Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 139397 razy)

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #195 dnia: 18 Kwiecień 2016, 15:20:24 »
Piłem napieniony sok z marchwi z sokowirówki i dziękuję, wolę normalny z mojej wyciskarki...

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #196 dnia: 18 Kwiecień 2016, 16:16:31 »
Piłem napieniony sok z marchwi z sokowirówki i dziękuję, wolę normalny z mojej wyciskarki...
o to to to!!  Jest takie jedno coś :D SMAK!! :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #197 dnia: 18 Kwiecień 2016, 20:20:05 »
Czy w czasie przygotowywania 1-1.5L soku z twardszych rzeczy typu marchew czyścicie jakoś sito wyciskarki?
Gdzieś czytałem, że jakiś posiadacz wyciskarki miał problem z gwarancją bo producent mu odpisał, że podczas mielenia większej ilości zaleca się parukrotne przeczyszczenie sita żeby nie dochodziło do jego zapychania i nie chciał mu uznać naprawy gwarancyjnej (bodajże pękło sito czy coś takiego).

Offline Pawlo

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #198 dnia: 18 Kwiecień 2016, 21:53:42 »
A jakiej firmy macie wyciskarkę bo zbliża się lato i chę kupić ?

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #199 dnia: 18 Kwiecień 2016, 22:05:54 »
Czy w czasie przygotowywania 1-1.5L soku z twardszych rzeczy typu marchew czyścicie jakoś sito wyciskarki?
Gdzieś czytałem, że jakiś posiadacz wyciskarki miał problem z gwarancją bo producent mu odpisał, że podczas mielenia większej ilości zaleca się parukrotne przeczyszczenie sita żeby nie dochodziło do jego zapychania i nie chciał mu uznać naprawy gwarancyjnej (bodajże pękło sito czy coś takiego).
ja prawie nigdy nie czyszczę nic! a często robię po 2-4litry na raz. Jedynym problemem są często kijowe kartoflowe jabłka które zamiast się wyciskać się mielą i zabijają sito (ale wtedy można pożonglować naprzemiennym mieleniem np marchewki z jabłkami i jest po problemie) . Co do samego procesu mielenie to najwięcej przygotowania jest z produktami bardzo włóknistymi typu rabarbar lub ananas. Trzeba niestety pokroić w poprzek włókien dość drobno aby się nie zatkało urządzenie. I wtedy rozumiem że mogła mieć sytuacja jak wyżej. Ja raz tak puściłem właśnie cały rabarbar który zatrzymał urządzenie. Ale autostop zadziałał a i ja szybko wyłączyłem maszynę. Na strachu się skończyło;)  A najtwardsze co mieliłem to chyba 2-3granaty pod rząd - też daje rady;)

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #200 dnia: 19 Kwiecień 2016, 06:01:00 »
A jakiej firmy macie wyciskarkę bo zbliża się lato i chę kupić ?
Czytałeś ten wątek od początku?

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #201 dnia: 19 Kwiecień 2016, 11:27:23 »
Przecież to jeden i ten sam spamer który chce tu pozycjonować jakiś chłam.

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #202 dnia: 19 Kwiecień 2016, 11:31:41 »
ja prawie nigdy nie czyszczę nic! a często robię po 2-4litry na raz. Jedynym problemem są często kijowe kartoflowe jabłka które zamiast się wyciskać się mielą i zabijają sito (ale wtedy można pożonglować naprzemiennym mieleniem np marchewki z jabłkami i jest po problemie) . Co do samego procesu mielenie to najwięcej przygotowania jest z produktami bardzo włóknistymi typu rabarbar lub ananas. Trzeba niestety pokroić w poprzek włókien dość drobno aby się nie zatkało urządzenie. I wtedy rozumiem że mogła mieć sytuacja jak wyżej. Ja raz tak puściłem właśnie cały rabarbar który zatrzymał urządzenie. Ale autostop zadziałał a i ja szybko wyłączyłem maszynę. Na strachu się skończyło;)  A najtwardsze co mieliłem to chyba 2-3granaty pod rząd - też daje rady;)
Mieliłem już rabarbar i nic się nie zapychało.
W instrukcji jest napisane, żeby co jakiś czas użyć biegu wstecznego i nie wrzucać zbyt dużo cząstek na raz - faktycznie jak się co jakiś czas oczyści przód wyciskarki na wstecznym, wyciskanie idzie sprawniej (mniej masy odkłada się na śrubie). Nawet mus jabłkowy można w ten sposób wypchnąć ze środka (kilka razy naprzemiennie wsteczny i do przodu).
Mam natomiast mały problem z kropelką soku która pojawia się w miejscu gdzie nakręca się i blokuje ten plastikowy pierścień zaraz przed regulatorem mocy wyciskania. Tak jakby uszczelka tam nie była super szczelna. Niby bez znaczenia, ale jak kropelka soku z buraka w końcu spada, to może odbarwić stół.

Poza tym jestem super zadowolony z Oscara, teraz będę szukał dobrych jabłek na sok. Możecie polecić jakieś konkretne nazwy odmian (opisy w marketach nic mi nie mówią)?
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2016, 11:38:20 wysłana przez mathu »

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #203 dnia: 19 Kwiecień 2016, 11:35:45 »
Jablka to ligol , lobster. Najwiekszym oszukancem jest jonagold:D niby sprezysty a przeciska sie strasznie;D co do uszczelki to ja wyciagnij/pomasuj/osadz na nowo.moze pomoze;)jak nie to reklamuj

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #204 dnia: 19 Kwiecień 2016, 12:04:01 »
Od siebie, o tej porze roku dodaję jeszcze elizę :) Poza tym oprócz gatunku znaczenie ma jeszcze sposób przechowywania i stopień dojrzałości itp. Np teraz gruszki się praktycznie nie nadają, a w sezonie praktycznie zrywam wszystkie z drzewa bo jak same lecą to już dawno za późno na sokowe przeznaczenie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #205 dnia: 19 Kwiecień 2016, 12:40:06 »
Możecie napisać coś więcej o "regulatorze mocy wyciskania"?

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #206 dnia: 19 Kwiecień 2016, 12:58:30 »
W Oscarze na końcu jest taka nakrętka ze skalą 1-5 któa reguluje moc wyciskania. Ale nie potrafię powiedzieć jak to niby działa :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #207 dnia: 19 Kwiecień 2016, 13:22:37 »
Na końcu czego?

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #208 dnia: 19 Kwiecień 2016, 14:13:16 »
W Oscarze na końcu jest taka nakrętka ze skalą 1-5 któa reguluje moc wyciskania. Ale nie potrafię powiedzieć jak to niby działa :)
Działa prosto - reguluje jak duży odstęp jest od elementu oporowego tej nakrętki do śruby ślimaka. Czyli albo wiór wychodzi gruby/szybko albo cieńszy/wolno.
Na końcu czego?
na zakrętce ślimaka się to montuje. czyli jest to element który ostatni dotyka wióru w wyciskarce;)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #209 dnia: 19 Kwiecień 2016, 14:23:14 »
Kurde, bo oscar poziomy jest, to wszystko jasne :sciana:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi