Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 140329 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #240 dnia: 16 Czerwiec 2016, 10:31:58 »
wygląda OK, pomijając że gość nie wie co robi.
Wyciskanie banana :picardpalm:

Wyciska się tylko twarde owoce, albo miękkie ale bez pulpowe (np. arbuz, melon), plus liście.

Polecam zjeść środek melona (zielone, cantalupe) a pestki i skórę wycisnąć...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #241 dnia: 16 Czerwiec 2016, 11:44:30 »
Wyciskać skórkę od melona? Chemikalia?

Offline Wujek Dobra Rada

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: WMF Bistro
  • Młynek: LaCimbali Cadet
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #242 dnia: 02 Lipiec 2016, 12:29:29 »
Witam wszystkich,i proszę o rade:
-czy macie jakieś doświadczenia/sugestie odnośnie wykorzystania wyciskarki,w celu wykonywania nalewek?.
Konkretnie to chodzi mi o wiśniówkę  :szampan:.
Tak sobie myślę,wycisnąć sam sok,zalać spirytkiem...i tylko czekać.
Nie chce mi się po raz kolejny pitolić z zalewaniem,zlewaniem itd...
Z góry dziękuję,wujek google nie pomógł.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #243 dnia: 02 Lipiec 2016, 13:00:36 »
Jak masz robić byle jak to lepiej kup gotową w monopolu. Nie uzyskasz smaku idąc na skróty.

essewissa

  • Gość
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #244 dnia: 02 Lipiec 2016, 13:59:26 »
To prawda, żeby nalewka była dobra to trzeba zalać owoce. Piłem nalewki na sokach, wyciśniętych owocach i to nie jest to. Wiśniówka bez pestki to zbrodnia, wytrawna, nalewki na owocach mają piękny kolor, bordowa wiśniówka prawie do granicy przejrzystośći, słoneczna pigwówka, cierpka od owocu, lekko słodka i papierosek po lufce. Nigdy mi tak papieros nie smakował tak jak po pigwówce. Rozmarzyłem się  :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #245 dnia: 02 Lipiec 2016, 15:47:24 »
Tylko po co wyciskać takie dobrocie i tracić miąższ.

otóż to  :ok:
Z tego co było na tym filmie właściwie tylko marchew ma sens, liście + miękkie owoce do blendera i nic się nie zmarnuje.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #246 dnia: 13 Sierpień 2016, 12:22:01 »
O matulu jaki wątek!  :pycha:
@KrzychK - dzięki za przypomnienie!

To tak, ma być:
- pionowa, wolnoobrotowa,
- budżet 700-800pln (może być drobny dodatek, bo użytkować będą też Rodzice to się dorzucą może)
- radzić sobie ma z twardymi warzywami, przede wszystkim: buraki i marchew,
- w drugiej kolejności przejrzystość soku - nie przeszkadza mi sok nieklarowny z jabłek,
- jeśli poradzi sobie z zieleniną (jarmuż, seler naciowy) to dobrze,
- łatwość w montażu i myciu (korzystać będą u mnie rodzice i zależy mi na tym, by sami mogli ją obsłużyć)
- mam zmywarkę  :mrgreen:
- gdzieś czytałam o sitkach do musu i smoothies - fajnie by było mieć taki dodatek.

Czy ktoś dodawał do soków nasiona? Len, chia? To się dodaje po wyciśnięciu soków?
Fragment o oczyszczaniu warzyw i owoców z pestycydów jest genialny!
Proszę o podpowiedzi. :)
Wysłucham i przeczytam z uwagą.
 :uklony:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #247 dnia: 13 Sierpień 2016, 13:11:37 »
nasiona chia to zagraniczny odpowiednik polskiego siemienia lnianego. Smakowo nic specjalnego. Sok z jarmużu pewnie jest możiwy ale trzeba by tego bardzo dużo dać (a jest 10x droższy niż jabłka), blender robi z tego samego składnika smaczny przecier bez wyrzucania czegokolwiek. Generalnie jarmuż polecam, świetna neutralna baza pod zielone soki.

Jeśli to ma być przede wszystkim do twardych warzyw to nie wiem czy wyciskarka-czy sokowirówka. W kilku punktach gastronomicznych gdzie mają takie urządzenia twierdzą, żę owszem używają wyciskarek ale tylko i wyłącznie do miękkich produktów, do twardych dalej służy pancerna sokowirówka. Musi być jakić tego powód. Z tego co podają praktycznie wszystkie źródła pionowe wyciskarki są znacznie trudniejsze w myciu od poziomych.

A tak w ogóle w całej tej zabawie głównie chodzi o to żeby w ogóle tego używać jak najczęściej, a metoda przerobu to rzecz drugorzędna. Ja patrzyłbym głównie na maksymalną wygodę codziennego użytkowania, mycia itp. bo to decyduje czy chce się w ogóle sięgać po takie urządzonka.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #248 dnia: 13 Sierpień 2016, 15:32:01 »
Ostatnio doposażyłem mój "zielony" kącik o blender. Jarmuż mam w ogródku i większość smoothie robię na jego bazie. Mieszam go często z pietruszką i owocami a siemię lniane i sezam mielę w ruskim młynku i dodaję podczas blendowania. Chia też czasem wrzucę ale trzeba chwilkę odczekać po przygotowaniu żeby wciągnęły płyn i napęczniały. Często dodaję też cynamon cejloński i kurkumę. Rewelacja.

Co do wyciskarki - nie należy myć części wyciskarki w zmywarce,wystarczy opłukanie po sokowaniu i tyle. Ostatnio była dość ciekawa, niedroga propozycja w lidlu za 280 zł. Ja jednak wolę poziomą, wyciskanie twardych warzyw to nie problem, powiedziałbym nawet, że dla mnie to właśnie twarde nadają się bardziej do wyciskarki niż sokowirówki. Wszystkie liście również pięknie się sokują. Oczywiście z jarmużu, czy pietruszki dużo tego soku nie będzie ale za to jest bardzo mocno skoncentrowany.

Mój Oscar to jakieś 1200 zł.


W młynie: ziarna

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #249 dnia: 13 Sierpień 2016, 18:27:16 »
Lidl wchodzi na rynek tanich wyciskarek wolnoobrotowych, od 25.06 za 279 PLN ...chyba jest to oferta nie do pobicia.
i oby więcej takich ofert, może to zmusi wielkich producentów do racjonalizacji cen wyciskarek, ceny nowych modeli rzędu 2500zł to przesada. Markowy robot kuchenny, blender czy sokowirówka - urządzenia o podobnym stopniu skomplikowania i wykonane z podobnych materiałów - są 5x tańsze.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #250 dnia: 13 Sierpień 2016, 21:01:17 »
Markowy blender to ten sam rząd kosztów.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #251 dnia: 14 Sierpień 2016, 11:02:06 »
No to teraz wyjaśnijcie mi jaka jest różnica między blenderem pokazanym na zdjęciu Macieja a smoothie maker z aktualnej oferty Lidla. Poza oczywistością związaną z objętością naczynia i mniejszą ilością funkcji (jak się domyślam). Mam na myśli sposób działania, zastosowanie. Korzystał ktoś z takiego urządzenia do smoothie? Ma ktoś doświadczenia z zielonymi koktajlami (jarmuż, pietruszka, seler naciowy) robionymi w takim urządzeniu?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #252 dnia: 14 Sierpień 2016, 12:00:30 »
przede wszystkim jest między nimi spora różnica cenowa, około 15x :) Droższy ma dużo większą moc i szklany kielich, prawdopodobnie również trwalsze ostrza.
Moim zdaniem duża moc nie jest każdemu niezbędna, chyba że ktoś lubi żeby wszystko było roztarte superdokładnie, ale ten efekt można uzyskać też na maszynie mniejszej mocy mieląc dłużej lub w odpowiedniej kolejności. Nie wiem jak innym, ale nam bardziej smakują smoothie które nie są zmielone na idealnie gładki płyn, lubię czuć np. mikro-kawałeczki liści. Za to szklany kielich to duża zaleta, plastikowe po jakimś czasie matowieją (aczkolwiek dzięki niskiej cenie można zmieniać sprzęt jak rękawiczki).

Dla 1-2 osób mały blender butelkowy do smoothie polecam, używamy od roku i sprawdza się znakomicie. Zmieli wszystko co wymieniłaś i jest mega-praktyczny->prawie zero mycia, co bardzo zachęca żeby go używać.
Zamiast tego z Lidla, który moim zdaniem ma zbyt mały pojemnik 450ml wybrałbym jakiś trochę bardziej markowy z większym pojemnikiem, np. electrolux, one i tak są bardzo tanie. I żeby miał osobny guzik do włączania, a nie auto-start poprzez zakręcenie pojemnika. Ja mam model 600ml podobny do tego electroluxa ale z trochę grubszymi ostrzami nadającymi się też do kruszenia lodu i z dodatkowym młynkiem Okazało się, że ten młynek najczęściej jest w użyciu (mieli len, orzechy, płatki, itp.), przy okazji jest to fajny bajer na do urozmaicenia smoothie o różne posypki, można w nim też robić pasty warzywne lub masło orzechowe: https://www.youtube.com/watch?v=1NtGlXNlgV8. Większy pojemnik się przydaje, bo liście przed zmieleniem zajmują znacznie więcej miejsca niż po zmieleniu, dobrze jest też zostawić trochę wolnej przestrzeni żeby płyn mógł swobodnie wirować. 
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2016, 12:22:20 wysłana przez grex »

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #253 dnia: 16 Sierpień 2016, 15:21:53 »
Muszę sprecyzować - mój kielich jest z tritanu, tworzywa sztuczengo wolnego od BPA. W takich "przemysłowych" blenderach stosuje się zwykle właśnie tworzywo, ponieważ jest lekkie i nie będzie problemu jak upadnie na podłogę. Ostrza są wymienne, silnik ma 3KM i ciężko go zajechać. Mi zależało aby na raz można było zrobić ok. 2 litrów płynu. Ostatnio nawet robiliśmy nim zupę krem - wszystko było zimne a po 4 minutach gorące i na talerz :-).

W młynie: ziarna

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #254 dnia: 16 Sierpień 2016, 19:27:21 »
Posiadam blender z lidla ze szklanym dzbankiem, który jest gruby i dosyć ciężki.  Miksuje, tak jak na tym filmiku



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi