Autor Wątek: Conti CC100 PM  (Przeczytany 12043 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Październik 2017, 09:20:22 »
Ok, tak myślałem, że może tu mieć znaczenie ten konkretny rodzaj konstrukcji ekspresu. Warto to jednak zaznaczyć, żeby ktoś nie był rozczarowany na innym sprzęcie. :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Październik 2017, 09:29:35 »
A jak to się ma do teorii? Wiadomo espresso teoretycznie powinno się parzyć 25-30 s. U Ciebie 7 s preinfuzji + 30 s ekstrakcji. Na forum można przeczytać, że długość parzenia espresso liczy się łącznie z preinfuzją. Możesz napisać co o tym myślisz?

Miałem shoty które od pierwszej kropli do zabrania filiżanki trwały i minutę ;) robiłem takie żeby się w 25-30 sekundach z całym procesem zmieścić (krótka preinfuza, grubszy przemiał). Te pierwsze były zdecydowanie lepsze niż te drugie.

Myślę że w przypadku dźwigni ważnym czynnikiem będzie profil ciśnienia - maleje ono podczas ekstrakcji (to też bym z chęcią opomiarował). Jak maleje ciśnienie to żeby "wypłukać smak" potrzeba więcej czasu - tak to sobie przynajmniej tłumaczę - więc wydaje się ze dłuższe ekstrakcje maja sens.

Myślę, że niedługo będzie okazja przetestować rezultaty smakowe w jakimś szerszym gronie - zobaczymy czy grono potwierdzi, że jest smacznie :)

Dużo sypiesz. Ja nigdy nie przekroczyłem 16 g w sitku IMS 12/18.

Musze delikatnie zejść z dozą - a może i nie muszę - bo odbija się prysznic. Conti zdaje się mieć dużą pojemność cylindra - bez problemu można mieć strzały ponad 50g.
LMWDP #469

Offline ratatuj

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Conti 100cc lever
  • Młynek: Wega
Odp: Conti CC100 PM
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Marzec 2021, 09:12:36 »
Maszyna, zakupiona i działa : mistrzostwo świata.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi