Autor Wątek: Ascaso Basic - dziwne odgłosy  (Przeczytany 6766 razy)

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:15:01 »
Pozwolę sobie odkopać temat, ostatnio podczas wciskania przycisku spieniania zaczęła woda skapywać z grupy.. i zacząłem przeglądać forum i natknąłem się na ten wątek.

Rozumiem, że podczas spieniania mleka tak jak zdązyłem wyczytać z instrukcji (po angielsku) należy przed spienianiem mleka przycisnąć przycisk spieniania i następnie otworzyć zawór spieniacza i poczekać aż zacznie lecieć para. Następnie zamykamy zawór spieniania, wyłączamy przycisk spieniania, podstawiamy dzbanek z mlekiem i dopiero otwieramy zawór?

Bo ja robiłem tak, że przed spienianiem mleka: włączałem przycisk spieniania przy zamkniętym zaworze spieniacza. Następnie czekałem chwilkę (5min) i następnie dopiero otwierałem zawór spieniacza i szła silna para, następnie przystawiałem dzbanek z mlekiem i przystępowałem do spieniania mleka..

Z góry dzięki za odp:)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:22:59 »
1. Jaka to wersja ? Z bojlerem czy z termoblokiem ?
2. Jaka data produkcji ?
3. Napisz do mnie na adres [email protected] to prześlę polską instrukcję obsługi.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:28:38 »
1. W jaki sposób sprawdzić która to jest wersja?
2. Ekspres jest z 2011 roku w 2016 roku miał gruntowny przegląd i wymianę eksploatacji w autoryzowanym serwisie. (słowa sprzedającego)
3. Dobrze :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:32:44 »
Pod ekspresem jest tabliczka znamionowa i powinno być napisane Boiler lub Thermoblock. Ale skoro jest z 2011 roku to jest on z bojlerem. A cóż to za autoryzowany serwis ? Przegląd był u mnie robiony ? ???
Reszta już na e-mail. Pewnie jutro...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:37:03 »
Tak, dokładnie u Pana był ekspres serwisowany (posiadam dokument z którego to wynika) obecnie jestem w pociągu, także zerknę jak wrócę która to jest wersja.
Rozumiem, że dla wersji z bojlerem jest inaczej a inaczej dla wersji z termobloku? To może poproszę o informacje jak powinno wyglądać spienianie dla tej i dla tej wersji to dla potomnych zostanie?:)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:46:36 »
Nie musisz sprawdzać. Termobloki weszły do produkcji od maja 2012 roku. Masz więc bojler. Jutro z biura prześlę Ci instrukcje.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Styczeń 2018, 20:06:27 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale lecimy dalej z tematem, ostatnio jednak doszedłem do wniosku, że mleko nie jest dostatecznie spienianie, efekt jest mizerny.. nie wiem co tutaj należałoby zrobić?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Styczeń 2018, 20:14:05 »
W jaki sposób spieniasz? Podstawa to zimny/lodowaty dzbanuszek, tłuste mleko i pozbycie się nasadki do spieniania mleka. Technika jak na jutubie, najpierw dysza dosłownie tuż pod powierzchnią mleka, przy rancie dzbanka, dzbanek lekko pochylony. Jak się mleko zacznie nagrzewać, to dzbanek pionowo, dysza nieco głębiej (ale nie przy dnie), dalej przy rancie, tak żeby mleko 'bulgotało'.

Nagrałbym film, ale nie mam teraz Ascaso pod ręką.

Tak to mniej więcej może wyglądać, choć ja w pierwszej fazie pochylam kubek, a w drugiej dyszę trzymam bliżej uchwytu dzbanka.

« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2018, 20:22:09 wysłana przez kulka »

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Styczeń 2018, 13:19:49 »
Świetna porada! Zdecydowanie lepiej mi się spieniało ale jeszcze mam pewien niedosyt, może to wina mleka? 3,2% łaciate pasteryzowane? Z drugiej strony zdejmowanie tej dyszy i pracowanie na tej "zdjętej" jest mało higieniczne, można dokupić taką dyszę żeby lepiej spieniało mleko?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Styczeń 2018, 13:23:04 »
Można. Nie raz była już o tym mowa. Nakręcana nasadka zamiast sześciokątnej nakrętki na końcu "gołej" dyszy kosztuje 40,00 zł.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Ascaso Basic - dziwne odgłosy
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Styczeń 2018, 13:25:42 »
Jeśli mleko było zimne, to oczywiście możesz spróbować z innym, ale raczej pracowałbym nad techniką i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi