Autor Wątek: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje  (Przeczytany 8601 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:23:11 »
Coś mi się tutaj nie zgadza - piszesz, że chcesz ~150ml czarnej kawy i zastanawiasz się nad ekspresem ciśnieniowym? Jesteś świadoma, że z ciśnienia to max ~50ml, które można ew. rozcieńczyć wodą lub mlekiem?

Młynki do ciśnienia tak jak pisali koledzy - min. 500zł używane lub 1000zł nowe, ekspresy bardzo podobnie.

Z alternatywnych metod polecam aeropress - mimo, że pozwala na nieskończenie wiele kombinacji, to prawie nie da się zrobić w nim złej kawy. Bardzo dobrze sprawdza się metoda na lenia - zmielić miarkę ziarenek, zalać prosto z czajnika, poczekać 1-2 min, przecisnąć.

ps. severin, wilfa, nivona wspomniane wyżej to te same młynki - różnią się obudową i delikatnie rozpiętością regulacji grubości.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Grudzień 2017, 13:18:01 »
Nie tyle te same, co bardzo podobne. Severin i Wilfa mają takie same żarna, Nivona nieco inne. Nivonę różni też sposób włączania timerem i ponoć można nieco drobnej.

Offline hockowa

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Grudzień 2017, 21:59:23 »
Coś mi się tutaj nie zgadza - piszesz, że chcesz ~150ml czarnej kawy i zastanawiasz się nad ekspresem ciśnieniowym? Jesteś świadoma, że z ciśnienia to max ~50ml, które można ew. rozcieńczyć wodą lub mlekiem?

Młynki do ciśnienia tak jak pisali koledzy - min. 500zł używane lub 1000zł nowe, ekspresy bardzo podobnie.

Z alternatywnych metod polecam aeropress - mimo, że pozwala na nieskończenie wiele kombinacji, to prawie nie da się zrobić w nim złej kawy. Bardzo dobrze sprawdza się metoda na lenia - zmielić miarkę ziarenek, zalać prosto z czajnika, poczekać 1-2 min, przecisnąć.

ps. severin, wilfa, nivona wspomniane wyżej to te same młynki - różnią się obudową i delikatnie rozpiętością regulacji grubości.
Jesli zrobic cappuciono to może wyjśc te 150 ml :)
Na młynek zdecydowałam się na Wilfa

No właśnie Clever dripper czy aeropress? Bo juz wlaśnie clever miałam klikac i kupować....

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Grudzień 2017, 23:57:23 »
Mam oba i wybrałbym aeropress. Większy wybór sposobów zrobienia kawy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Grudzień 2017, 01:01:03 »
AeroPress ma swoje uroki, ale moim zdaniem clever prostotą i powtarzalnością wygrywa w kwestii mało kłopotliwej, smacznej kawy. AP jest fajny do eksperymentowania. Poza tym znajoma ma problem z przeciskaniem w AP bo jest dość niska i filigranowa, a lubi drobno mielić kawę. Także wszystko ma swoje plusy i minusy.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 01:05:53 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi