Autor Wątek: Nivona 646 - cały czas tryb testowy wyświetlacza - brak możliwości zrobienia kaw  (Przeczytany 1291 razy)

Offline bjww2014

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Nivona 646
Witam wszystkich obecnych na forum :)
i proszę - poratujcie - co do ekspresów nivona jest mało informacji w necie, a mam problem, który uniemożliwia mi używanie tego ekspresu.
Sprzęt to nivona 646 - kupiony jako uszkodzony, był prosty problem z zaparzaczem, który udało mi się rozwiązać i testowo zrobiłem jedną kawę, ale  że ekspres był strasznie brudny w środku, to go rozkręciłem i wyczyściłem. Niestety po złożeniu i odpaleniu go na wyświetlaczu po kolei świecą się ikonki, a jak się naciśnie przyciski obok wyświetlacza, to można podświetlać kolejne rzędy ikon,ale ekspres nie przechodzi do trybu robienia kawy. Jak wyłączyć ten "tryb testowy"? da to radę zrobić w domowych warunkach, czy konieczny jest serwis? 
Wszystkie taśmy łącze moduły i czujniki są dobrze wpięte, nic nie jest przerwane..(tak to przynajmniej wygląda)  taśma łącząca wyświetlacz z "płytą główną" sprawdzona miernikiem- nie ma przerwy w sygnale....

Liczę na pomoc, bo już tracę nadzieję, że uda mi się rozwiązać ten problem bez udziału serwisu nivony :|

pozdrawiam
Bartek

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Podejrzewam że niestety nie uda Ci się rozwiązać tego problemu bez podłączenia do oprogramowania.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline bjww2014

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Nivona 646
Ekspres zawiozłem do serwisu. Zobaczymy co będzie....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi