Autor Wątek: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?  (Przeczytany 35876 razy)

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Październik 2017, 16:42:29 »
Również mam zamiar kupić w stoll espresso automat jura j6.
W stoll espresso, to koszt 1133,19€ netto czyli około 4850 zł.

Niestety w PL zakup ekspresu powyżej 3500 zł trzeba amortyzować jako środek trwały, co uważam za tragiczne rozwiązanie.. Na szczęście od 2018r kwota ta będzie podniesiona do 5000 zł.
Jednak ja chcę zamówić już teraz ten ekspres. Dlatego mam pytanie do Was.
Czy waszym zdaniem sklep mógłby rozbić koszt ekspresu na dwie pozycje np: 1 pozycja na fakturze ekspres za 566€, 2 pozycja np. część do ekspresu za 567€ ?
Dzięki temu żadna z tych pozycji nie będzie środkiem trwałym. Czy to raczej nie możliwe?
Może ktoś z Was miał z tym już jakieś doświadczenie?



„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

Offline PanDemonium Mężczyzna

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: R58, Moccamaster, V60, Kalita, APress, Baletti
  • Młynek: Olympus 75E, Iron ❤, Svart, Skerton, Slim
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Październik 2017, 14:02:14 »
Na pewno nie możesz dokonać jednorazowej amortyzacji? Ja, jako mały podatnik (<5mln przychodu), zakup ekspresu zamierzam amortyzować jednorazowo (KŚT 808), podobnie jak i resztę sprzętu do tej pory (np. laptop za 11k poszedł jako jeden odpis).

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Październik 2017, 20:44:22 »
powyżej 3500 zł trzeba amortyzować jako środek trwały

Pytałeś księgową jak to zrobić i powiedziała że wyłącznie miesięczne odpisy amortyzacyjne? To zmień księgową. Nie pytałeś to zapytaj. Da się.

Offline bramarz

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: kawiarka
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Grudzień 2017, 14:58:48 »
Witam może ktoś podesłać instrukcje w języku polskim do Jura E60 z góry dziękuje

Offline Matka

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura e8, French press, Bialetti, szklanka z koszyczkiem...
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Grudzień 2017, 14:17:30 »
Jeśli zakupiłeś ekspres w stoll... a jest to autoryzowany dystrybutor to Jura polska prześlę Ci nie odpłatnie oryginalną instrukcję, wystarczy wysłać im mailem  dowód zakupu. Pozdrawiam.

Offline kawek82

  • Wiadomości: 8
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:56:24 »
Czy znacie inne sklepy niemieckie, w których dostępne są ekspresy jura? Oczywiście takie, które są uznawane przez serwis gwarancyjny jury. Albo może sklep stacjonarny blisko granicy z północą Polski?

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Luty 2018, 00:00:36 »
Jakie sklepy oprócz Stoll Espresso wysyłają do PL?

Offline Miran

  • Wiadomości: 6
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Luty 2018, 15:13:17 »
Czasy się zdecydowanie zmieniły na korzyść dla nas i dzisiaj mało który sklep niemiecki pozwoli sobie do polski nie wysyłać. Ale zawsze warto doczytać co i jak jak a przede wszystkim ile taka przyjemność kosztuje.

Offline kenaj86

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Jura E8 (2018)
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Wrzesień 2018, 18:31:21 »
Dzień dobry, wszystkim amatorkom i amatorom dobrej kawy. Ostatnio stałem przed wyborem ekspresu do kawy i dzięki temu wątkowi udało mi sie zaoszczędzić trochę pieniędzy. W związku z tym dodam, krótki update informacji, może komuś też się przydadzą.

Kupiłem w stoll w tym mc Jure E8 model 2018, od poprzednika różni się kilkoma nowymi kawami w menu, np ristretto oraz dodanym modułem Bluetooth. Ekspres posiada PL menu, a załączone instrukcje sa w języku niemieckim, lecz tak jak pisali inni użytkownicy dzięki uprzejmości Jura Polska można otrzymać polska instrukcję po napisaniu maila i przesłaniu dowodu zakupu.
Zamówienie i opłacenie we wtorek wieczór, wysyłka środa (FedEx) odbiór od kuriera we wtorek w następnym tygodniu.
Sam proces zakupu intuicyjny, nie trzeba znać języka, czasem posilkowalem się translatorem.

Pozdrawiam

Offline josh

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Siemens EQ7
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #69 dnia: 04 Październik 2018, 10:29:14 »
Dzień dobry, wszystkim amatorkom i amatorom dobrej kawy. Ostatnio stałem przed wyborem ekspresu do kawy i dzięki temu wątkowi udało mi sie zaoszczędzić trochę pieniędzy. W związku z tym dodam, krótki update informacji, może komuś też się przydadzą.

o, tego mi właśnie trzeba - mam parę pytań  :)

Kupiłem w stoll w tym mc Jure E8 model 2018, od poprzednika różni się kilkoma nowymi kawami w menu, np ristretto oraz dodanym modułem Bluetooth. Ekspres posiada PL menu, a załączone instrukcje sa w języku niemieckim, lecz tak jak pisali inni użytkownicy dzięki uprzejmości Jura Polska można otrzymać polska instrukcję po napisaniu maila i przesłaniu dowodu zakupu.

Czy wystarczył kontakt z Jura Polska i podesłanie PDFa z fakturą czy chcieli jakieś dodatkowe rzeczy np. zdjęcie ekspresu, numer listu przewozowego lub coś takiego?
Pytam, bo w sumie jeśli wystarczy PDF to już bym się skontaktował, lepiej mieć instrukcję wcześniej niż później ;)

Zamówienie i opłacenie we wtorek wieczór, wysyłka środa (FedEx) odbiór od kuriera we wtorek w następnym tygodniu.
Sam proces zakupu intuicyjny, nie trzeba znać języka, czasem posilkowalem się translatorem.
Pozdrawiam

Właśnie, jak miałeś z wysyłką?
Ja kupiłem w poniedziałek rano, pod wieczór pojawiło się info o wysyłce, dostałem tracking number w FedEx...
Minęły trzy dni, a status nadal taki sam: "Shipping label has been created. The status will be updated when shipment begins to travel."

A równocześnie jak byk przy tym stoi: "Scheduled delivery: Friday 10/05/2018 by 6:00 pm" czyli na jutro...
Niby kurierzy potrafią zdziałać cuda, ale jakoś dziwnie mi to wygląda  :mhh:

Offline Sopran

  • Wiadomości: 4
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Listopad 2018, 10:05:55 »
Szanowni Forumowicze. Odświeżam wątek. Jestem zainteresowany zakupem Jury E8 w Niemczech poprzez sklep internetowy. I tutaj pojawia się duży próg. Czy E8 model 2018 posiada polskie menu? Pytanie nie jest z kapelusza, gdyż niektórzy twierdzą ze nie ma polskiego menu. Specjalnie pytałem gościa, który kupuje tam ekspresy JUra i w Polsce odsprzedaje z zyskiem oczywiście.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e

Offline jazol Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Jura E8, aeropress, moka, clever coffee dripper, frenchpress
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Listopad 2018, 19:14:56 »
Jest polskie menu. Ze stoll kupowałem e8 w zeszłym roku...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline jazol Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Jura E8, aeropress, moka, clever coffee dripper, frenchpress
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Listopad 2018, 19:45:02 »
Teraz widzę, że chodzi o model 2018, ale biorąc pod uwagę minimalne różnice między starym a nowym nie sadzę, aby usunęli j. polski... Jak kupowałem swój, to też były głosy, że menu tylko niemieckie i angielskie - prawda okazała się inna. To wszystko to raczej negatywny marketing. W ostateczności można skontaktować się mailowo ze sklepem i upewnić - nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku, a pracownicy dość szybko i chętnie odpowiadają na maile...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Listopad 2018, 19:55:41 »
nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku

Jeżeli dogadasz się z obsługą to tym bardziej z ekspresem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi