Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516346 razy)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1245 dnia: 18 Luty 2018, 18:15:36 »
Dziś obejrzałem mój aeropress i okazuje się że to nie rysy ale zgrubienia. Ktoś ma pomysł skąd to się wzięło i czy da się usunąć?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1246 dnia: 18 Luty 2018, 18:24:23 »
Może to zrosty? Trzeba było nie bić tak mocno ;)

Na powsżnie, to chyba najlepiej odezwać się do sklepu, w którym zakupiłeś AP lub do dystrybutora na Polskę co z tym fantem zrobić.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1247 dnia: 18 Luty 2018, 19:40:12 »
Próbowałeś go umyć porządnie? Bo mi wygląda na to, że krzakami zarasta  :mrgreen:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1248 dnia: 18 Luty 2018, 19:47:51 »
A może to jakaś nowa odmiana kornika? Kawiarz ?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1249 dnia: 18 Luty 2018, 20:22:27 »
Dodaj do konkursu Zdjęcie Lutego.
A poważnie to źle to wygląda. Kup sobie nowy AP.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1250 dnia: 18 Luty 2018, 21:11:11 »
A to nie są zwyczajne pęknięcia w wewnętrznej strukturze -- tylko tak ładnie uwydatnione przez kontrę i brak ostrości i światła? Moim zdaniem to się zdarza w tworzywach. Clever u mnie podobnie ma.

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1251 dnia: 19 Luty 2018, 11:31:59 »
To są zgrubienia. Twarde, paznokciem nie schodzi. Raczej nie jest to brud bo zawsze płucze po kawie. Ponieważ to plastik to wiadomo że nie szoruje. Mam go już chyba trzeci rok więc już dawno po gwarancji.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1252 dnia: 19 Luty 2018, 15:43:16 »
To są zgrubienia. Twarde, paznokciem nie schodzi. Raczej nie jest to brud bo zawsze płucze po kawie. Ponieważ to plastik to wiadomo że nie szoruje. Mam go już chyba trzeci rok więc już dawno po gwarancji.

Aale w zmywarce go nie myłeś? Dziwnie to wygląda, ale kto wie. Może płyn mu nie przypasował. Nie stoi gdzieś na słońcu w kuchni, albo blisko kaloryfera?
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1253 dnia: 19 Luty 2018, 15:49:36 »
Mój AP ostatnio zaczął przeskakiwać. Wymieniać gumę czy całość? Zauważyłem, że stało się to dopiero po zdjęciu i umyciu gumy(w sumie nie wiem po co, bo kontakt z wodą - a tym bardziej z kawą - miało to baaaaaardzo rzadko). Dziwi mnie trochę to, że zależy to też od ułożenia tłoka - najgorzej jest jak jest ustawiony prosto, po przechyleniu na bok idzie trochę bardziej gładko i nie przeskakuje. Jest to lekko irytujące, bo czasem jak przeskoczy to kawa wylatuje na drugą stronę i muszę później pół blatu sprzątać i wychodzi finalnie na to, że dłużej sprzątam niż parzę...

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1254 dnia: 19 Luty 2018, 17:17:23 »
Mój AP ostatnio zaczął przeskakiwać. Wymieniać gumę czy całość? Zauważyłem, że stało się to dopiero po zdjęciu i umyciu gumy(w sumie nie wiem po co, bo kontakt z wodą - a tym bardziej z kawą - miało to baaaaaardzo rzadko). Dziwi mnie trochę to, że zależy to też od ułożenia tłoka - najgorzej jest jak jest ustawiony prosto, po przechyleniu na bok idzie trochę bardziej gładko i nie przeskakuje. Jest to lekko irytujące, bo czasem jak przeskoczy to kawa wylatuje na drugą stronę i muszę później pół blatu sprzątać i wychodzi finalnie na to, że dłużej sprzątam niż parzę...
Podobnie było u mnie. Ja wymieniłem gumę i cacy. Od tamtej pory nie myję AP detergentami. Wypłukuję / opłukuję i jest dobrze.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2018, 17:32:15 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1255 dnia: 19 Luty 2018, 17:22:15 »
Nie myłem w zmywarce. Nie stoi na słońcu. Mam podejrzenie że to od kawy z Tesco. Straszny spalony tłusty szrot.

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1256 dnia: 19 Luty 2018, 18:34:32 »
Mycie wodą i wyciąganie tłoka po każdym parzeniu to wszystko i aż tyle aby AP nie sprawiał problemów :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1257 dnia: 19 Luty 2018, 18:50:34 »
Podobnie było u mnie. Ja wymieniłem gumę i cacy. Od tamtej pory nie myję AP detergentami. Wypłukuję / opłukuję i jest dobrze.

W którym sklepie kupiłeś dobrą gumę do AP? Chodzi mi o to, żeby nie trafić na taką samą felerną partię jak miałem wcześniej w oryginale. Mój się już po tygodniu zaczął strzępić na krawędziach gumowej uszczelki, zamieszczałem zdjęcie parę stron wcześniej. Po dalszym użytkowaniu elegancko się wyszlifował po bokach zmniejszając swoją średnicę i teraz jest ok. Jeszcze nie przepuszcza. Ale spodziewam się, że zacznie. Szczególnie, że u mnie jest w użyciu dwa razy dziennie od prawie dwóch miesięcy. O ile Aeropress jest dla mnie urządzeniem wybitnym, tak jakość użytego materiału na gumową uszczelkę uważam za całkowitą porażkę producenta. Moim zdaniem guma powinna być bardziej miękka i elastyczna jak w strzykawkach. A ta jest jakaś krucha i sztywna.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1258 dnia: 19 Luty 2018, 18:54:45 »
Mój AP ostatnio zaczął przeskakiwać. Wymieniać gumę czy całość?

Jak korpus w środku porysowany to brałbym nowy aeropress. Jeśli nie to samą uszczelkę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1259 dnia: 19 Luty 2018, 19:09:58 »
Porysowany tak samo jak dłuższy czas temu ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi