Autor Wątek: Pierwszy ekspres do domu - łatwość użytkowania  (Przeczytany 12518 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pierwszy ekspres do domu - łatwość użytkowania
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Październik 2017, 11:02:57 »
Tak, to dobre podsumowanie. Być może (nie znam się na tym, ale czytam argumenty obu stron) termoblok jest dobrą alternatywą dla małych bojlerów. W to jestem w stanie uwierzyć. Być może nawet i dla dużych, ale nie jestem przekonany.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Do_Diabla

  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy ekspres do domu - łatwość użytkowania
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Październik 2017, 13:36:50 »
Ja od miesiąca jestem użytkownikiem zestawu Lelit Anna PL41TEM i młynka Lelit Fred. Wcześniej można powiedzieć, że zero doświadczenia, bo hackowanie kapsułek Tchibo to trochę mało :) Miałem też kolbę Zelmera ale to był dramat a rodzice i brat korzystają z automatów. Napiszę tak, cieszę się, że wybrałem ten model. Zastanawiałem się jeszcze na Rancilio Silva, Ascaso oraz Oscarem II. Jestem przekonany, że każdy z tych ekspresów pozwala na przygotowanie doskonałego naparu. Natomiast to co mi bardzo do tej pory pomaga to PID i manometr. Przy żadnym doświadczeniu na prawdę bardzo się przydają i najzwyklej ułatwiają przygotowanie dobrej kawy. Myślę, że tak po tygodniu kawa zaczęła mi wychodzić lepsza niż z automatów aczkolwiek z odpowiednim spienieniem mleka dalej mam problemem (ale jest coraz lepiej). Zmieściłem się dokładnie w zaplanowanym budżecie 3000zł

Pozdrawiam

Offline mirnuno

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: bialetti moka express 6tz
  • Młynek: nivona cafegrano 130
Odp: Pierwszy ekspres do domu - łatwość użytkowania
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Listopad 2017, 22:30:47 »
Segment PROF to nie profesorski lecz profesjonalny.
Proponuję zerknąć do słownika języka polskiego. Prof to skrót od profesor, profesjonalny to PRO (bez F na końcu).
Janusz ile ty masz lat? Eh..

Wszystkie zalety wymienione w ekspresach Lelit, mogę otrzymać dokładając PID i manometr do Rancilio Silva, który wygrywa popularnością.
Niemniej sama technologia podgrzewacza przepływowego (czytaj termoblok) w Ascaso jest obiecująca, więc poczekam na wyniki.
Mam nadzieję tylko, że to będą wyniki stabilności termicznej, a nie jakiś chwyt marketingowy.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pierwszy ekspres do domu - łatwość użytkowania
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Listopad 2017, 22:56:56 »
Słownik języka polskiego przydałby się większości z użytkowników Forum. Prawie każdy tu stosuje własne skróty nie mające nic wspólnego z językiem polskim. A naleciałości z języka angielskiego są nagminnie używane. Patrz - RS, PID, HX, backflush, flush, hopper itd. W tym kontekście chętnie bym zaapelował o stosowanie polskich nazw.
Tak więc ja, mimo swego wieku nieco dostosowałem się do tego stylu i stosuję własne skróty. No i jak dla mnie PRO to nie jest żaden skrót. Prof natomiast też nie jest skrótem. Chyba, że po f ma kropkę.  ;)
Patrz np.:https://pl.wiktionary.org/wiki/prof.
Eh...młodzi. :)

« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 23:00:42 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pierwszy ekspres do domu - łatwość użytkowania
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Listopad 2017, 08:36:43 »
Be like a pro -- to z angielskiego, pewnie amerykańskiego ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi