Autor Wątek: Mazzer Super Jolly  (Przeczytany 50209 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Luty 2017, 17:40:27 »
a co ja wyczyniam w drewnie:) łopatologia, przemyśleć konstrukcje, sprawdzić szczegóły,np system otwierania blatu ,przemyśleć Jeszce 3 razy, przyciąć drewno ,kupić wkręty i  klecić:)
właśnie kończę blat...190/90 cm na sam blat -na przykręcenie wzmocnień by sie nie uginał i wytrzymał 70kg ekspresu poszło około 120 wkrętów hartowanych:)
odnośnie Mazzera, po cholerę go malować?
Znajomy z poligrafii robił jakieś hocki klocki z elementami samochodowymi -konsola dosyć złożona - oklejał to folią taka do oklejania samochodów na ciepło.... technika banalnie prosta, kwestia opalarki i chwili wolnego czasu.
Czyli mazer byłby ok- poszukam, a dłubać mi sie w nim na razie nie chce :)  i tak mam zagwozdkę, czy siedzieć w zaimprowizowanej stolarni na strychu czy w pracowni:)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Luty 2017, 21:22:02 »
Jak tak oglądałem i "rozbierałem" tego swojego SJ, to tam nie ma co się zepsuć.. Włącznik może przestać działać(jak każdy inny pstryczek w elektryce/elektronice), i może zajść potrzeba wymiany żaren(6 śrubek) i sprężynek od górnego żarna. Mój ma 6 lat, przez 5 pracował w kawiarni i dalej działa... Choć żarna nie były wymieniane i widać to bardzo po nich :)

Offline resco Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, kawiarka Bialetti 2tz
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Automatic
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Luty 2017, 12:13:39 »
Witam!

(i systemem automatycznego jego uzupełniania, uruchamia się po 12 dozach a mieli chyba aż do pełnego dozownika)


Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak sprawdza się ten Mazzer SJ Automatic w domowym użytkowaniu? Czy można zmielić dowolną ilość, np. jedną dozę tak jak w manualu czy zawsze będzie mielił do zapełnienia zbiornika?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Luty 2017, 12:20:59 »
Czujnik napełnienia można odłączyć.

Offline resco Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, kawiarka Bialetti 2tz
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Automatic
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Luty 2017, 12:39:42 »
Czujnik napełnienia można odłączyć.

Rozumiem, że tylko lekka przeróbka wchodzi w grę? Nie ma czegoś takiego jak dwustopniowy przełącznik z możliwością wyboru mielenia manualnego lub automatycznego?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Luty 2017, 12:45:59 »
Ta przeróbka sprowadza się w sumie do odłączenia dwóch kabelków z mikro-włącznika i połączenia ich bezpośrednio. Jeśli bardzo chcesz mieć tryb manual/auto to można dodatkowy mikro-włącznik zastosować. Tylko w domu tryb auto raczej się nie przyda.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10578
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Luty 2017, 13:14:27 »
W kawiarni też nie. Producent pomyślał ten tryb pracy chyba tylko dla orłów ;).

Offline resco Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, kawiarka Bialetti 2tz
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Automatic
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Luty 2017, 13:15:43 »
Nie zależy mi na trybie auto a chodzi mi tylko o to czy mogę wyłączyć młynek w dowonym momencie i przestanie on mielić czy będzie mielił aż do zapełnienia zbiornika analogicznie do młynków elektronicznych "on demand" które nawet po zabraniu portafiltra mielą przez ustawiony przez nas czas.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Luty 2017, 13:39:18 »
Jeśli młynek jest włączony, to mieli aż go wyłączy czujnik napełnienia choppera. Oczywiście możesz go wyłączyć w dowolnym momencie -- nie jest to superwygodne, ale da się tak pracować. Potem (albo nawet w trakcie) machasz ręką aż wszystko wyrzucisz do sitka i naparzasz.

Offline resco Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, kawiarka Bialetti 2tz
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Automatic
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Luty 2017, 13:59:50 »
Dziękuję za szybkie odpowiedzi :) Pomogliście :)

 
Oczywiście możesz go wyłączyć w dowolnym momencie -- nie jest to superwygodne, ale da się tak pracować

- czyli mielenie w tym przypadku nie różni się niczym od tego w młynku w wersji maualnej wiec przypuszczam, że jakoś się bedzie dało pracować ;)


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Luty 2017, 14:06:25 »
będzie mielił aż do zapełnienia zbiornika analogicznie do młynków elektronicznych "on demand" które nawet po zabraniu portafiltra mielą przez ustawiony przez nas czas.

Mam "on demand", który przestaje mielić po zabraniu portafiltra. Inne - Quamar M80 E, Vario Home, możesz wyłączyć ręcznie dotykając timera.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2017, 14:34:28 wysłana przez WS »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Luty 2017, 19:33:54 »
Witam!

(i systemem automatycznego jego uzupełniania, uruchamia się po 12 dozach a mieli chyba aż do pełnego dozownika)


Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak sprawdza się ten Mazzer SJ Automatic w domowym użytkowaniu? Czy można zmielić dowolną ilość, np. jedną dozę tak jak w manualu czy zawsze będzie mielił do zapełnienia zbiornika?

Ja mam automatic. Mielę odmierzone porcje i tyle... Tyle że zamiast hoppera przykrywam wlot tamperem.

Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Marzec 2017, 09:55:43 »
U mnie w pracy mamy właśnie ten młynek w wersji manual. Jeśli ktoś ma problem z sypaniem kawy na pół blatu, to my stosujemy wycięte stożki z papieru wkładane do dozownika od dołu. W załączniku wrzucam szablon, może komuś się przyda :)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Maj 2017, 16:27:24 »


Wiem ze to trochę wróżenie z fusów, ale oto mój przemiał pod espresso z mazzera sj, czy wg was jest ok czy kwalifikuje się do wymiany żaren ? Nie wymieniałem ich odkąd go kupiłem, zmielilem nim z 3kg, nie wiem ile zmielił poprzedni właściciciel, w dotyku są ani bardzo ostre, ani tez specjalnie tępe. Niby koszt wymiany to tylko 160 zł za oryginalne. Ale jeżeli to zbędny wydatek jak na razie to wolał bym go oszczędzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10578
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Maj 2017, 16:41:48 »
A kawa niesmaczna, tak?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi