Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 82850 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #255 dnia: 06 Styczeń 2018, 12:29:46 »
Ja na razie się nie skuszę ale tylko ze względów praktycznych. W polskich palarniach wchodzą teraz powoli różne nowości, których nigdy nie piłem i chciałbym ich w pierwszej kolejności spróbować. Szczególnie, że będą to kawy w cenie 20-35 zł za ćwiartkę. W cenie tej jednej geischy będę miał zapas fajnej kawy na cały miesiąc ;) Natomiast ty, jeśli masz na nią ochotę to jak najbardziej próbuj. Gdybyś się zdecydował to sobie zastosuj kod rabatowy na 20 zł i będziesz miał za stówkę z przesyłką.

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #256 dnia: 13 Styczeń 2018, 19:08:59 »
nie piłem kaw mk fresh i raczej w najbliższym czasie to się nie zmieni bo jestem zachwycony kawami z polskich małych palarni, ale trzeba przyznać że reklamę robią sobie naprawdę niezłą. Taki artykuł wisi dzisiaj na stronie głównej gazeta.pl:

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22881795,kawa-bardzo-osobista-idealny-prezent-dla-bliskiej-osoby.html#TRwknd

propaganda prawie jak w wiadomościach tvp  :smiech:
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #257 dnia: 13 Styczeń 2018, 19:12:26 »
Propaganda propagandą, to normalne, ale czy jest tam napisane coś niezgodnego z prawdą?

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #258 dnia: 13 Styczeń 2018, 19:25:01 »
raczej zaciekawiło mnie to że jeśli mk fresh reklamuje się na tak dużym portalu to znaczy że jest coraz więcej ludzi, którzy w kawie szukają czegoś więcej jak goryczy i porządnego kopa  :) a stąd już tylko drobny krok do tego, żeby wpaść w sidła kawowego szaleństwa, czyli szukania wysublimowanych smaków w kawie, poznawania różnych lokalnych palarni itp. itd. :D
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #259 dnia: 13 Styczeń 2018, 19:28:56 »
Toć przecież będzie kropka w kropkę scenariusz, którego jestem udziałem (i o którym pisałem na początku w tym temacie).

Kupiłem najpierw MKF, chciałem spróbować więcej, więc teraz mam też Kostaryka Las Lajas Black Honey, Honduras Miriam Elisabeth Peres Natural, Etiopia Yirgacheffe Aricha oraz Nossa Senhora - wszystkie od Majstra Antonio ;) A to dopiero początek.

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #260 dnia: 13 Styczeń 2018, 19:36:53 »
Toć przecież będzie kropka w kropkę scenariusz, którego jestem udziałem

chyba większość osób przechodziła przez podobne etapy aż wsiąkły całkowicie ;) ja akurat miałem spore szczęście, że moje pierwsze prawdziwe kawy pochodziły ze swiezopalona.pl :) ale zaczynałem od kawiarki i młynka hario mini mill... a ostatnio musiałem kombinować jak wygospodarować jakieś dodatkowe miejsce na te wszystkie kawiarniane gadżety :P
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #261 dnia: 14 Styczeń 2018, 15:04:11 »
Powiem wam, że taki wyraźnie oznaczony artykuł sponsorowany jest jedyną akceptowalną przeze mnie formą reklamy w internecie. Jak kogoś interesuje to czyta, jak nie to nie czyta. Natomiast za te wszystkie wyskakujące nachalnie pop-upy autentycznie wsadzałbym na 10 lat do ruskiego łagru...

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #262 dnia: 14 Styczeń 2018, 19:59:25 »
MK Fresh Brazil Minima / Brazil Mogiana

Woda filtrowana OSMOZA
8g / 105 g / 90C / Aeropress podgrzany
25 s preinfuzji
1 zamieszane
1:30 rozpoczęcie wyciskania
1:45 koniec

Obie kawy w zasadzie smakują tak samo, różnice są minimalne. Jakiś nieznany mi owocowy, lekki i przyjemny zapach (wg opakowania Minimy - miodowy melon?), do tego jakieś orzechy, gdzieś tam może siłą sugestii wyczułbym czekoladę. W smaku bardzo delikatnie kwaskowa, mała goryczka, krótko pozostająca w podniebieniu. Posmak neutralny, intensywność również, przynajmniej przy moim zakresie postrzegania. Nie ma w niej nic co by mnie odrzucało, jest dość delikatna.

Lekki update do Yellow Bourbon:

Woda filtrowana OSMOZA
21g / 215 g / 90C / Aeropress podgrzany
25 s preinfuzji
1 zamieszane
1:40 rozpoczęcie wyciskania
2:15 koniec

Bardzo przyjemny kwiatowy zapach, lekko słodki, czuć go również podczas picia - może i nawet te owoce leśne z opakowania. Do tego standardowo, gdzieś tam w tle, orzechy. Brak wyczuwalnej kwasowości, brak goryczy. Mało intensywna kawa, w zasadzie taka kawowa herbata :) Dość słodka, tzn nie czułem potrzeby słodzenia kawy podczas picia, więc jak dla mnie duży sukces ;) Po wypiciu brak jakiegoś specjalnego posmaku.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #263 dnia: 14 Styczeń 2018, 21:38:31 »
Powiem wam, że taki wyraźnie oznaczony artykuł sponsorowany jest jedyną akceptowalną przeze mnie formą reklamy w internecie. Jak kogoś interesuje to czyta, jak nie to nie czyta.

A w tym samym czasie, w temacie " Krótkie opinie o kawie" piszesz, że chętnie poczytasz opinie o kawach, napisane przez @Antonio. Recenzje kaw które sam sprzedaje  :picardpalm:.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #264 dnia: 14 Styczeń 2018, 22:40:07 »
I w którym momencie widzisz zaprzeczenie?

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #265 dnia: 14 Styczeń 2018, 23:25:44 »
Ty nie widzisz. I w tym problem. Na tym forum nie wolno napisać, że jakaś kawa nam nie smakuje, nie wolno złego słowa o "forumowej" palarni napisać.
To forum to "Telezakupy mango"...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #266 dnia: 14 Styczeń 2018, 23:31:34 »
Pistolero, sporo złego o forumowych palarniach już przeczytałem... Bez przesady, można pisać cokolwiek. Tyle, że ja nie mogę napisać czegokolwiek.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6216
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #267 dnia: 14 Styczeń 2018, 23:33:13 »
@Pistolero kto mówił że nie można krytykować? Kto kogo i jak powstrzymuje? Gdzież jest to narzędzie opresji i tyran?

Właśnie krytykujesz nie pojedynczy produkt czy wpis lecz podważasz wszystko co tu zostało napisane. Zastanów się jak to świadczy o Tobie przede wszystkim, zanim coś takiego napiszesz. Gdy już zdecydujesz się taką opinię wygłosić w miejscu publicznym, to uważam że dobrze byłoby ją rzeczowo uzasadnić.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #268 dnia: 14 Styczeń 2018, 23:51:19 »
Ty nie widzisz. I w tym problem. Na tym forum nie wolno napisać
Po pierwsze, to nie mam żadnej władzy na tym forum. Wystosowałem tylko pewien apel -- zresztą pod dyskusję. Można się ze mną: zgadzać, nie zgadzać, polemizować. Zapraszam.

Po drugie, skoro Antonio napisze o kawie, to wszystko jest transparentne -- można to potraktować zupełnie jak artykuł sponsorowany, można też nie czytać. Nadal nie jest to nachalny popup. Więc gdzie tu sprzeczność i miejsce na twarzopalmę?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #269 dnia: 15 Styczeń 2018, 00:21:00 »
1:30 rozpoczęcie wyciskania
1:45 koniec

A jakiej grubości przemiału użyłeś? Bo widzę, że bardzo szybko przecisnąłeś.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi