Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 837065 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2265 dnia: 31 Styczeń 2018, 23:55:38 »
Znalazłem wątek na home barista i wygląda na to, że zaczęli wprowadzać te nowe filtry Hario 100W  dokładnie 2 lata temu.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2266 dnia: 01 Luty 2018, 08:32:44 »
Znalazłem wątek na home barista i wygląda na to, że zaczęli wprowadzać te nowe filtry Hario 100W  dokładnie 2 lata temu.
eeee, 2 lata temu były te wszystkie Holenderskie sprawy, wtedy coś też się nieco zmieniało w tradycyjnych filtrach chyba. Obecne zmiany były zapowiadane kilka miesięcy temu, dostaliśmy oficjalną wiadomość że będą zmiany, ale bez konkretnego terminu.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2267 dnia: 01 Luty 2018, 08:35:01 »
Mam jeszcze kilka starych filtrów ale nie będe robił zapasów i cudował. Ot przestawię się na nowe. Czekam tylko na święto u Cifidesków i jako góralski sknerus kupię paczkę z darmową dostawą  ::)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2268 dnia: 01 Luty 2018, 08:36:53 »
Mam jeszcze kilka starych filtrów ale nie będe robił zapasów i cudował. Ot przestawię się na nowe. Czekam tylko na święto u Cifidesków i jako góralski sknerus kupię paczkę z darmową dostawą  ::)
:D cwaniaczek, trochę cierpliwości i pewnie się trafi.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2269 dnia: 01 Luty 2018, 13:09:17 »
wtedy coś też się nieco zmieniało w tradycyjnych filtrach chyba

W styczniu 2016 mieli dokładnie takie spostrzeżenia jak u nas tj. w opakowaniu o oznakowaniu 100W dostali filtry trochę przypominąjące JW z małym skrzydełkiem, dokładnie jak na tym zdjęciu ukazującym zmiany, które Deskowy udostępniłeś.

https://www.home-barista.com/brewing/did-hario-v60-filters-change-recently-t39618-10.html#p450687

EDIT:
Jeszcze jedno pytanie, w związku z tą grafiką ukazującą zmiany. Filtry 03-100W zostają z tego samego papieru co było wcześniej 02-100W?
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2018, 13:24:43 wysłana przez krystians »

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2270 dnia: 01 Luty 2018, 14:16:37 »
wtedy coś też się nieco zmieniało w tradycyjnych filtrach chyba

W styczniu 2016 mieli dokładnie takie spostrzeżenia jak u nas tj. w opakowaniu o oznakowaniu 100W dostali filtry trochę przypominąjące JW z małym skrzydełkiem, dokładnie jak na tym zdjęciu ukazującym zmiany, które Deskowy udostępniłeś.

https://www.home-barista.com/brewing/did-hario-v60-filters-change-recently-t39618-10.html#p450687

EDIT:
Jeszcze jedno pytanie, w związku z tą grafiką ukazującą zmiany. Filtry 03-100W zostają z tego samego papieru co było wcześniej 02-100W?

Być może w USA coś się wcześniej podziało, my dopiero pod koniec 2017 roku dostaliśmy informacje o zmianach.  Ok nie drążmy bo to nic nie zmienia w zasadzie :) 03 mamy jeszcze stare, ale też się zmienią za jakiś czas - na 149 stronie wątku przesyłałem grafikę od Hario pokazującą co się zmienia.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2271 dnia: 01 Luty 2018, 14:37:24 »
Właśnie na dole tej grafiki są wypisane modele filtrów, które się nie zmieniają, a wśród nich VCF-03-100W. Chyba że coś źle zrozumiałem?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2272 dnia: 01 Luty 2018, 14:39:31 »
Właśnie na dole tej grafiki są wypisane modele filtrów, które się nie zmieniają, a wśród nich VCF-03-100W. Chyba że coś źle zrozumiałem?
Aaa przepraszam, tak! 03 zostają takie same :) Potrzebuję urlopu :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2273 dnia: 01 Luty 2018, 14:42:50 »
Sam nie jestem pewien jak interpretować zdanie "The following paper filters will be same". Czy to znaczy, że będą takie same jak te na górze, czy takie same jak były. Jak teraz dłużej pomyślałem to chyba jednak takie same jak na górze, gdyby nie miały ulec zmienia chyba powinna być końcówka "..will stay the same" ehh te językowe zagwózdki. 

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2274 dnia: 01 Luty 2018, 14:44:29 »
sam nie jestem pewien jak interpretować zdanie "The following paper filters will be same" Czy to znaczy że będą takie same jak te nagórze czy takie same jak były. Jak teraz dłużej pomyślałem to chyba jednak takie same jak na górze, gdyby nie miały ulec zmienia chyba powinna być końcówka "..will stay the same" ehh te językowe zagwózdki. 

Following, czyli następujące, a następnie zostały wymienione rodzaje. Wszystko gra :)

I jeszcze dodam:
Specification of the following items will slightly change:
・VCF-01-100W-15-2
・VCF-01-100M-15-2
・VCF-02-100W-15-2
・VCF-02-100M-15-2
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2275 dnia: 02 Luty 2018, 06:36:47 »
Deskowy jak z drugą partią Prismo? Mam nadzieję, że teraz zamowiliście ich więcej ;P

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2276 dnia: 02 Luty 2018, 06:38:15 »
I jak oceniacie Prismo? Warto?

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2277 dnia: 02 Luty 2018, 07:07:12 »
I jak oceniacie Prismo? Warto?


Warto. 20g kawy zmielonej drobno  na 60 ml wody i wychodzą naprawdę przepyszne kawy a'la espresso. Mi pasuje dużo bardziej niż kawiarka która narazie została odstawienia do kąta
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline TheNaturat Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: DeLonghi; Siemens EQ.7; Aeropress; French Press
  • Młynek: Rhinowares; Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2278 dnia: 02 Luty 2018, 10:20:30 »
Przebieram nóżkami w oczekiwaniu na dostawę Prisma.
specjalistycznyspecjalista.blogspot.com

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2279 dnia: 02 Luty 2018, 11:28:48 »
Ja w sumie chyba też się skusze

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi