Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 140063 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Wrzesień 2015, 21:54:30 »
Wino to zlewałem i ponad sześć razy, cydru nie potraktowałem tak... hm... poważnie.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Wrzesień 2015, 12:13:53 »
Czytam o tej pasteryzacji i wynika z tego, należy pasteryzować w słoikach, butelkach, sok powinien być z dodatkiem cukru. W opisach tego hyundaia nie piszą nic, że można wlać płyn i pasteryzować.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Wrzesień 2015, 14:55:23 »
Miałeś poczytać ogólnie co to jest pasteryzacja :)

Co do garnka powiem tak, przyjrzyj się to zobaczysz tam zawór do upuszczania zawartości ;), z doświadczenia  dobrze ponad TONA soku została spasteryzowana w tego typu urządzeniu i zlana do worków właśnie przez ten zaworek ;). Co do cukru to nie wiem PO CO TEN cukier akurat ma tam być :) choć w soku jabłkowym z natury  go nie brakuje ;)


pzdr. Łukasz

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Wrzesień 2015, 18:51:17 »
Co do cukru to zależy jakie jabłka idą  na sok. Pewnie używacie szlachetniejszych słodszych odmian. A co do pakowania w bag in box, to powietrze wypuszczamy przez delikatne uciskanie torebki przy zakręcaniu?
Zastanawiam się czy nie kupić tego pasteryzatora.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Wrzesień 2015, 19:38:43 »
generalnie to powietrze samo wychodzi podczas nalewana w większości, po prostu przed wciśnięciem korka jak już worek jest pełny to trzeba go ciut ucisnąć żeby wypuścić resztkę i możliwie najszczelniej zakorkować worek. Nowe worki są sterylne ale korki po odkorkowaniu wrzuć do wrzątku i przed zakorkowaniem wyjmij i zakorkuj ( taka sterylność ).

Co do cukru to jest w KAŻDYM rodzaju jabłek jakie rosną na świecie, w różnych ilościach :). broń boże nie słodź ZADNEJ PARTII SOKU, bo wtedy cała robota nie ma sensu ;), nie po to robisz sobie naturalny soczek, żeby go zaprawiać cukrem ;)



pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2015, 19:41:18 wysłana przez wyspiarz »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Wrzesień 2015, 21:56:54 »
Zrobiłem dziś pierwsze soki pasteryzowane.  Hyundai dojechał, worki też. Wyszło ok 8l soku. Sok pakujemy do worków na gorąco?
Jakieś namiary może masz Wyspiarzu na worki? Z allegro za 25szt 5l i 25szt 3l + kartony zapłaciłem 225zł.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Wrzesień 2015, 09:58:22 »
Trochę drogo, muszę ojca podpytać bo to on to ogarniał ze znajomym, pic polega na tym, że IM wiecej bierzesz tym lepsza jest cena. Jak wróci to go podpytam jak z cenami.

I tak sok pakujesz na gorąco, trzeba uważać z łapkami ale trochę precyzji i idzie ładnie nalewać, pasteryzator trzeba postawić trochę wyżej, i trzymając za otworek w worku i nalewamy ;).

pzdr. Łukasz

Offline bubik098

  • Wiadomości: 1
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Wrzesień 2015, 14:52:51 »
Wyciskarka do soków to świetna sprawa. Świerzy soczek na śniadanie samo zdrowie. Ja mam marki Hurom, jestem bardzo zadowolona. Wprawdzie trochę kosztowała ale nie żałuję zakupu. Jesli nie wiecie jaką kupić to poczytajcie na XXXXXXXXXXXX  na pewno wam się troszkę rozjaśni co i jak

Za spam dziękujemy zwłaszcza w pierwszym poście na forum.
W kwestii profesjonalnej reklamy proszę o kontakt z Administracją Forum.
fux
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2015, 15:20:01 wysłana przez fux »

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Październik 2015, 15:06:32 »
tak nakręcone na spontonie bez obróbek przez żonę, od jakiegos czasu robiąc u znajomego lecimy już tak mocno na  gruboooo








pzdr. Łukasz

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Październik 2015, 18:51:54 »
Chyba więcej Heineken-ów obaliliście, niż soku wycisneliście ;)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Październik 2015, 21:19:51 »
To na cydr ;) znajomy akurat woli do 0.5 :)

pzdr. Łukasz

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Październik 2015, 16:09:42 »
Moja wyciskarka zajechała się i trafiła do serwisu. Serwis stwierdził,że była zbyt intensywnie użytkowana i nie za bardzo chciał uznać gwarancję. Poleciały uszczelki i sok dostał się do silnika, poleciały też łożyska.
Dziwne, bo stosowałem się do instrukcji 30min pracy i 15 min przerwy, ja robiłem przerwy po 15min.
 Na stronie sprzedawcy pisze "Bezawaryjny silnik indukcyjny o mocy 150 W
Silnik w wyciskarce  jest niesamowity ponieważ jest praktycznie bezawaryjny i nie sprawia żadnych kłopotów użytkownikom, Dowodem na bezawaryjność wyciskarki jest fakt że producent udziela gwarancji dożywotniej na silnik oraz 5 lat na części. Jest to najdłuższy okres gwarancji na rynku wyciskarek soku."
"- jesteś restauratorem, szefem kuchni, kucharzem, prowadzisz catering wyciskarka najlepiej ze wszystkich dostępnych nadaje się do gastronomii"

Chyba nie po to wywala się tyle kasy aby szklankę soku dziennie zrobić. Tym bardziej, że jest "najlepsza" do gastronomii.
 Pan z serwisu stwierdził, że to pierwszy przypadek zajechania wyciskarki. Moim zdaniem to wada fabryczna, albo powinni zmienić instrukcję obsługi. Maszyna bardzo szybko nagrzewa się. Chyba nie nadaje się do robienia przetworów tak jak sokowirówka.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Październik 2015, 16:35:47 »
a co ty masz za wyciskarkę, ojciec ma jeszcze kuvinksa ( czy jak to się tam zwie ), ale to jest właśnie żeby sobie zrobić tak na bierząco do picia, nikt nie próbował tym jechać na akord... a do wyciskania soków na "zapas" żeby robić litry dziennie na zimę to się na pewno nie nadaje ;)


pzdr. Łukasz

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Październik 2015, 17:03:44 »
U mnie jest biochef, chyba to samo co kuvings. Na całe jabłka, sok wyciska bardzo szybko, silnik "niezniszczalny"  i niby do gastronomii się nadaje. To parę kg jabłek bez problemu powinien przeciskać. Może kiedyś kupię coś takiego jak u ciebie. Na razie muszę poczekać, aż cydr dojrzeje. Rozlałem już do butelek, nie zostawiając na cichą fermentację.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Październik 2015, 17:21:33 »
Maszyna bardzo szybko nagrzewa się.
Trzeba wiatrak jak w Fiorkach Evo dołożyć :D
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi