Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 139459 razy)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Lipiec 2015, 20:44:10 »
Ja już ponad miesiąc męczę Oscara DA1000 i jestem mega zadowolony. Przerobił już ok. 50 litrów. Jest jedno sitko do soków i jedno do np. masła orzechowego, makaronu itp. Wyciskarka posiada jednak regulację, która pozwala dostosować klarowność soku.





W młynie: ziarna

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Lipiec 2015, 23:59:37 »
Oscar DA1000 to chyba już klasyka. Mnie odstraszał mały otwór i konieczność przecinania owoców.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Sierpień 2015, 01:08:53 »
Używałem 3 wyciskarek:
Hurom HU-100, który kupiliśmy ojcu żeby wspomóc jego dietę podczas rehabilitacji po wypadku. Wyciskarka działa od 4 lat bez żadnych problemów.  Urządzenie zrobiło już sporo ponad 1000 l soku, bez napraw i wymiany elementów, ale trzeba będzie wymienić wycieraczki i sitko.

JuiceMe (kopia Huroma HU-400) - używam w domu, nie widzę różnicy w jakości wykonania i funkcjonowania w stosunku do Huroma. Też elementy z ultemu, BPA free itd. Działa od roku dzielnie i bez awarii.

MPM Slow juicer MSO-09 - moja babcia chciała jakiś budżetowy produkt. Działa bez zastrzeżeń od pół roku, a babci nie udało się go zamordować co w przypadku jej podejścia z przyzwyczajeń do urządzeń wykonanych z żeliwa, na razie dobrze świadczy o tej wyciskarce. Żeby uzmysłowić problemy jakie mogą się przytrafić starszym osobom oraz przybliżyć sposób użytkowania urządzenia: Pomimo kilkukrotnych objaśnień działania tego dość prostego urządzenia oraz pozostawienia polskiej instrukcji, babcia uderzyła z grubej rury i od razu postawiła poprzeczkę wysoko. Przez pierwszy tydzień męczyła wyciskarkę na wstecznym, dopychając cofające się buraki. O mało nie nadwyrężyła ręki od trzymania przycisku (wsteczny odbija automatycznie). Wtedy zwróciła się z problemem do nas, jakoby urządzenie działało nieprawidłowo..

Soki robię przeróżne, głównie warzywne. Zakupiłem ostatnio nasiona na kiełki i zamierzam z kiełków też robić zobaczymy jak będzie szło.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2015, 01:13:02 wysłana przez krystians »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Sierpień 2015, 14:10:21 »
Jak to jest z wyciskaniem jabłek? Jakie najlepiej wyciskać, by otrzymać klarowny sok?  Te, których teraz używam dają dużo miąższu, który źle filtruje się.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Sierpień 2015, 15:53:48 »
Temat jabłek w moim MPM przerabiałem wielokrotnie i raz tylko trafiłem na jabłka, których nie musiałem dalej filtrować, ale nie pamiętam jakie to były. Mus, bo sokiem tego nazwać nie mogę, najpierw filtruję przez metalowe sitko a następnie przez bawełniany ręcznik. Dopiero wtedy uzyskuję klarowny sok bez miąższu.

Zdaje mi się, że z jabłkami Jonagold szło nieźle, ale nie jestem pewien.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Sierpień 2015, 16:09:39 »
akie najlepiej wyciskać, by otrzymać klarowny sok?
Najlepsze z mojego doświadczenia są twarde, soczyste i kwaskowe jabłka takie jak Ligol.

Offline kszychooo

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Wrzesień 2015, 18:55:38 »
Ja właśnie sprawdziłem kiedy kupiłem swojego Eldoma PJ400 i było to prawie rok temu. Głównie przekonała mnie atrakcyjna cena (zapłaciłem 525zł, teraz jest jeszcze tańszy) i fakt, że można kupić wszystkie ruchome części zamienne (http://www.eldom.eu/produkt/perfectjuicer-pj400-eldom-wyciskarka-do-sokow#tab-associated). W ciągu roku robimy sok mniej więcej 2-3 razy w ciągu tygodnia i codziennie po szklance :) Zdecydowanie jeden z lepszych zakupów w tym roku.

Dodatkowo: sprzęt ma 2 lata gwarancji + części zamienne, więc cenowo  nawet co dwa lata zmieniając hurom zwróci się po 10 latach. Widziałem budowę i jest praktycznie identyczna, poza wykonaniem.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Wrzesień 2015, 16:37:59 »
Czy próbował ktoś robić cydr jabłkowy z pomocą wyciskarki?

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Wrzesień 2015, 18:43:08 »
Próbowałem, ale skończyło się na tym, że sok wypiłem a cydr zrobiłem z soków z koncentratu ;)
Uzyskanie chociażby 5l soku zajęłoby mi zbyt wiele czasu, ale ja poza użyciem wyciskarki filtrowałem sok dwukrotnie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Wrzesień 2015, 22:24:28 »
Jak filtrujesz sok?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Wrzesień 2015, 23:46:34 »
Mam sporo jabłek Antonówek i chyba spróbuję zrobić z nich cydr. Z wciśnięciem soku nie będzie problemu. Wyciskarka 5l soku wyciśnie pewnie w 15-20min. Filtrować nie będę, bo w przepisach często piszą o moszczu.  Z kartonów nie chcę, wolę naturalnie.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Wrzesień 2015, 14:57:53 »
Filtruję najpierw przez drobne sito a następnie przez ręczniki bawełniane. Wychodzi mi bardzo klarowny sok.

Ja niestety mogę pomarzyć o takiej wydajności. Moje MPM z niektórych jabłek robi przecier a nie sok, stąd filtracja. Nawet z twardych Antonówek miałem przecier, co mnie zdziwiło.
Cydr robiłem raz i jakoś mnie to nie pociągnęło dalej. Bardziej mnie kiedyś wciągnęły wina.
Moszcz nie przeszkadza, jeżeli jest go trochę, ja bez filtracji miałbym litr cydru i cztery litry moszczu ;)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Wrzesień 2015, 20:18:24 »
My z ojcem że tak powiem MASOWO robimy sok i cydr :) nie w litrach nie w dziesiątkach a kilka set L jednego i drugiego :) na potrzeby własne :)

pzdr. Łukasz

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Wrzesień 2015, 22:03:27 »
Macie pewnie specjalną prasę. Sok jakoś pasteryzujecie?

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Wrzesień 2015, 22:23:12 »
Tak mamy hydroprasę a po młynek do jabłek jechaliśmy ekstra do czech :), Pasteryzujemy to w pasteryzatorze takim 30l, na raz idzie zrobić w zależności od ilosci jabłek i czasu na obróbkę od 50-100l soku. kilka takich akcji w sezonie i wychodzi 200l soku i tyle samo idzie na cydr :), pakujemy to do worków tzw Bag in boxów. a Cydr do butelek po szampanie winie czy piwie, mamy korkownice kapslownice właściwie cały set do zabawy.





to początki zabawy, w starym mieszkaniu ;), teraz to głównie ojciec robi u znajomego bo tam mają lepsze warunki do zabawy ;).

pzdr. Łukasz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi