Autor Wątek: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)  (Przeczytany 8580 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Lipiec 2017, 13:51:07 »
 :diabelek: tkwi w szczgółach
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Styczeń 2020, 13:22:22 »
Kochani,

Odkurzę temat, bo szukam kogoś kto mi przeserwisuje moją Gaggia Baby z modami i będzie wiedział o co chodzi z nimi.
 
Temperatura na PIDzie szaleje, a był odkamieniany, OPV chyba do regulacji, uszczelki gdzieś w środku do wymiany, bo słychać jak coś puszcza gdy temperaturę zrobię pod spienianie. Nie wiem jaka temperatura wody idzie na ciastko, bo ustawienia są na Gaggie Classic. Może warto wymienić prysznic na mosiężny. Może warto zamontować przekaźnik SSR do PIDa, który daje taką możliwość. Ogólnie espresso nie wychodzi mimo odpowiednich parametrów- czasowo wagowych i wielu prób, zmian i zabaw.

Pisałem do prowadzącego blog Gaggia Mods, ale bez odpowiedzi. Do serwisu ekspresów w Warszawie boję się oddać, bo będą kazali wszystko wymieniać i policzą milion monet.

Pomożecie?

PS. Panie Adminie, chyba ten wątek powinien być w dziale serwisowym tuningowym.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2020, 13:28:33 wysłana przez Strzala świst gwizd »
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Styczeń 2020, 17:54:20 »
Ja serwisowałem Classica w tym roku właśnie u blogera (polecam), kontakt był bez zarzutu, gość może jest mało dostępny w okresie świat, cierpliwości.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Styczeń 2020, 18:10:19 »
OPV chyba do regulacji,
Jeśli OPV oryginalne to w Baby jest plastikowe i bez opcji regulacji. Na wspomnianym blogu jest howto jak w Classicu 2019 wymienić to OPV na to regulowane.

Cytuj (zaznaczone)
Nie wiem jaka temperatura wody idzie na ciastko, bo ustawienia są na Gaggie Classic.

Temperaturę wody z grupy zmierzysz termometrem z Ikei - takim do pieczenia, z sondą. Nie rozumiem co znaczy, że ustawienia są na GC.

Do serwisu bym nie dawał, powiedzą ci, żebyś kupił nowy. Ale te ekspresy są w środku bardzo prymitywne. Ja nigdy tym się nie zajmowałem, a Classica i Baby Class serwisowałem sam. Dużo się przy tym możesz nauczyć.

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Styczeń 2020, 18:21:38 »
Ja serwisowałem Classica w tym roku właśnie u blogera (polecam), kontakt był bez zarzutu, gość może jest mało dostępny w okresie świat, cierpliwości.

Wysyłałem dwa razy wiadomość przez formularz kontaktowy.

Tak czy inaczej chyba nie jest jedyny?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2020, 18:23:46 wysłana przez Strzala świst gwizd »
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi