Autor Wątek: Astoria SAE/2-M czy warto  (Przeczytany 1164 razy)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Astoria SAE/2-M czy warto
« dnia: 26 Luty 2018, 08:31:45 »
Witajcie
mam możliwość kupienia ekspresu SAE/2-M za ok 1200,00 zł.
wygląd zewnętrzny jest przyzwoity, niby sprawny, dostaję umowę a do niej gwarancję rozruchową, znam (tyle o ile) gościa który go sprzedaje.
teraz do sedna:
co jest wart ten ekspresik, czy pociągnie mi mały bankiecik ok 100os, jak z częściami zamiennymi, koszt i trudność potencjalnych modernizacji czy napraw, komplikacje przy renowacji, trudności przy konserwacji i obsłudze itp.
z góry dzięki za porady i opinie

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Astoria SAE/2-M czy warto
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2018, 17:26:50 »
Mam problem z dodaniem fotek więc póki co nie podzielę się z wami Jego wizerunkiem
Zakładam że jest to Calypso - pierwszy problem to termometr który jest zdemontowany, a w miejscu w którym powinien być nie ma po nim śladu. Kolejny defekt to brak sitka w jednej z kolb no i jedna dusza od spienienia jest zasyfiona - ale to jest chyba najmniej problematyczne.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Astoria SAE/2-M czy warto
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2018, 14:01:41 »
No i stało się - jestem dumnym posiadaczem Astoria Calypso(?) SAE/2-M.
Przed kupnem miałem okazję napić się z niej kawy - po 6 miesiącach przestoju, podpięciu do sieci elektrycznej i wod-kan, ekspresik normalnie się odpalił, przepuścił trochę wrzątku i pary i zaparzył całkiem dobrą kawę.
Pieniądze nie są jakieś duże(1050,00zł) więc w razie większych problemów będzie służył jako mebel.
Do pierwszego bankietu na jaki pojedzie mamy ok 1,5 miesiąca,więc jest trochę czasu na odpicowanie maszyny, no i przede wszystkim na zaprzyjaźnienie się z nią.
- co prawda moja Astoria po rozbebeszeniu nie wygląda tak ładnie, ale też nie ma tragedii, i tu pojawia się moje pierwsze pytanie:
- kto się orientuje jak wygląda kwestia UDT. pojemność bojlera to niby 10,5l - czy w tym przypadku wymagana jest pieczątka z UDT?
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2018, 14:08:41 wysłana przez SulBar »

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Astoria SAE/2-M czy warto
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2018, 14:02:50 »
ciąg dalszy pieszczenia się
Podpowiedzcie proszę w kwestii uzbrojenia kolby (str. 24) w które sitko zainwestować
https://www.servicesphere.com.au/ts1503982264/attachments/Category/184/Astoria%20CMA%20Calypso%20Parts%20Manual.pdf

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi