Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1529775 razy)

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3465 dnia: 08 Maj 2017, 07:59:05 »
Krótka impresja z zakupów majówkowych próbowanych przelewowo.
Konga i Aparecida: klasyka słodyczy i aromatu, choć w tak różnych ziarnach. Co mnie w nich urzeka to przewidywalność w najlepszym tego słowa znaczeniu. Czasami lubię być zaskakiwany, ale generalnie cenię sobie otrzymywanie tego, co dobre i do czego w jakimś tam stopniu przywykłem. Idąc na "Jezioro łabędzie" nie oczekuję i nie chcę, by akcja została przeniesiona do szpitala psychiatrycznego. Te produkty Synestezji dają mi poczucie spokoju, połączone z doznaniami sensorycznymi.
Salwador: Antonio to słowny człowiek i jego zapowiedzi ziściły się co do joty, choć opakowanie dopiero napocząłem. Obróbka naturalna wcale nie odbiera słodyczy, przeciwnie, daje dodatkowe, ciekawe aspekty owocowe.
Co do GwatePany, popełniłem lekkie świętokradztwo. Resztę ziaren bez uprzedzenia wsypałem żonie i potomstwu do automatycznej Gaggii Accademia. Smakowało, czego dowodem jest fakt, że piszę te słowa.
Pyrsk.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3466 dnia: 08 Maj 2017, 11:34:36 »
Gdybyś widział miny i zadowolenie Kostarykańczyków, którzy nas wczoraj odwiedzili w palarni... Zaparzyliśmy​ im to, co najlepsze: Kolumbię Las Margaritas.



Zaprosiliśmy grupę plantatorów, którzy przyjechali zaprezentować swoje kawy na Brewers Cup. Bardzo mili ludzie, może coś w przyszłości u nich kupimy. Pacamara bardzo im smakowała :).
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2017, 12:21:19 wysłana przez Antonio »

Offline bedrim Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Rocket R58
  • Młynek: CEADO E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3467 dnia: 08 Maj 2017, 13:27:06 »
Chciałbym bardzo podziękować za wysyłkę kawy z odbiorem w sobotę. Lekko uratowało mi to weekend z powodu najazdu rodziny.
Jeszcze raz dziękuję.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3468 dnia: 09 Maj 2017, 09:14:48 »
Cała przyjemność po naszej stronie :). Mam nadzieję, że wszystko smakowało :).

Offline SzymonMA

    • Palarnia Kawy Mastro Antonio
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 15
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3469 dnia: 09 Maj 2017, 10:31:36 »
Cześć :bry:
W naszym sklepie pojawił się super pakiet dla koneserów najlepszych przelewów:
4 opakowania świetnych kaw po 250g:
  :kawa:  Kolumbia Valle del Cauca Pacamara !!
  :kawa:  Kostaryka Finca Tono
  :kawa:  Kenia Rungeto Pb
  :kawa:  Kenia Ruthagati

Razem 1kg najlepszych ziaren z różnych krajów za 165zł.
Ilość pakietów ograniczona.

Zapraszamy do zakupów ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3470 dnia: 09 Maj 2017, 19:52:11 »
Jeszcze o jakości Kolumbii Granja La Esperanza: Nagrody, zwycięstwa, mistrzostwa z kawami Granja La Esperanza. Parę dni temu jedną z pięknych kaw Granja La Esperanza na mistrzostwa Brewers zabrał Sławek Saran. Była to kawa odmiany Sudan Rume z plantacji Las Margaritas. My proponujemy Pacamarę Las Margaritas. Raczej nie znajdziecie lepszej okazji, by cieszyć się jedną z najlepszych kaw świata :kwiat:.

Offline SzymonMA

    • Palarnia Kawy Mastro Antonio
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 15
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3471 dnia: 10 Maj 2017, 15:12:10 »
 :bry: Do końca tygodnia obniżamy próg darmowej wysyłki o połowę!  :kawa:

Zapraszamy do zakupów!  :kawa:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1491
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3472 dnia: 10 Maj 2017, 15:22:39 »
Poniewczasie ;)

Offline Felix DeSouza

  • Wiadomości: 3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3473 dnia: 10 Maj 2017, 16:02:35 »
Gwoli ścisłości wypadałoby dodać, że ta Pacamara którą macie w sklepie ma wspólnego z Sudan Rume którą parzył Sławek Saran tyle iż pochodzi od tego samego producenta.
Np. w fabryce Audi produkują modele a1 jak również rs8

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3474 dnia: 10 Maj 2017, 16:17:21 »
Parę dni temu jedną z pięknych kaw Granja La Esperanza na mistrzostwa Brewers zabrał Sławek Saran. Była to kawa odmiany Sudan Rume z plantacji Las Margaritas. My proponujemy Pacamarę Las Margaritas.


Wiemy. Tak tez napisali. W czym problem?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3475 dnia: 10 Maj 2017, 20:46:07 »
No to na jutro zostawiam sobie przyjemność zamówienia Pacamary. Porównam ją z poprzednią, której mi kapeńka została, o!
Przeswiadczon jestem przy tym, iż nie trafię na kawę paloną starą piłkarską metodą „na udo“. Udo się albo nie udo się.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3476 dnia: 10 Maj 2017, 22:08:26 »
Porównam ją z poprzednią, której mi kapeńka została, o!

O, to chyba z Salwadorem Pena Redonda będzie to porównanie? To była Pacamara, przepiękna, z obróbki mokrej. Kolumbia Las Margaritas jest z suchej, naturalnej obróbki. Zacytuję Elę: "Pacamara, tym bardziej z naturalnej obróbki, jest najtrudniejszym wyzwaniem dla roastera".

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3477 dnia: 11 Maj 2017, 07:14:52 »
Dokem i.
Teraz tylko dylemat hamletowsko-zamówieniowy: dwie Pacamary i Konga czy zestaw dla koneserów...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3478 dnia: 11 Maj 2017, 07:42:41 »
Gwoli ścisłości wypadałoby dodać, że ta Pacamara którą macie w sklepie ma wspólnego z Sudan Rume którą parzył Sławek Saran tyle iż pochodzi od tego samego producenta.
Np. w fabryce Audi produkują modele a1 jak również rs8


No cóż... Zastanawiam się, czy to oskarżenie padło po próbie sensorycznej naturalnej Pacamary Las Margaritas versus mytego Sudan Rume Las Margaritas. Postaram się odpowiedzieć merytorycznie pomimo kłębiących się w sercu uczuć. Las Margaritas jest tą częścią plantacji Granja La Esperanza, w której właściciel, Rigoberto Herrera, uprawia rzadkie odmiany, wymagające specjalnych zabiegów. Pacamara od dawna robi karierę w świecie koneserów kawy i uczestników mistrzostw baristów, pomimo wysokiej ceny za zielone i wypalone ziarno. Pacamara Cerro Azul podobnie jak Sudan Rume czy Geisha Cerro Azul Granja La Esperanza, zbierana jest przez specjalnie wyszkolonych zbieraczy, selekcjonujących jedynie idealnie dojrzałe wiśnie. Aby zebrać wszystkie wisienki kawowe, zbieracze podchodzą do drzewek kilkakrotnie, w odstępach kilku dni lub tygodni.

O Pacamarze Las Margaritas można sobie poczytać na stronie Rubensa Gardelli, który bardzo ceni ziarna z obróbki naturalnej:
Las Margaritas Pacamara

W ubiegłym roku na Pacamarze Las Margaritas zostały wygrane Mistrzostwa Brewers Holandii oraz wicemistrzostwo baristów w USA.
Ja dodam tylko, że Pacamara jest hybrydą cultivarów Pacas i Marogogype, cenioną za wybitne aromaty, zaś odmiana Sudan Rume pochodzi z etiopskiej linii odmian i do roku 2015 była na świecie zupełnie nieznana. Uprawiano ją jedynie w eksperymentalnych "kawowych ogrodach botanicznych", takich jak Las Nubes czy Granja La Esperanza. Uwagę świata baristów na ten cultivar zwrócił Sasa Sestic, dealer surowego ziarna z Australii, poddając ziarna Sudan Rume z plantacji Las Nubes w Kolumbii eksperymentalnej obróbce maceracji karbonicznej. Bariści uczestniczący w światowych zawodach "zmuszeni są" poszukiwać rzadkich odmian, gdyż część punktów otrzymują za "innowacyjność". Prawdziwa innowacja jest jednak kwestią wysokobudżetową, na którą stać jedynie zawodników z bardzo wysoko rozwiniętych ekonomicznie krajów. Przodują tu Australia, USA, Japonia, Korea czy Taiwan. Sasa Sestic wybrał ziarna z nieznanej wcześnie, wybitnie niskoplennej odmiany botanicznej i dzięki swojej innowacyjności wygrał Mistrzostwa Świata.

Innowacyjnością Sławka było użycie palenia Sudan Rume z listopada 2016, wykonanego przez palarnię La Cabra na potrzeby innej osoby i innych Mistrzostw Brewers. Sławek zamroził swoje ziarenka i przetrzymał je w zamrażarce do maja. Zostałam poczęstowana przez Sławka tą kawą i uważam, że rezultat sensoryczny był satysfakcjonujący. Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski zdobyli natomiast zawodnicy startujący na Geishach. Osobiście otrzymałam resztkę ziarenek Geishy z plantacji Las Nubes od Agnieszki Rojewskiej. Kawa była bardzo dobrze wypalona przez australijską palarnię ONA a ziarno pochodziło od Sasy Sestica.

Agnieszka powiedziała, że Geisha Las Nubes znajduje się w codziennej ofercie palarni ONA i że przetestowała najciekawsze kawy dostępne "od ręki" na świecie. Dla mnie Geisha ta przypominała do złudzenia Geishę Cerro Azul paloną przeze mnie w zeszłym roku, której pierwsze palenie sprzedawane było w pakiecie razem z Pacamarą Las Margaritas.

Osobiście paliłam próbki Sudan Rume z plantacji Las Margaritas z obróbki naturalnej i mytej. Ponieważ cena ziarna była równa cenie Geishy Cerro Azul a profil sensoryczny daleki od kompleksowości Geishy, nie zdecydowałam się na zakup. Mnie natomiast urzekło palenie odmiany Tabi z Kolumbii (plantacja El Tesoro) wykonane przez mojego kolegę, pracującego w Szwecji: Błażeja Stempinia. Błażeja znam od czasów kursów Luigi Odello, jakie kiedyś organizowałam. Podziwiam jego osobowość, pasję oraz stopień rozwoju zawodowego, jaki osiągnął. Tabi, podobnie jak Pacamara, jest krzyżówką. Połączyły się w niej geny odmian: Typica, Bourbon oraz Hybrido de Timor. Hybrido de Timor zawiera geny coffea canephora (robusta) i w kierunku krzyżowania z nią idą teraz wysiłki związanych z kawą agronomicznych eksperymentów. Osobiście paliłam próbkę Tabi z Brazylii (Fazenda Pantano) z obróbki naturalnej i w moim odczuciu kawa była niezwykle ciekawa.

Oprócz kawy Macieja Duszaka (Geishy naturalnej Finca Deborah) i kawy Rafała Świderskiego miałam przyjemność spróbować wszystkich kaw finałowych. Od Eliasza Minkiewicza z londyńskiej palarni Caravan otrzymałam całą paczuszkę pysznej Geishy z plantacji Nuguo w Panamie  :jezyk: Odwiedziło nas wiele symapatycznych osób. Gości z Kostaryki była cała grupa. Na zdjęciu opublikowanym przez Antonio widać niezwykle charyzmatyczną osobę związaną z World Brewers Cup. Czy ktoś poznaje tego pana? :-)

Wracając zaś do moich kaw, polecam szczególnie Brazylię Yellow Bobolink, mieszankę żółtych odmian, zaskakująco kwiatową i "złociście słodką", pomimo naturalnej obróbki  :szampan:. Jest to kawa, która naprawdę może zaskoczyć..Pozdrawiam z sudeckich bezdroży   :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2017, 08:24:18 wysłana przez Elka »

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3479 dnia: 11 Maj 2017, 08:17:30 »
Bardzo ciekawe. Mimochodem, rozwiązała mi Pani dylemat, co do treści zamówienia.
Proszę nie zapominać sensu powiedzonka o karawanie (i psach).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi