena czy wartość bo ze strony www nie widzę takich cen jak piszesz ?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #293 dnia: 18 Styczeń 2018, 21:50:20 »
Co znaczy rzeczywista cena? Cena czy wartość bo ze strony www nie widzę takich cen jak piszesz ?

Bo widzisz, mając do wyboru sporo palarni forumowych z cenami z przedziału 20-25 zł za ćwiartkę to zapewne mało kto kupowałby w mkfresch po takich cenach jakie widać na ich stronie. Chodziło mi o to, że regularnie co miesiąc jest u nich promocja polegająca na tym, że jak kupisz dowolne trzy kawy to czwartą ( wybraną przez nich) dokładają ci za 1 grosz. Do tego jak weźmiesz jeszcze jedną i przekroczysz kwotę 80 zł to wklepujesz kod promocyjny na 20 zł dostępny dla każdego na stronach z kodami promocyjnymi. Czyli  jak masz za pięć kaw kwotę do zapłaty 80-90 zł to sobie ją tym kodem obniżasz na 60-70 zł. I do tego masz kuriera za pobraniem wliczonego w cenę. Dlatego napisałem wcześniej, że średnia cena jest podobna do sklepowej, mielonej Tchibo. A w porównaniu z Tchibo to one są dużo lepsze.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2018, 22:33:30 wysłana przez Pawcio »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #294 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:08:20 »
Oki, teraz rozumiem, nie lubię takich skomplikowanych piramid rabatowych, zrobiłem symulowane zamówienie i dodatkowa kawa którą mi zaproponowano miała 100g a średnia cena za 250g MK CF wyszła na poziomie 22 zł więc rewelacji nadal nie widzę, z bonusem 20 zł ale wybierając droższe ziarna średnia wyszła 18,20 zł więc w podobnej cenie bez rabatów i zabiegów marketingowych oraz wymaganych ilości minimalnych kupuję kawę palarnianą. 

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #295 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:19:00 »
Pewnie, że prościej wziąć u Gorana dwa razy po pół kilo za 72 zł plus kurier za dyszkę i masz gwarantowaną jakość.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #296 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:23:37 »
Pewnie, że prościej wziąć u Gorana dwa razy po pół kilo za 72 zł plus kurier za dyszkę i masz gwarantowaną jakość.

40-50 zł za pół kilo i odbiór osobisty a w zamian jakość a nie jakoś,ale każdy ma swój rozum  ;-)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #297 dnia: 24 Styczeń 2018, 15:14:49 »
Toć przecież będzie kropka w kropkę scenariusz, którego jestem udziałem

chyba większość osób przechodziła przez podobne etapy aż wsiąkły całkowicie ;) ja akurat miałem spore szczęście, że moje pierwsze prawdziwe kawy pochodziły ze swiezopalona.pl :) ale zaczynałem od kawiarki i młynka hario mini mill... a ostatnio musiałem kombinować jak wygospodarować jakieś dodatkowe miejsce na te wszystkie kawiarniane gadżety :P

oooo miło mi :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #298 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:32:03 »
Posty giną ;) ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #299 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:37:31 »
Poprosiłem o usunięcie. Nie ma sensu, żeby to wisiało.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi