Autor Wątek: Saeco Poemia HD 8423/19 - jaka grubość mielenia  (Przeczytany 1963 razy)

Offline barat Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Bialetti Moka 3tz | Chemex 6 | Aeropress | FP
  • Młynek: Nivona 130 | Porlex
Saeco Poemia HD 8423/19 - jaka grubość mielenia
« dnia: 20 Lipiec 2017, 20:27:03 »
Cześć,

Mam dość nietypową (?) sprawę. Otóż ciocia ma ekspres jak w temacie, obecnie parzy tam mieloną Primę ...
Chciałbym w ramach prezentu kupić jakąś lepszą kawę i poprosić o zmielenie/zmielić (mam Nivonę). Cioci smakowała u mnie "lepsza" kawa z Chemexu, kawiarki i French Press, i dla tego cieszyła się, że na X-lecie ślubu dostała od kogoś ekspres ...

Możecie mi mniej-więcej powiedzieć jaka grubość przemiału będzie dla tego ekspresu odpowiednia?
Domyślam się, że raczej typowo pod espresso (czy też pył sprzedawany jako mielona Prima) nie bardzo ... coś takiego jak kawiarka? Drobniej odrobinę?
Chciałbym od razu zmielić mniej-więcej Ok tak, by nie poleciała 'lura", ale także ekspres miał siłę jeszcze jakąś wodę przecisnąć ...
Dodatkowo - szukać kawy palonej ciemno pod espresso, czy może trochę jaśniej?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Saeco Poemia HD 8423/19 - jaka grubość mielenia
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2017, 20:48:19 »
A nie możesz zabrać młynka i sprawdzić? Generalnie to strzelanie z zamkniętymi oczami. Domyślam się, że tam są sitka ciśnieniowe, więc +/- jak mielonka ze sklepu będzie OK, ale które to będzie oczko na nivonie?

Offline barat Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Bialetti Moka 3tz | Chemex 6 | Aeropress | FP
  • Młynek: Nivona 130 | Porlex
Odp: Saeco Poemia HD 8423/19 - jaka grubość mielenia
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2017, 21:40:51 »
O oczka nie pytam (to sprawdzę sam) ... bardziej właśnie o "wygląd" przemiału ...
Czyli radzisz zmielić podobnie drobno co sklepówki typu prima?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Saeco Poemia HD 8423/19 - jaka grubość mielenia
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2017, 23:30:37 »
A nie możesz zabrać młynka i sprawdzić?
to chyba jedyna rada jakiej można udzielić przez internet. W tym ekspresie sterowanie grubościa przemiału generalnie nie za bardzo ma sens, bo on ma zaworek w sitku - trzebaby zacząć od jego usunięcia.

Skoro obdarowana lubi "dużą czarna" z metod alternatywnych to zakup ekspresu, który robi maleńkie naparsteczki ultraskoncentrowanej kawy to jakby odwrotnośc tego co ona potrzebuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi