Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 139428 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #270 dnia: 02 Grudzień 2016, 17:19:21 »
Gdy wrzucam do Biochefa marchewkę, to wyciska tak, jakby miał się za chwilę rozlecieć, wszystko drży i trzeszczy. Nie polecam Biochefa, to pewnie i kenwood podobnie działa.

Offline Karolcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #271 dnia: 02 Grudzień 2016, 19:17:39 »
To przejrzę i dopytam. Do 1000zł kupi się coś sensownego i nie rozleci się po 2 latach?
Mając połowę tej sumy można już kupić sensowną wyciskarkę, np. Eldom, szczególnie godne uwagi są modele o mocy 400W.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #272 dnia: 04 Styczeń 2017, 23:21:40 »
Witam. Od kilku miesięcy mam wyciskarkę poziomą Omega Sana. Na razie bez najmniejszych uwag. Radzi sobie z wszystkim,  ananas,  seler itp.  Dodatkowo regularnie robie w niej coś ala zdrowa nutella z migdałów, daktyli i jeszcze paru innych składników.  I to jest przewaga poziomych wyciskarek - można w nich robić nie tylko soki. Poza tym super łatwo się myje. Minus to wygląd.
Wcześniej miałem sokowirówkę Philipsa na całe owoce - przez 3 lata użyta może 10 razy. Mycie sokowirówki to koszmar w porównaniu do wyciskarki poziomej. Tej używam 2-3 razy dziennie  i mycie to nie problem.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2017, 23:31:38 wysłana przez wushu81 »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #273 dnia: 05 Styczeń 2017, 12:43:54 »
jakiego modelu philips używałeś przedtem?

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #274 dnia: 05 Styczeń 2017, 14:25:17 »
Hr 1854 Philips

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #275 dnia: 05 Styczeń 2017, 15:14:49 »
ok, czyli klasyczną budżową, obecnie już nie produkowaną. Teraz rozumiem skąd wzmianka o uciążliwym czyszczeniu, używałem kiedyś podobnej :). Ale tudno porównywać sprzęt starej konstrukcji za 300 do najnowszego modelu za 1600.

Obecne sokorirówki Philips mają zupełnie inną budowę: , która sprawdza się dużo lepiej niż te tradycyjne. Funkcja wstępnego mycia + koliste kształty wszystkich elementów i brak zakamarków czynią czyszczenie bardzo prostym.

Czasem myślę o wyciskarce, chyba właśnie poziomej, ale tak w sumie to HR1871 sprawdza się dobrze i prawdopodobnie wytrzyma długie lata.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 15:27:38 wysłana przez grex »

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #276 dnia: 05 Styczeń 2017, 15:27:29 »
To fakt. Nie wiem jak nowsze się sprawdzają pod kątem czyszczenia.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #277 dnia: 05 Styczeń 2017, 15:29:06 »
w linku powyżej masz film to możesz zobaczyć na czym to polega.
Ciekawe czy Philips opatentował ten pomysł, moim zdaniem inżynierowie zrobili bardzo dobrą robotę przeprojektowując niby znany już pomysł od nowa i odwracając działanie urządzenia (sok leci w górę a resztki w dół), inne marki też mogłyby pójść tą drogą dodając jeszcze jakieś usprawnienia, np. kilka sit z różnymi wielkościami otworów.

Znalazłem jeszcze ciekawe porównanie: sokowirówka vs wyciskarka
po polsku i pani analizuje najnowsze konstrukcyjnie modele tego samego producenta
https://youtu.be/Tfdv0pe1MYs?t=10m3s
Wydaje się dość obiektywne i obala niektóre mity wciskane w reklamach, gdzie tak dobiera się sprzęty żeby wyszło, że ten reklamowany jest naj. Do twardych warzyw np. marchew polecana jest sokowirówka a do miękkich owoców wyciskarka. Zależy co kto lubi.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 16:13:48 wysłana przez grex »

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #278 dnia: 06 Styczeń 2017, 19:52:04 »
Jestem od miesiąca posiadaczem wyciskarki SKG 2088 i złego słowa nie dam póki co powiedzieć. Konstrukcja solidna, stabilnawyciska aż miło. Mocny silnik 240W. Wiem, że na przykład Eldom szczyci się w niektórych modelach silnikami i 400 W, ale wyczytałem, że nie są to silniki indukcyjne, cezszczotkowe – a co za tym idzie mniej trwałe. Przydatną do przenoszenia jest specjalna rączka bo to pieroństwo waży ponad 7 kilo. Mogłaby być tańsza ;)

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #279 dnia: 06 Styczeń 2017, 21:52:01 »
Co do filmu,  to też porównuje konkretne modele. Składanie mojej ogarnia moja 3 letnia córka,  jest to banalnie proste i szybkie.  Podobnie mycie. W poziomych jest małe sitko i niewiele jest do dokładnego mycia. Ilości soków nie porównywałem, ale to pewnie też zależy od firmy i konstrukcji. Porównania jak już to tylko w tym samym czasie kilku sprzętów na tej samej partii owoców czy warzyw. Czytałem,  że ktoś wcześniej porównywał ilość soku wyciśniętego z marchwi u siebie w domu z filmami i wynikami z sieci. Totalny bezsens. Ilość soku z marchwi zależy od jakości,  świeżości i innych czynników. Z 1 kg  można wycisnąć ponad 700g soku, innym razem z tej samej ilości marchwi ale z innego sklepu i w innym czasie nieco ponad 500g. Dla mnie ważniejsza jest jakość soku, jego skład,  trwałość witamin i enzymów. Dla innych to będzie klarowność i wygoda wrzucania całych owoców i warzyw.

Offline basket4rap

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #280 dnia: 08 Styczeń 2017, 12:55:07 »
Witam.
Potrzebuję pomocy, mianowicie byłem nastawiony na zakup Sana EUJ-707 za około 1600 zł, jednak przypomniała mi się wyciskarka Eldom PJ400 za około 400 zł, która ma również (pomimo ceny ponad 1000 zł mniej) bardzo dobre opinie.
Teraz zastanawiam się (a nie mogę nigdzie takich informacji znaleźć) czy taki Eldom PJ400 to dobry wybór, jeśli chce się uzyskiwać naprawdę dobre soki czy warto jednak dopłacić ten ponad 1000 zł do Sana EUJ-707, lub może jeszcze macie jakieś inne propozycje?

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #281 dnia: 08 Styczeń 2017, 21:32:21 »
Minusem tej konstrukcji może być trwałość. Z tego co wcżeśniej czytałem,  pionowe wyciskarki są bardziej podatne na uszkodzenia a konkretnie ich kosze z sitkiem. Niektórym pękały po kilku miesiącach. Eldom chyba już stosuje ultem, ale wyciskarki np. Z biedry, Lidla czy inne typu Zelmer używają zwykłego plastiku. Przy wolnych obrotach wyciskarki i dość dużych siłach zgniatania nie wróżę im długowieczności. Kumpel kupił z biedry kilka tygodni temu i jak wziąłem jej elementy do ręki to zobaczyłem różnicę w materiale. Ale czas pokaże. Eldom ma ten plus,  że ma części zamienne,  stosuje już materiały bez bisfenolu. Z trwałością w Eldmie to różnie z tego co pamiętam. Ja zdecydowałem się dopłacić, ale za krótko mam Omegę,  by z całą pewnością mógł ją polecić.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2017, 21:34:48 wysłana przez wushu81 »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #282 dnia: 09 Styczeń 2017, 08:24:03 »
Mam PJ400 już kawałek ponad 2 lata, dalej działa.
Intensywność użytkowania różna - czasami 30-40 kg owoców na tydzień, czasami miesiąc stoi w szafce.

Offline basket4rap

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #283 dnia: 09 Styczeń 2017, 09:46:57 »
Rozumiem, dzięki za konkretne odpowiedzi :)
Czyli na razie chyba wychodzi na to, że chodzi o trwałość materiałów między tymi dwoma modelami (ewentualnie dwiema półkami cenowymi), ponieważ robi podobnej jakości soki i jest również zrobiony z nieszkodliwych materiałów.
W tej sytuacji zastanawiam się czy jeśli już płacić około ponad 1500 zł to czy nie lepiej brać już coś takiego jak dwuślimakowa Green Star Elite GSE-5000?  www. sklep. puregreen. pl/green-star-elite-gse-5000.html
Czy dopiero kupując taką wyciskarkę będzie znacząca różnica (nie chodzi mi o trwałość materiałów) we właściwościach soków?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #284 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:00:09 »
Nie daj się zwariować. Po początkowym zachwycie na pierwszy plan wysuwa się wygoda użytkowania i łatwośc utrzymania w czystości. Jeśli z tym ostatnim ciężko to entuzjazm spada i soków nie chce się robić (bo potem tyle szorowania!). Mam Kuvingsa i jest świetny, ale zapewne kilka razy tańszy Eldom pokryłby moje potrzeby w 100%.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi