Autor Wątek: Pierwsze Palenie  (Przeczytany 51692 razy)

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Kwiecień 2015, 17:48:33 »
Taki mały nowy projekcik ;) Ktoś zgadnie co to :)
Jak się ma owy projekcik? Ja powoli będę zaczynał zabawę z paleniem, maszynka + puszka (komin) już jest :D

@Antonio: 2200 GBP. Moja maszyna do popkornu kosztowała 45 PLN (80 PLN to obecnie koszt całkowity wraz z aluminiowym kominem i termometrem z AliExpress). :)
Pochwal się fotką swojej maszynki ;) Jaki masz konkretnie termometr? Z tego co szukałem w PL to najtaniej wychodzi termometr do mięsa do 250 stopni C. Wadą będzie jednak jego mała dokładność ???

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Kwiecień 2015, 18:43:56 »
Projekcik jeszcze w trakcie :) na razie upaliłem silnik wiatraka  ;) czekam na 2ga maszynkę

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Kwiecień 2015, 23:54:58 »
Ile kawy palisz jednorazowo?

Ostatnia z siedmiu porcji dziś.

rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Kwiecień 2015, 09:50:01 »
jakieś 4 do 5kg

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Kwiecień 2015, 09:52:13 »
To jedno palenie czy kilka wymieszanych bo strasznie niejednorodnie... chyba że surowiec słaby.

Co do samego smaku to wszystkim smakuje :) może i błąd że pomieszałem wszystko razem

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:13:59 »
raf77, w jaki sposób wypalasz kawę?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Kwiecień 2015, 17:48:45 »
A zmajstrowałem taką maszynkę z maszyny do pieczenia chleba i opalarki oraz termometru cyfrowego z timerem.
Chłodzenie to wiaderko z wyciętym dnem, na górze sito, na dole wiatrak.
Już 5 lat mi ten sprzęt służy. Pół kilo na raz wchodzi.

Home coffee roasting:

Eee 6 lat już będzie, 15 czerwca 2009 film był wstawiony na YouTube :-)
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2015, 17:56:52 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Kwiecień 2015, 18:43:40 »
Fajny patent, nawet odkurzanko po robocie jest ;D Dałem suba i okejkę :)
A jak często wypalasz? Bo 6 lat bezawaryjnej pracy to niezły wynik.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Kwiecień 2015, 18:50:03 »
Hehe.
Jak jest ciepło, to co dwa miesiące a w zimie rzadko, wtedy kupuje kawę.
Właśnie wczoraj paliłem 3.5kg to na dwa miesiące wystarczy.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik 2015, 01:37:38 »
Stało się... Motywowani ciekawością, chęcią eksperymentowania oraz rozmową z Raf'em (któremu dziękuję za rozmowę i sugestię) postanowiliśmy 'upalić' nieco kawy. Zakupilismy więc zielone ziarna: Kenya Blue Mountian, Colombia, Yergacheffe, Indian. Na pierwszy ogień poszła Columbia.

Konsturkcja oparta na maszynie do chleba, heat gunie do tego termometr z sondą typu K owinięty forią aluminiową celem uniknięcia spelenia kabelka sondy, który owinięty jest materiałem:). Górę wyłożyliśmy folią aby uszczelnić nieco konstrukcję oraz zachować lepszą stabilność temperatury.

Zupełne szaleństwo, które towarzyszyło nam podczas pierwszego palenia dało nam niebywałą radość oraz jasno upaloną kawę. Niestety termometr w pierwszej próbie został przez nas źle umieszczony, gdyż pistolec grzał wprost na końcówkę sondy, która była zanużona lekko w ziarnach, stąd pomiar temperatury jest zupełnie nieadekwatny. Zatem nasze pierwsze palenie możemy uznać za totalny przypadek :)
W załącznikach efekt palenia.

Pokraczne wideo z ów zajścia:

https://www.youtube.com/watch?t=645&v=-GPffQcUWNY

Nie wiem czy można mieć jakieś sugestię, uwagi do takiego rodzaju palenia, ale jeśli takowy byłbyby to bardzo chętnie wysłuchamy.

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Październik 2015, 01:55:44 »
Pod moją nieobecność w domu doszło do kontynuacji palenia pozostałych 250 gram Columbii. Tym razem kawa palona krócej, ze stabilniej rosnącą temperaturą - mielibyście jakieś uwagi w tej kwestii? Jakieś rażące błędy? (pistolet dawał cieplo po przeciwnej stronie termometra) i ciemniej, to pewnie zasługa mniejszej chaotyczności towarzyszącej wielkiemu podekscytowaniu.



Chetnie wysłuchamy uwag :)

Po lewej kawa dzisiejsza (ciemniej palona), po prawej wczorajsza.

Oczywiście nie byłabym sobą, gdym nie spróbowała zrobić kawy z dzisiaj palonej kawy. Pięknie wyglądała, ale smakowała ogniskiem albo grilem, generalnie paleniem :]. Są jakieś wytyczne w kwestii 'jak długo po paleniu należy trzymać kawę przed spożyciem?' oraz jak po schłodzeniu kawy ją przetrzymywać?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Październik 2015, 06:39:20 »
Najprościej, możesz przechować ziarna w szklanych słojach.

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Październik 2015, 07:25:35 »

@Antonio: 2200 GBP. Moja maszyna do popkornu kosztowała 45 PLN (80 PLN to obecnie koszt całkowity wraz z aluminiowym kominem i termometrem z AliExpress). :)
Pochwal się fotką swojej maszynki ;) Jaki masz konkretnie termometr? Z tego co szukałem w PL to najtaniej wychodzi termometr do mięsa do 250 stopni C. Wadą będzie jednak jego mała dokładność ???

Przepraszam, że piszę dopiero teraz, umknęła mi twoja wypowiedź.
Maszyna moja miała być jak najtańsza.

1. Maszyna do popcornu z allegro (chyba powystawowa, nie wyglądała na używaną) 1200 W
2. Cylinder od tłumika aluminiowy jako komin - allegro. Cylinder jest przykręcony do miski maszyny.
3. Termometr do 350 st. C z aliexpress. Dokładny on chyba nie jest.

Jako, że elektrykiem nie jestem, nie bawiłem się w instalowanie regulacji obrotów dmuchawy i siły grzania.

Poprzez to, że termometr przechodzi przez cylinder ziarna obracają się wolniej co skutkuje ok. 8-10 min. wypalaniem do poziomu full city roast (okiem, nosem i uchem laika). W zależności od temperatury na zewnątrz.

Wkład kawowy - 100g jednorazowo.

Tym kubkiem obok podwyższam temperaturę nakładając go na cylinder i w ten sposób ograniczając przepływ powietrza.

Z własnych doświadczeń przydałoby się zamontować regulację siły grzałki, ale jak pisałem, nie jestem elektrykiem i trochę się obawiam grzebać w sprzęcie 220v.

Ziarna ze zdjęcia to Arabica Brazylia Yellow Bourbon lub Arabica Gwatemala SHB, raczej Gwatemala (nie pamiętam niestety).
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2015, 07:39:45 wysłana przez Przemo »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Październik 2015, 07:38:52 »
Przemo.
Regulator siły grzania kupowałem swego czasu w sklepiku na Wolumenie, do samodzielnego lutowania.

Tzn. Na opakowaniu jest napisane, że to regulator obrotów ale jak był podłączony do opalarki, to zmniejszał i obroty i moc grzałki jednocześnie.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2015, 07:48:34 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Odp: Pierwsze Palenie
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Październik 2015, 10:30:00 »
Dzięki Raf! Sęk w tym, że obroty wentylatora bym zostawił, a zamontował jedynie pod grzałkę, pokombinuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi