Autor Wątek: Która Nivona  (Przeczytany 3869 razy)

Offline hubrrtii

  • Wiadomości: 2
Która Nivona
« dnia: 22 Październik 2017, 18:20:04 »
Cześć,

Po pierwsze chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. WITAM Dzień dobry WSZYSTKICHM KAWOSZYom!  :bry:

A teraz mam którymi pytanie o poradę dotyczącą ekspresu: jaki wybrać. Jestem praktycznie zdecydowany na nivonę ze względu na stosunek jakości do ceny. Chciałbym kupić coś do 3000 zł, co posłuży kilka lat i da sporo kawowej przyjemności. Obecnie jestem najbliższy modelu 660 - trzy profile parzenia, cena 2600 zł. Może jednak moglibyście mi doradzić coś lepszego? Na Jurę raczej nie starczy mi budżetu, ale może warto dołożyć kilka złotych do wyższego modelu nivona, ew. jakaś inna marka może wchodzić w grę.  Będę wdzięczny za poradę również odnośnie sklepu - kupowanie sprzętu w medamarkecie jakoś kłóci się z moją filozofią...  :doh:

Pozdrawiam
Hubert
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2017, 18:40:01 wysłana przez fux »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Która Nivona
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2017, 08:25:53 »
Cześć,
Nowa seria 6xx jest bardzo podobna do serii 7xx najważniejszą różnicą jest brak funkcji one touch cappuccino.
Ekspresy mają te same moduły zaparzające, takie same wyświetlacze i 3 profile parzenia, ważną różnicą jest nieco cichszy młynek w nowej serii 6xx, dlatego jeśli Twoim priorytetem nie jest cappuccino po naciśnięciu jednego przycisku to wybrałbym coś z 6xx
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline hubrrtii

  • Wiadomości: 2
Odp: Która Nivona
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2017, 09:27:43 »
Dzięki za info! Rozumiem, że żadnego konkretnego sklepu nie możesz polecić?  [emoji12]

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Która Nivona
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2017, 09:34:44 »
Wrzuć w google nazwę ekspresu lub zerknij do działu Supermarket  :taktak:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline wuju

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: szukam
Odp: Która Nivona
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik 2017, 14:31:50 »
778 od 11 miesięcy minimum 4 kawy dziennie a i 10-15 to nie problem.

Nie wiem jak nowe modele które się od tego czasu pojawiły, ale na tamten czas miał wszytko co szukałem.
Kupił bym go jeszcze raz. To chyba wyrażą wszytko.
Żadnych problemów póki co, łatwa obsługa, czyszczenie nie zajmuje dużo czasu, sam informuje o większości potrzeb.
Sporo regulacji i to odczuwalnych w smaku. Choć najbardziej odczuwa się zmianę ziaren.
Nie jestem super smakoszem kaw, dla mnie robi dobrą kawę.
Najgorsze w nim jest to, że jak teraz zamawiam kawę w knajpie to często jest gorsza niż w domu :smiech:

Jak dobrze poszukasz to zmieścisz się w budżecie a i kawę na start dostaniesz :kawa: i nie mówię tu o marketach gdzie często są promocje z półki.
 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi