Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 457843 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #915 dnia: 14 Styczeń 2018, 22:12:14 »
Ja do mojego 3tz alu mielę ciemniejsze grubiej niż jasne, bo inaczej wychodzą gorzko. Za to jasne żeby były słodkie mielę bardzo drobno, prawie jak do espresso. Przy uzysku w okolicach 3,5 wychodzi bardzo aromatycznie i słodko.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #916 dnia: 15 Styczeń 2018, 10:16:34 »
Ja do mojego 3tz alu mielę ciemniejsze grubiej niż jasne, bo inaczej wychodzą gorzko. Za to jasne żeby były słodkie mielę bardzo drobno, prawie jak do espresso. Przy uzysku w okolicach 3,5 wychodzi bardzo aromatycznie i słodko.

Mam podobnie, tzn. ciemniejsze grubiej, niż jasne. Kawa super. Według mnie kawiarka wybacza wiele błędów i niedomierzania wody czy kawy.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #917 dnia: 15 Styczeń 2018, 11:15:22 »
Ciekawe! Różnice u nas o 180'.
Jak nie podbije poziomu ekstrakcji przez drobniejszy przemiał to jest za mało cukrów żeby równoważyć goryczkę. I wtedy u mnie wychodzi gorzko i bez smaku :D
A najsłodsze jasne mam kiedy doza jest 14-15 i przemiał grubszy.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #918 dnia: 15 Styczeń 2018, 12:15:27 »
Dlatego to potwierdza moje słowa. Jak nie zrobisz, kawa z kawiarki smakuje ;) [prawie zawsze]
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #919 dnia: 15 Styczeń 2018, 12:22:08 »
najsłodsze jasne mam kiedy doza jest 14-15
Jak Ty mieścisz 15 gram w sitku 2 tz? Ja w 3 tz chyba tylko raz miałem kawę, której w sitku po wyrównaniu poziomu, bez ubijania zmieściło się ok. 21 gram.  Przeważnie jaśniejsze kawy w okolicach 19, średnie 18, ciemniejsze 17 gram.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 12:30:29 wysłana przez krystians »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #920 dnia: 16 Styczeń 2018, 01:50:06 »
@krystians mam Alu 2tz (chyba) sitko standardowo jest przygotowane na 12g (napewno). Te kilka kaw z dozami 14-15 to nawet na oko objętość ziaren i ilość przemiału była dużo mniejsza ;)

Sitko przykładami do słoika z komendanta, odwracam i kilkoma dynamicznym ruchami na boki robię taką dystrybucję. Zwykle potem nie muszę nic wyrównywać.

Lub sitko wkładam do małej wąskiej filiżanki (80ml), nakładam łyżeczką i co jakiś czas ruszam filiżanką na boki tak że sitko obija się o krawędzie i wyrównuje przemiał.

Ale to ile wejdzie i tak najbardziej zależy od samej kawy :)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #921 dnia: 16 Styczeń 2018, 10:22:51 »
Ja jeszcze uderzam o boki także kawa fajnie się rozprowadza i wchodzi więcej.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #922 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:09:28 »
Dalem sie skusic na kawiarke stalowa Tescoma Monte Carlo - podoba mi sie wyglad, silikonowa, a nie gumowa uszczelka i rozmiar, tj. 2-filizankowa i ok. 135 ml wody max. co daje odpowiadajace mi "stezenie" kawy (do sitka wchodzi ok. 9,5g).

Czy tez macie tak, ze podczas ekstrakcji widoczna jest para wodna cienkim, ale w miare ciaglym strumieniem, wydobywajaca sie z zaworu bezpieczenstwa? Dzieje sie tak podczas normalnej ekstrakcji, gdzie jednoczesnie kawa wyplywa do gornej komory.

Ponadto, podczas mycia kawiarki bardzo latwo odpada uszczelka i sitko.

Czy to sa wady konstrukcyjne? Zglaszalem to do producenta, ale chce ode mnie filmu pokazujacego jak robie kawe, a to juz za wiele, bo wiem, ze postepuje ze wszystkim prawidlowo, w szczegolnosci nalewam wody ponizej zaworu.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #923 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:12:38 »
Parę z zaworu bezpieczeństwa miałem raz czy dwa jak zbyt drobno zmieliłem kawę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #924 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:18:30 »
Czy wowczas kawa wyplywala, czy byla calkowita "blokada"?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #925 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:28:14 »
tj. 2-filizankowa i ok. 135 ml wody max. co daje odpowiadajace mi "stezenie" kawy (do sitka wchodzi ok. 9,5g
Dziwne proporcje w tej kawiarce. U mnie w 3 tz wchodzi 150 ml, a do sitka 17-20 g kawy (bez ubijania) w zależności od gęstości ziaren i stopnia wypalenia. 

hce ode mnie filmu pokazujacego jak robie kawe, a to juz za wiele,
Moim zdaniem bardzo słuszny wniosek. Jak ktoś zdalnie inaczej miałby stwierdzić czy to nie jest błąd użytkownika? Czy gdyby to był Twój błąd, chciałbyś zapłacić najprawdopodobniej kwotę znacznie wyższą niż wartość nowej kawiarki za logistykę i obsługę takiej reklamacji?

Przeważnie przyczyną takiego zachowania jest zbyt drobno zmielona kawa albo za bardzo ubita. Może być też jakiś problem np. uszkodzony zawór bezpieczeństwa, ale to zdarza się znacznie rzadziej. Jakbyś nagrał film z całego procesu i tu wstawił to można by się odnieść do jakiegoś konkretu.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2018, 23:52:53 wysłana przez krystians »

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #926 dnia: 26 Styczeń 2018, 00:41:19 »
Pytanie z innej beczki: w jaki sposob uzywac reduktora, ktory jest w niektorych modelach? Np. 3/1. Czy moge zastosowac zmniejszona ilosc kawy, tj. na 1 filizanke, ale te sama ilosc wody co dla 3 filizanek?
Myslac logicznie, jesli zmniejszamy ilosc wody oraz kawy, to mamy wiecej pary wodnej w tej samej objetosci komory, wiec inne parametry cisnienia i temperatury. Czy ma to skutek w postaci gorszego smaku kawy?

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #927 dnia: 27 Styczeń 2018, 21:31:00 »
To znowu ja :)
Inna kwestia - jak dlugi jest u Was czas od momentu pojawienia sie kawy w gornej komorze do moemntu zatrzymania procesu ekstrakcji, np. przez zdjecie z palnika i zanurzenie w zimnej wodzie? Szukam wlasciwego ustawienia palnika - przy jednym jest to 1 minuta, przy innym 4 minuty. Majac na uwadze, ze espresso robi sie w 30 sekund, french press w 4 minuty - kawiarka powinna byc gdzies pomiedzy?

Prosba do admina - czy nie mozna by utworzyc osobnego podforum na temat kawiarek? To dosc obszerna dziedzina, wiec trudno miescic wszystko w jednym watku.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #928 dnia: 27 Styczeń 2018, 22:12:12 »
U mnie zajmuje to koło 15-20 sekund.  Musisz mierzyć to bardziej na smak niż na cokolwiek innego. To nie tylko czas ale też ilość wody i kawy, temperatura, ciśnienie i grubość przemiału. Poza tym kawa przy zaparzaniu w moce zaczyna być mokra wcześniej niż pojawi się cokolwiek w górnym zbiorniku.

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #929 dnia: 27 Styczeń 2018, 22:27:18 »
Jesli zawsze mam tyle samo kawy i wody, to temperatura i cisnienie rowniez zawsze beda takie same. Pytanie, jak dlugo woda powinna pozostawac w kontakcie z kawa? Chyba bede celowal w 2 minuty jako cos posredniego miedzy skrajnosciami

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi