Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Ekspresy kolbowe / Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dav dnia 10 Maj 2024, 23:30:23 »
Poczekaj do jutra. Może połączymy siły?

jasne, bardzo chętnie :)
2
Ekspresy kolbowe / Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kawosz17 dnia 10 Maj 2024, 22:49:34 »
Poczekaj do jutra. Może połączymy siły?
3
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 10 Maj 2024, 22:35:59 »
Zapytałem Michała z Konesso i napisał mi, że w czerwcu powinni mieć w sklepie Varia Flo, jeśli nie będzie opóźnień.
4
Ekspresy kolbowe / Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dav dnia 10 Maj 2024, 22:09:32 »
mi już nabiło 30$ za przesyłkę bo dołożyłem jeszcze kolbę i się zastanawiam, trochę droga ta wysyłka....
5
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ikpara dnia 10 Maj 2024, 21:23:49 »
To dlaczego w instrukcji od Global Water, jak napisał pepo, jest 5um->1um->węgiel->membrana? A nie 5um->węgiel->1um->membrana?
Filtr węglowy potrafi puścić pył węglowy razem z wodą. Wg mnie za węglem powinien być jeszcze 1um żeby to wyłapać.
Dlatego pewnie w instrukcji wymiany filtrów jest napisane aby zestaw był przelany przez ok. 10 - 15 minut bez podłączania membrany i należy upewnić się, że wypływająca woda jest czysta bez pyłu węglowego.
Ja od ponad dziesięciu lat użytkowania RO nie spotkałem się z sytuacją zniszczenia membrany przez pył węglowy.
6
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 10 Maj 2024, 17:17:31 »
Podłączyłem się do sieci   Dlaczego? Bo chciałem zrobić prawdziwą preinfuzję z ciśnieniem 3 bar, a nie pre-brew czyli pseudo preinfuzję czyli parę sekund infuzji 9 bar potem parę sekund przerwy i następnie właściwa infuzja.
👍👍
7
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JohnnyB dnia 10 Maj 2024, 17:13:45 »
Ja mam RO5 z Global Water i jest w instrukcji napisane, żeby podłączyć filtr 5 um, 1um i węglowy, i potem jest membrana.

O tym właśnie mówię. Kolejność filtrów, którą zaleca producent wydaje mi się nielogiczna.


najdroższym elementem zestawu jest membrana i ze względów ekonomicznych powinna być chroniona.

To dlaczego w instrukcji od Global Water, jak napisał pepo, jest 5um->1um->węgiel->membrana? A nie 5um->węgiel->1um->membrana?
Filtr węglowy potrafi puścić pył węglowy razem z wodą. Wg mnie za węglem powinien być jeszcze 1um żeby to wyłapać.
8
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ikpara dnia 10 Maj 2024, 16:44:58 »
Zastanawia mnie tylko, dlaczego zestawy w sklepach mają węgiel przed membraną
Kiedyś słyszałem, że chlor jest zabójczy dla membrany (ogólnie membrany są bardzo delikatne), a poza tym wydaje się, że najdroższym elementem zestawu jest membrana i ze względów ekonomicznych powinna być chroniona.
9
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Boby_brown dnia 10 Maj 2024, 16:44:44 »
Podłączyłem się do sieci  :) Dlaczego? Bo chciałem zrobić prawdziwą preinfuzję z ciśnieniem 3 bar, a nie pre-brew czyli pseudo preinfuzję czyli parę sekund infuzji 9 bar potem parę sekund przerwy i następnie właściwa infuzja. Na razie przebrnąłem przez techniczną stronę. Udało się i to za mniej niż 50 zł, a oficjalny kit La Marzocco to 260$  >:(
Zrobiłem na razie jedną preinfuzję: czas 7 s, ciśnienie sieci faktycznie 3 bar - pokazuje to fabryczny manometr w ekspresie. Smak? Chyba mniej goryczki w porównaniu do pre-brew, ale muszę to sprawdzić. Jutro kolejna próba preinfuzji , może np 10s i kolejna próba smaku.
10
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pepo dnia 10 Maj 2024, 16:27:20 »
Ja mam RO5 z Global Water i jest w instrukcji napisane, żeby podłączyć filtr 5 um, 1um i węglowy, i potem jest membrana.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi