Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054220 razy)

Offline prunt

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Ascaso Duo PID, V60-01/02, Chemex, Chemex by Duka, AeroPress
  • Młynek: Ceado e6p, Comandante MK3 NB, Aergrind
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2580 dnia: 16 Luty 2018, 20:19:38 »
No dzięki :) . FYI, kawa zmielona na Comandante, więc tak, da się pod espresso :)

U mnie było 18->31 w 25 sekund, mogłem jeszcze ze dwie potrzymać, ale byłem zbyt zaabsorbowany kręcenie pierwszego filmu w życiu!

Offline dkozer

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Kapsułkowy NESCAFÉ Dolce Gusto
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2581 dnia: 17 Luty 2018, 17:07:25 »
Witam,

proszę o pomoc w doradzeniu co możemy poprawić by wyszło lepsze espresso, nie chce zaśmiecać forum, więc piszę w tym wątku. Sprzęt jaki posiadamy to Rancilio Silva + młynek Baratza Setta 30, kawa Meseta Crema D oro (data palenia koniec grudnia kupiona w cafesilesia). Na testach zeszło już nam około 0.5 kg kawy, a najlepsze co nam wyszło prezentuję na filmiku, poniżej. Młynek ustawiony na 10, około 16g kawy - 26 sekund ekstrakcji, niestety zapomnieliśmy zważyć ile wyszło gram espresso. W smaku jest gorzka, jako cappuccino lub latte macchiato da się pić i nawet źle nie smakuje ale jako czyste espresso nie za bardzo.

https:// youtu. be/rnted3GwMSM

ciastko wyglądało tak :

https:// www. fotosik.pl/zdjecie/f61c807a41b5e637
https:// www. fotosik.pl/zdjecie/a81a2f286ae12d67

kawa jaka później wyszła z tego:

https:/ /www .fotosik.pl/zdjecie/514ab52c4fb8172f

Niestety mam za mały staż prawdopodobnie by normalnie wstawiać zdjęcia / filmy w postach, proszę pousuwać przerwy w linkach i będzie działało :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2582 dnia: 17 Luty 2018, 17:35:35 »
 :picardpalm: To ostatnie zdjęcie to trochę tak jak by ktoś pytał czy dobrze rozcieńczył farbę ale zamiast zdjęcia puszki pokazał zdjęcie pomalowanej ściany ;-) Ale do rzeczy można zapewne poprawić przemiał i dystrybucję tak aby uspokoić ekstrakcję i aby kawa była bardziej esencjonalna. Doza, drobniejszy przemiał, ubicie i ja bym jednak dłuższy flush spróbował.

Offline dkozer

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Kapsułkowy NESCAFÉ Dolce Gusto
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2583 dnia: 17 Luty 2018, 17:41:41 »
Czyli jak dobrze rozumiem spróbować dać więcej gram kawy, drobniej ją zmielić np na 9 lub 8, ubić ją mocniej i przed podpięciem kawy spuścić więcej wody zgadza się ?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2584 dnia: 17 Luty 2018, 17:59:33 »
Tak, tylko nie zmieniać wszystkiego, zostawiając dozę i dbając o dobry tamping zmienić przemiał, dwie trzy kawy i ocenić czy jest lepiej lub inaczej, na to trzeba czasu i wprawy. Może wystarczy dłuższy flush a może przemiał albo trzeba też dozę modyfikować - test monety.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2585 dnia: 17 Luty 2018, 19:10:02 »
proszę o pomoc w doradzeniu co możemy poprawić by wyszło lepsze espresso
Zerknij na oznaczenia na shotglasie -- jeśli dobrze pamiętam, to powinniście skończyć przy 16s.

Więcej kawy raczej nie. Tamping zostaw stały ~5kg nacisku. Zdecydowanie drobniej zmiel.

Online Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2586 dnia: 17 Luty 2018, 20:45:28 »
Masz rację, donkiszot. Ekstrakcja została zakończona na znaczniku ok 44 ml, czyli w sumie 88 ml. 16 sekund to górna granica ekstrakcji, by odciąć się od goryczy która zaczęła wpadać do naczynek.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline porcupine3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Macap m2m
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2587 dnia: 03 Marzec 2018, 11:16:55 »
Po tygodniu od zakupu ekspresu w końcu zacząłem się dogadywać z moją Sylwią ;) Wychodzą mi już w miarę powtarzalne shoty (15g/30g/27s). Momentem przełomowym było dokupienie wagi precyzyjnej. Teraz już panuje nad tym ile jest kawy na wejściu i wyjściu. Przed zakupem wagi wszystko w zasadzie lądowało w zlewie.

Obecnie uczę się na kawie La Brasiliana Marfisa więc nic wielkiego ale znam tą kawę z poprzedniego ekspresu (Nivona automat). Teraz już wiem, że wydawało mi się, że znam smak tej kawy. Z ekspresu kolbowego smakuje zupełnie inaczej.
Następna kawa to myślę, że będzie coś lepszego.

Zdjęcia poglądowe:
https: // imgur.com/wDBUctY
https: // imgur.com/VGOtEaV

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2588 dnia: 03 Marzec 2018, 11:34:11 »
 [emoji106] Zabawa kończy się jak już dogonisz króliczka na szczęście jest tyle rodzajów różnej kawy że to chyba prawie niemożliwe  :mrgreen:

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2589 dnia: 03 Marzec 2018, 12:25:18 »
Aktualnie w młynku Chocolate Vave od MA. Z ca. 19 g kawy otrzymuję ca. 42-43 g naparu w 28 s, więc ratio raczej w miarę ok, kawa w smaku również. Mój problem polega na tym, że czasami mam wrażenie jakby temperatura naparu po ekstrakcji była zbyt niska. Zdarza się, że kawka taka trochę chłodna wychodzi, pomimo tego że na PID mam 123 C stopnie ustawione, maszyna, filiżanki i grupa porządnie wygrzane (czas nagrzewania 0,5 h i więcej). Nie zawsze tak się dzieje (częściej jak robię espresso z pojedynczego sitka i wylewki, albo z podwójnego dzielę na dwie filiżanki).

Z czego to może wynikać:
- za długi flush przed shotem?
- zbyt krótki odstęp między flushem a shotem?
- zbyt drobno zmielona kawa (zauważyłem że taka sytuacja częściej ma miejsce jak zmielę zbyt drobno i ratio wychodzi <2)?

Byłbym wdzięczny za porady, co robię nie tak.  Problem dotyczy również innych kaw, nie tylko Chocolate Wave.

A może po prostu mi się wydaje, czasem jak w kawiaraniach podają capu, to aż parzy (wiem czytałem w wątku o Latte Art, że to kwestia przegrzanego przy spienianiu mleka). Mimo wszystko moje espresso mogłoby wychodzić trochę cieplejsze...
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2018, 12:29:05 wysłana przez Ryan1985 »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2590 dnia: 03 Marzec 2018, 13:00:23 »
Kolba też ciepła? Espresso wychodzi mi dobrze ciepłe tak że nie można od razu wypić, ja podgrzewam filiżanki wodą, jeśli przemiał jest zbyt drobny i kawa kapie z wylewki to też zauważyłem że kawa może być letnia.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2591 dnia: 03 Marzec 2018, 13:07:26 »
Za jakiś czas to waga nie będzie potrzebna.
 ;)
Trochę w lewo, trochę w prawo, a to ubicie inne...
Życie...
 :brawa:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2592 dnia: 03 Marzec 2018, 13:59:05 »
Tak kolba też ciepła. Zwykle nagrzewam ekspres ca. 0,5 h albo dłużej. Jeśli chodzi o ekstrakcję to napar leci ciągłym (chociaż dosyć wąskim) strumieniem, nie ma kapania.

Z kolei jak zmielę za grubo (ratio >3) to wtedy też kawa gorąca, wręcz parząca wychodzi.

Spróbuję jutro z krótszym flushem/bez flusha albo podkręcę temperaturę na PID.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2593 dnia: 03 Marzec 2018, 14:02:05 »
Ale czy kawa wychodzi smaczna? Temperatura naparu w zasadzie nigdy mnie nie interesowała. Jeśli woda przy ekstrakcji jest za zima to kawa wyjdzie kwaśna, jeśli za ciepła to wyjdzie przeparzona, gorzka. Jeśli kawa Ci smakuje, nie jest za gorzka a kwasowość jest przyjemna, owocowa, to w czym problem?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2594 dnia: 03 Marzec 2018, 15:09:46 »
Jeśli w smaku wszystko ok, to temperatura zaparzania najprawdopodobniej również jest ok. Spróbuj skrócić drogę kawy do filiżanki -- cieniutkie stróżki schładzają się w powietrzu. Podstaw coś pod filiżankę, aby była tuż pod wylewką.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi