Autor Wątek: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?  (Przeczytany 191645 razy)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Grudzień 2015, 23:24:15 »
No nie sadze, żeby to była speciality coffee. Coraz więcej hiszpańskich marek kawowych na naszym rynku, ja póki co ciągle wolę od kawy ichniejsze wino, oliwę i czekoladę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Grudzień 2015, 01:32:26 »
speciality nie, ale to taka ciekawostka - hipermarket, a kawa z opisem z kompletem informacji i datą palenia... fakt jest taki, że ma już 10 miesięcy, no ale sama obecność dziwi.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Grudzień 2015, 08:01:08 »
Ja mam kilka hiszpanskich kaw w sklepie pod domem. Wszystkie mają daty palenia. Ale żadna nie jest młodsza niż 3 miesiace, czasem jak to przeglądam to coś półrocznego się trafi.

Swoją drogą ciekawe jak by się rynek zmienił gdyby sklep miał świadomość tego czym jest świeża kawa i starej z hurtowni nie brał.
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Grudzień 2015, 11:26:17 »
No ale jeśli na kawie jest okres przydatności do spożycia ... 2 lata to co taki sklep może zarzucić hurtowni który takiego sieta sprzedaje.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Grudzień 2015, 11:45:55 »
Zarzucić nie może nic - ale uświadomić może. Wezmę od was towar - ale świeży. Jak tak kilku zrobi to hurtownia zacznie dostawcę nękać :) albo i nie zacznie  :diabelek:
LMWDP #469

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Grudzień 2015, 11:46:54 »
Ja mam kilka hiszpanskich kaw w sklepie pod domem. Wszystkie mają daty palenia. Ale żadna nie jest młodsza niż 3 miesiace, czasem jak to przeglądam to coś półrocznego się trafi.

Swoją drogą ciekawe jak by się rynek zmienił gdyby sklep miał świadomość tego czym jest świeża kawa i starej z hurtowni nie brał.

Świadomość sklepu to jedno, a świadomość samego konsumenta to już inna sytuacja. W Polsce jakąś tam kawę pije prawie każdy ale zapewne promil ma świadomość znaczenia świeżości kawy i sprawdza datę palenia. Skoro większość konsumentów kawy nawet nie ma potrzeby picia świeżo zmielonych ziaren, to tym bardziej nikt nie będzie sobie zawracał głowy datą palenia. Producenci kaw marketowych nie są głupi i w badaniach marketingowych sprawdzają oczekiwania konsumentów dot. kawy, i gdyby wyszło im, że wielu konsumentów jest w stanie zapłacić więcej za rzetelną informację o świeżości kawy to pewnie rozważano by wprowadzenie nowego produktu.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Grudzień 2015, 11:53:51 »
No ale nawet tu na naszym forum jest nowy świadomy sklep którego przeglądam ofertę i mają kawy już ponad półroczne w swojej ofercie to o czym tu dyskutować.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Grudzień 2015, 12:05:13 »
Nie wiem, o którym sklepie piszesz ale wszystko zależy do jakiego klienta dany sklep/palarnia chce dotrzeć. Jeśli chodzi o alternatywy nie pijam kaw starszych niż 2 miesiące (ziarna starsze niż 1 miesiąc oczekuję, że będą przeceniane) i już taki sklep nie dotrze do mnie ze swoją ofertą. Mogę kupić tak dużo dobrej kawy palonej poniżej 1 miesiąca z Polskich i zagranicznych palarni, więc nie ma sensu kupować starszej - szkoda pieniędzy. Ale jestem świadomy, że są klienci, którzy za niższa cenę kupią i kawę paloną pół roku temu. Możesz mi na PW (jeśli nie chcesz pisać tutaj) wysłać nazwę tego sklepu? Trochę ich tu jest a czas to pieniądz ;).

Pozdrawiam! :)
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Grudzień 2015, 07:32:11 »
Gdzieś po drodze część z wypowiadających się zagubiła rozsądek. Nie ma obowiązku, ale też nie ma żadnego racjonalnego wyjaśnienia nt tego, że kawy w sklepie MUSZĄ mieć maks 3 miesiące od palenia.
Oczywiście kupując ziarna wybieram te świeże, pamiętając że część kaw z relatywnie dużych zakupów poleży jednak z miesiąc/dwa u mnie w domu - ALE ważna jest podana data palenia - bo wtedy mogę decydować i zaufajcie, do gó...nego automatu (który blonding robi już w 3 sekundzie zaparzania  :ohyda:) wsypanie kawy, która była palona tydzień temu a 6 miesięcy temu - żadnej różnicy nie wyczujesz.

Tak więc, tym którzy w czambuł potępiają sklepy mające TEŻ kawę 6 miesięczną (ale podają daty palenia) mówię zdecydowanie NIE!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Grudzień 2015, 07:39:47 »
Dzięki, też nie lubię terroru świeżości... Niektóre z kaw dopiero po miesiącu są takie jakie miały być.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Grudzień 2015, 07:44:03 »
Nie ma obowiązku, ale też nie ma żadnego racjonalnego wyjaśnienia nt tego, że kawy w sklepie MUSZĄ mieć maks 3 miesiące od palenia.
Jak dla mnie kawy w sklepie mogą mieć taki asortyment jaki im się podoba. Jeśli podana jest data palenia chwała im za to jeśli nie ma podanej daty taki asortyment omijam szerokim łukiem.
Oczywiście kupując ziarna wybieram te świeże pamiętając że część kaw z relatywnie dużych zakupów poleży jednak z miesiąc/dwa u mnie w domu
No to jednak sam podajesz racjonalne wyjaśnienie dlaczego kawy powinny być świeże.
bo wtedy mogę decydować i zaufajcie, do gó...nego automatu (który blonding robi już w 3 sekundzie zaparzania  ) wsypanie kawy, która była palona tydzień temu a 6 miesięcy temu - żadnej różnicy nie wyczujesz.

Jeśli ktoś pije kawęz takiego urządzenia to raczej mu wsio ryba czy kawa ma 1 mc czy 6 od daty palenia.
Tak więc, tym którzy w czambuł potępiają sklepy mające TEŻ kawę 6 miesięczną (ale podają daty palenia) mówię zdecydowanie NIE!

Jak na wstępie.

Dzięki, też nie lubię terroru świeżości... Niektóre z kaw dopiero po miesiącu są takie jakie miały być.

U Ciebie to inna sprawa. Podejrzewam, że masz duży wybór kaw które pijesz. Błędem by było aby ktoś taki nie miał doświadczenia lub z czystej ciekawość nie pił kawy 1, 2, 6, lub nawet 12 miesięcznej.

PS
Pewna osoba w privie powiedziała mi że sklepy takie są otwarte na różnego rodzaju odbiorców maniaków świeżości oraz takich co i lata ile kawa ma od daty palenia. Najważniejsze że jest wybór i to się liczy.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2015, 07:50:27 wysłana przez manfred »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Grudzień 2015, 07:54:16 »
Bo czasami Andrzeju obserwuję właśnie taki dziki pęd, zero myślenia i lekko podłamuję się.
Ale nic to - szczęśliwie nie mam sklepu więc część z tego typu ludzi mogę zwyczajnie olać kawka

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Grudzień 2015, 08:02:11 »
Ale nic to - szczęśliwie nie mam sklepu więc część z tego typu ludzi mogę zwyczajnie olać

Tylko wcześniej słomę z butów wyciągnij :-)

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Grudzień 2015, 08:30:30 »
Jeśli ktoś pije kawęz takiego urządzenia to raczej mu wsio ryba czy kawa ma 1 mc czy 6 od daty palenia
będąc w biurze pijam z takiego urządzenia i jakoś nie jest mi wszystko jedno co się tam sypie
(konia z rzędem, dla osoby która przekona wszystkich pracowników do jedynej słusznej metody przygotowania kawy ;) )
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2015, 09:36:11 wysłana przez Jaro »
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Grudzień 2015, 08:32:00 »
Tylko wcześniej słomę z butów wyciągnij

man fred zapanuj nad swoim brakiem kultury i usuń powyższy wpis.
a za karę poczytaj wpis o Argumentum ad personam w wiki....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi