Autor Wątek: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.  (Przeczytany 18373 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Kwiecień 2016, 15:51:07 »
niebielone dają znacznie mocniej papierem
A bielone chlorem :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Kwiecień 2016, 15:53:32 »
W kwestii ewentualnego zapachu chloru, to wystarczy zalać gorącą wodą i poczekać zanim zasypie się kawą żeby odparował.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Kwiecień 2016, 16:47:31 »
Analogicznie jak w przypadku niebielonych, żeby przestały walić tekturą  ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:22:24 »


Polecam stopniowe przerzucanie się na chłodniejszą kawkę, bo w takiej czuć znacznie więcej - no a chyba po to pijemy kawę specialty :)

V60 używam w pracy, robię zwykle 200ml w kubku z grubego szkła i zabieram "do ludzi". Stoi sobie na biurku przy drukarce (ma taki bezpieczny kącik pod parapetem) i popijam po łyczku jak sobie o niej przypomnę, jak sobie za rzadko przypomnę to kończąc po 2-3h wypijam resztę duszkiem. No i już się nie dziwię że wystygnięta smakuje co najmniej równie dobrze jak gorąca -- a zwykle lepiej.

Offline Rostov

  • Wiadomości: 7
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:53:14 »
Coś mi mówi, że stare przyzwyczajenia tradycyjnego picia wrzątku trzeba odstawić do lamusa. Bo to i tak można se gębę poparzyć, a i smak też da się załapać dopiero po jako takim przestygnięciu. ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:55:29 »
A poparzony język nic nie czuje i goi się dość długo.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Kwiecień 2016, 23:38:55 »
niebielone dają znacznie mocniej papierem
A bielone chlorem :)

Akurat lepsze filtry są tlenione. Czyli bielone tlenem.

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Kwiecień 2016, 06:12:44 »
Coś mi mówi, że stare przyzwyczajenia tradycyjnego picia wrzątku trzeba odstawić do lamusa. Bo to i tak można se gębę poparzyć, a i smak też da się załapać dopiero po jako takim przestygnięciu. ;)

Miałem dokładnie to samo na początku, za wszelką cene kombinowałem jak tu zrobić żeby mieć gorącą kawę... Te czasy się skończyły bo wiem, że "ciepła" (nie gorąca) jest smaczniejsza. Szkoda tylko, że tak szybko się kończy ;-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Wrzesień 2016, 22:26:10 »
Mam pytanie natury technicznej. Do wykonania naparu zalecana jest jakaś doza. Załóżmy, że najczęściej polecacie 6g na 100ml. Przy kawie 200 ml muszę namielić 12 g kawy, do tego zalecana jest preinfuzja 30ml w jakimś czasie. Tu dochodzę do pytania. Czy wliczać preinfuzję do dozy czy nie. Założyć, że woda z preinfuzji zostanie w kawie i np wytarować wagę po czym zalać 200 ml, czy może liczyć wodę łącznie z preinfuzją i dolać po niej 170 ml wody?

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Wrzesień 2016, 22:53:53 »
Ja wliczam wodę ma preinfuzję, ale kieruj się smakiem. Po ekstrakcji w przemiale zostaje około 2 ml wody na 1 g przemiału.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Wrzesień 2016, 22:53:58 »
Liczysz wodę w filiżance,  to co zostało w kawie  pomijane. Ale dla własnej ciekawości zrób 12g i 200ml wody własne do drippera i 12g i 200ml kawy uzyskane w filiżance. Zobacz co tobie lepiej smakuje. Czym się różni.
LMWDP #469

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Wrzesień 2016, 00:28:32 »
do tego zalecana jest preinfuzja 30ml w jakimś czasie.
Generalnie do preinfuzji stosuje się wodę w ilości dwukrotności wagi kawy (niektórzy stosują x2.5) właśnie z tego powodu, że kawa absorbuje ilość wody równą dwukrotności swojej masy. Czas 30-45s zależnie od świeżości kawy.

Co do drugiej kwestii, ratio jest stosunkiem zmielonej kawy do gramatury wody, a nie ilością napoju końcowego. Smak możesz modyfikować zmieniając ratio (od 5.5 do 6.5g/100ml), temperaturę lub grubość przemiału.
Biorąc za punkt odniesienia ilość kawy w kubku obniżasz po prostu ratio. (W przypadku 300ml kawy w kubku, stosując bazowe 6g/100 obniżasz je do 5.36 gdyż przy tej samej dozie wlewasz nie 300, a 336ml wody)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Wrzesień 2016, 13:07:10 »
Co do drugiej kwestii, ratio jest stosunkiem zmielonej kawy do gramatury wody, a nie ilością napoju końcowego. Smak możesz modyfikować zmieniając ratio (od 5.5 do 6.5g/100ml), temperaturę lub grubość przemiału.
Biorąc za punkt odniesienia ilość kawy w kubku obniżasz po prostu ratio. (W przypadku 300ml kawy w kubku, stosując bazowe 6g/100 obniżasz je do 5.36 gdyż przy tej samej dozie wlewasz nie 300, a 336ml wody)

Czyli rozumiem, że jeśli np kolega WS, który pisze rewelacyjne recenzje kawy, w takiej recenzji napisze, że zastosował dozę 12g/200ml to znaczy, że w kawie zostało mu około 24 ml wody i uzyskał około 176ml naparu.

Idąc tym tokiem rozumowania chcąc przygotować sobie 200 ml naparu o tych samych właściwościach, bo zachęcił nas skutecznie swoim opisem do spróbowania tak przyrządzonego naparu ale 176 ml to dla nas za mało, musimy zmielić x=12gx200ml/176ml=13,63 g~14g i zaparzyć je w 228 ml wody?

Oczywiście pomijam takie czynniki wpływające na smak jak czas, temperatura, skład wody, i wiele wiele innych, ale rozpatruję teraz czysto teoretycznie ten jeden parametr jakim jest doza.

Pozdrawiam, Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Wrzesień 2016, 13:40:35 »
Chyba nie ma co komplikować i tak wyliczać. Charakter tej konkretnej kawy przecież nie zmieni się diametralnie jeśli przeleci Ci 10ml więcej lub zrobisz większy przelew np.400ml :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Wrzesień 2016, 13:49:25 »
Chyba nie ma co komplikować i tak wyliczać. Charakter tej konkretnej kawy przecież nie zmieni się diametralnie jeśli przeleci Ci 10ml więcej lub zrobisz większy przelew np.400ml :)
Pewnie nie, ale chciałbym złapać jakąś ogólną zasadę, jakiś punkt odniesienia. Wiem, że jak mi poleci ręka i wleje się trochę więcej wody, albo młynek da + lub - 1g przemiału, to świat się nie zawali, ale czysto teoretycznie chciałbym wiedzieć jak traktować te opisy.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi