Autor Wątek: Czajnik z regulacją temperatury  (Przeczytany 31627 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Grudzień 2017, 15:14:18 »
Dla mnie w tym czajniku najważniejsza jest stabilność temperaturowa, dokładność podgrzewania i jej podtrzymywania.
Mierzyłeś?

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Grudzień 2017, 15:24:52 »
Tak mierzyłem. Praktycznie wskazanie temperatury jest identyczne z nastawą. Tuż przed osiągnięciem zadanej temperatury, układ regulacji wyłącza i złącza grzałkę by finalnie osiągnąć zadaną temperaturę - takie dogrzewanie do wartości wybranej nastawy. Widać że jest to proces precyzyjny a nie szybkie odcięcie grzałki od zasilania. Sam proces podgrzewania też jest precyzyjny - nawet małe wahania temperatury skutkuje krótkim włączeniem grzałki. Nie wiem jak jest w innych czajnikach z regulacją temperatury, ale w tym przypadku widać że cujnik i układ pracują dokładnie.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2017, 17:26:09 wysłana przez MisterTwister »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Grudzień 2017, 21:49:45 »
A z ciekawości, jak sprawdziłeś działanie układu? Rozbierałeś czajnik?

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Grudzień 2017, 23:21:51 »
Nie bardzo rozumiem pytanie. Czajnik idealnie podgrzał temperaturę do zadanej wartości i to zasygnalizował - potwierdzone termometrem. Tuż przed osiągnięciem nastawionej temperatury często dochodzi do przerwy w podgrzewaniu po czym grzałka na krótko włącza się i wyłącza - takie precyzyjne dogrzewanie - na koniec sygnalizacja osiągniętej temperatury. To po prostu słychać - szum podgrzewanej wody przez płytę grzewczą.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Grudzień 2017, 00:27:07 »
No właśnie o to załączanie grzałki chodziło :) Pytam, bo się zastanawiam czy dałoby się lekko poprawić sterowanie takiego ekspresu i zmienić regulację na taką co 1 stopień, a nie 5.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Grudzień 2017, 07:19:58 »
Kupiłem taki
https://www.mediaexpert.pl/czajniki/czajnik-mpm-mcz-75m-inox,id-820952?gclid=CjwKCAiAmvjRBRBlEiwAWFc1mBrTBPkPWtFwMz7ltsMkkMRyMaiyDbkeTEbpdIyx3QKP7jypwcLmvxoCrFkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPWyjKb_odgCFc2NsgodvBkF3Q

Mała pojemność to dla mnie zaleta - do kreski 1,2l, ale można dolać wyżej do napisu mamy 1,5 i nadal sporo miejsca do 'rantu', nic się nie wylewa przy gotowaniu.

Ma w wylewce zamiast jakichś filtrów poprostu kilka dużych otworów, które idealnie pasują by wsunąć tam termometr, taki jak używam z konewką. O dziwo jest bardzo szybki. Wyłączam oczywiście ręcznie kiedy widzę właściwą temperaturę. Ja zapłaciłem 59 zł i jestem mega zadowolony :D

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Styczeń 2018, 18:24:44 »
A czy ktoś na przykład bawił się Oxo (Adjustable Temperature Pour-Over Kettle) za 100$ z konwerterem napięcia?

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Styczeń 2018, 19:33:53 »
Taki konwerter na 1800W to ok 300 PLN więc średnio opłacalna zabawa, ale z porównań wynika, że całkiem fajny sprzęt. Ja ostrzyłem zęby na Stagg EKG (jak w końcu będzie wersja EU i o ile nie zmniejszą pojemności do 600ml jak wersji dla Tajwanu).


Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Styczeń 2018, 21:02:29 »
Szukam czajnika z regulacją temperatury ale jak najbardziej kompaktowego. Turystycznego. Wiem,że zaraz ktoś napisze,że grzałka i termometr ale wolę nie robić niespodzianek w odwiedzanych hotelach :). Ważne żeby był mały i dał się łatwo przewozić.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2018, 21:06:10 wysłana przez rojowolfi »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Styczeń 2018, 21:08:45 »
Grzałka i konewka (termomert opcjonalny) :P
Sprawdzone w hotelach, pociągach, dworcach, lotniskach, etc.  [emoji106]

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Styczeń 2018, 21:29:26 »
I co grzałka w konewkę czy w kubek i przelew do konewki i z powrotem?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Styczeń 2018, 22:17:23 »
Grzałka (bezpieczna, polska) do konewki, olewam termometr i zalewam kantan dripy tuż po zagotowaniu do papierowych kubasków (zabieram) lub filiżanek hotelowych jeśli są. Prawdę mówiąc bardziej ufam temu rozwiązaniu niż jakiemuś chińskiemu czajniczkowi podróżnemu.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Luty 2018, 05:18:24 »
Czy ktoś miał do czynienia z czajnikiem z regulacją temperatury co do stopnia?
Skok temperatury co 5 stopni wydaje się olbrzymi... A póki co idealizuję temat :)

I co w końcu jest lepsze? Czajnik z gęsią szyją, ale bez regulacji temperatury, czy czajnik bez gęsiej czyi ale z precyzyjną regulacją temperatury?
Bo połączenie tych dwóch funkcji podwyższa cenę czajnika o 100%.
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Luty 2018, 05:32:07 »
Zdecydowanie to pierwsze jeśli używasz dripperów.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty 2018, 05:36:19 »
Zdecydowanie to pierwsze jeśli używasz dripperów.
głównie myślę o tym, aby doprecyzować parzenie w areo, bo mi się spodobało :)
I myślę też, że zostanę długo przy metodach alternatywnych ;-) Kolejny skok metodyczny będzie bolesny dla kieszeni :P
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi