Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 131275 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Październik 2014, 07:36:49 »
Przyznam, że od pewnego czasu (outlet piwno się otworzył i jest zbyt blisko ;) ) jestem zaskoczony jaką fantazje mają przedstawiciele branży piwowarskiej  :wow2:
Parę nazw - nie będzie to reklama, żadnego z tych piw nie miałem w ustach

SZAŁ PIW - BŹDZIĄGWA
PERMON - P.A.P.A
BIRBANT - ESB
KINGPIN - ROCKNROLLA
SOLIPIWKO - SWEET NYGUS
ALEBROWAR - SMOKY JOE
PERUN - SABAT CZAROWNIC
SZAŁ PIW - JASNY DYNKS

Etykietki są różne, czasami dobre graficznie, czasami tandeta, ale środowisko piwa vs PL światek kawowy to niebo a ziemia (chyba, że ja czegoś nie wiem). Kawowe nazwy zachowawcze bardzo, grafika oszczędna. Byłem (i często dalej jestem) piwnym mamutem, pomimo regularnego czytania pewnego forum piwnego, pomimo okazjonalnego kosztowania wytworów jednego ze znajomych - a tu takie zmiany, taaaki rynek, taka fantazja - nie tylko w nazwach ale i w smakach - choćby "American Pale Ale ze skórką pomarańczy i werbeną" cz "Black Ipa z wrzosem, skórką pomarańczy i jaśminem".

ps. przy okazji, zapewne obowiązkowe piwo naszych forumowych palaczy  :blue:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Październik 2014, 08:54:48 »
Piwo daje swobodę ;). Kawa, wiesz, każdy stara się być teraz co najmniej profesorem ;).

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Październik 2014, 09:12:39 »
Kupuj Birbanta, Ale Browar, Pintę... Zdecydowanie warto. Choć Smkoy Joe jest bardzo hardkorowym piwem ;-) w smaku palone kable, asfalt i benzyna :-D naprawdę jest ciekawe. Ale najważniejsze to Rowing Jack z Ale. Od niego zaczęła się tak naprawdę moja piwna przygoda... I do tej pory uwielbiam do niego wracać. Ta sosna w zapachu i ta potężna, lepka, ale niezwykle pijalna gorycz....

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Październik 2014, 11:52:21 »
Poe, ale czy wątroba wytrzyma takie testy? ;) smak palonych kabli, asfaltu???
To ja już wolę mamutem zostać i G. sączyć powoli.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Październik 2014, 13:02:59 »
Nooo, smoky jest bardzo ciekawym w smaku piwem ;) albo się je kocha, albo niekoniecznie. Ale żeby się nie zrazić, lepiej zacząć od piw w stylu IPA i AIPA (India Pale Ale i American India Pale Ale). albo jakiś dobry stout.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Październik 2014, 13:14:46 »
Ale ja od daaaaawna piję dobrego stouta  :mrgreen:
pisałem, G.(uinnessa)
Co w tym kierunku możesz polecić?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Październik 2014, 14:04:58 »
Ja nie jestem wielkim fanem stoutów (tzn lubię, ale nie są to najulubieńsze), ale spróbuj sobie w miarę możliwości:

Browar Mason - McStout,
Browar Wąsosz - Sean oraz Sir Arthur (choć to english special biter, ale jest bardzo smaczny. zdecydowanie bardziej smakuje mi niż ten sam styl piwa od Pinty "Angielskie Śniadanie").
oraz Black AIPA z browaru Birbant.

jak coś mi przy okazji wpadnie w oko, to jeszcze podrzucę ; )

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Październik 2014, 14:09:15 »
Krzychu, zapodaj sobie Czarną Dziurę z Pinty :pycha: To wprawdzie nie stout a dark lager, ale jak go spróbujesz nic już nie będzie takie samo  :D Ze stoutów mogę polecić Sweet Cow (Ale Browar), Eskulap (Ursa Maior), Lublin To Dublin (Pinta), Dobry Wieczór (Pinta).
Podobnie jak Poe jestem fanem Rowing Jacka  :taktak:, lubię też Atak Chmielu (Pinta).

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Październik 2014, 14:46:30 »
Dzięki Panowie za polecenia.
To się w sklepiku na zamówienie ucieszą  ;)

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Październik 2014, 16:50:12 »
Robił ktoś z was piwo? Opłaca się zainwestować w sprzęt do produkcji złota w płynie? Najpierw chciałbym spróbować z koncentratów, a jak mi się spodoba to może skusze się na poważniejsze gotowanie.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Październik 2014, 18:41:00 »
Kolega robi i mowi ze nie warto z koncentratow, jak juz to wybierz jakies szybkie  (np. przeniczniak) i rob z surowcow.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Październik 2014, 18:53:34 »
Czy się opłaca - nie ;) Czy warto - tak :D

Podstawą sukcesu w przypadku koncentratów będzie dobra woda i brak cukru. Zamiast cukru daj glukozę lub co jest najlepszym wyjściem słód.

Nawet przy koncentracie potrzeba wygospodarować sporo czasu, choć tutaj najwięcej zjamie mycie i odkażanie butelek i samo butelkowanie. Broń boże nie kupuj kapslownicy która nabija kapsle. Tylko taka zaciskana - będzie mniej sprzątania  :evil:
Prz zacieraniu trzeba jeszcze więcej czasu.

Dobrze mieć tez pomieszczenie gdzie jest stała temperatura podczas fermentacji (około 20C) oraz drugie gdzie masz koło 12-15C gdzie piwo trafi bo butelkowaniu i będzie leżakować.
LMWDP #469

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Październik 2014, 20:01:42 »
Pisząc słowo opłaca nie miałem na myśli pieniędzy :lol2:

Mam coraz większą ochotę zrobić od podstaw, a nie z koncentratów, chociaż chyba w tym przypadku potrzeba więcej sprzętu. Kilku, czy nawet 10-godzinne stanie w kuchni nie jest mi straszne, a wręcz przeciwnie - dla mnie to relaks.

Zaraz zrobię wykaz sprzętu i szacunkowe koszty pierwszej produkcji.

Jeszcze co do koncentratów, to czasem mam wrażenie, że są krytykowane z zasady, bo to już półprodukt, a nie surowiec. Moim zdaniem, jeśli nie ma tam dołozonych żadnych świństw, to dla osób, które mają mniej czasu, albo nie lubią stać przy barach to rozwiązanie idealne.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Październik 2014, 20:46:26 »
Jeden z moich najulubieńszych browarów, Artezan, na swojej stronie umieścił bardzo dokładny wykaz tego, co jest potrzebne do robienia piwa. łącznie ze wszystkimi pozwoleniami, wymogami sanitarnymi etc, etc. No bo, jak już robić, no to czemu od razu mini-browaru nie otworzyć? ;)

Swoją drogą DOSKONALE pokazuje to, jak przedsiębiorca jest skubany na każdym kroku przez wszelkiej maści urzędników...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Październik 2014, 20:54:58 »
Koncentraty to jak ekspres automatyczny. Zacieranie jak kolba.

Koszt sprzętu do koncentratu jest sporo niższy niż do zacierania.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi