Autor Wątek: Optymalny wybór kolby do domu,  (Przeczytany 27422 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Sierpień 2017, 21:29:00 »
Na forum było coś pisane o promocji, więc może stąd ta cena - jakieś egzemplarze zostały z poprzedniej serii jeśli dobrze pamiętam. A biorąc pod uwagę tysiąc różnicy między tą starszą wersją a Bezzerą, ani chwili nie wahałbym się nad dołożeniem tego tysiaka do młynka ;)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Sierpień 2017, 21:46:15 »
ani chwili nie wahałbym się nad dołożeniem tego tysiaka do młynka
Mnie się udało kupić Nuova Simonelli MDX ON Demand za 800 zł. Prawie nówka z Niemiec od Polaka, który prowadził tam kawiarnię razem z partnerką Wietnamką. Kto chodzi do wietnamskiej restauracji na espresso ? Więc im nie poszło i sprzedali młynek. W sumie przepracował u nich jakieś 15 kg kawy, czyli nic. Czyli okazje się zdarzają.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Sierpień 2017, 21:57:02 »
Tak, wiem, że się zdarzają :) Ale tu chodzi o nowy na fvat do wzięcia w leasing, więc znacznie trudniej o nie...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Sierpień 2017, 22:54:34 »
Niereformowalny. Masz już zaproponowany porządny zestaw w zakładanym budżecie(Steel Uno + F4E Nano)
Uparłeś się na ten Steel Uno za 2850 zł. To już za niewielką dopłatą lepsze jest wg mnie Bezzera BZ09 S PM za 3.259 zł  Tylko 400 zł więcej.


Tak, Bezzera BZ09 jesat "rasowa" i piękna :) z Fiorkiem F4 E NANO V2 tworzyli by niezłą parę na początek :)
Problemem jest tylko wielkość BZ. Początkowo myślałem o nowym Dreamie 2017 z PID'em + i1 250W, sprzęt jest zgrabny i stylowy, mieści się w budżecie ;) Tylko czy wart jest tak wysokiej ceny, nie mam przekonania.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Sierpień 2017, 06:15:16 »
Dream daje radę ale zgadzam się że cena trochę zaporowa jak na  mały domowy termoblok,atut to wygląd i dobry serwis w Łodzi.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Sierpień 2017, 08:18:38 »
Do Dreama byl/jest mlynek za 1 zl

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Sierpień 2017, 09:45:13 »
Cześć,
Jako, że dopiero się uczę ogarniać mój ekspres, to jakbym komuś doradzał pierwszy ekspres - to taki, który posiada miernik ciśnienia - ja niestety nie go nie posiadam i ciężko mi stwierdzić czy jest O.K. czy nie. Pewnie doświadczeni koledzy są w trakcie ekstrakcji rozpoznać, że coś nie halo - ja jeszcze nie. Jak się dobrze ustawi młynek do kawy i dozę to wiadomo, że później to tylko ozdobny zegar, ale właśnie mi długo schodzi na ustawieniu i na pewno by mi to pomogło (jako początkującemu).
Druga sprawa - kawy z mlekiem - jest trochę zabawy, przyjemnej nawet bardzo - widać w każdym razie, że coś się dzieje. Jeśli nie masz czasu, będziesz robił dużo takich kaw - to jeśli twój budżet to udźwignie, kup coś z HX`em lub 2 bojlerami.
Jeśli chodzi o Ascaso - to muszę powiedzieć od strony części, które musiałem zakupić - pełen profesjonalizm, śmiało mogę domniemać, że z serwisem będzie podobnie.
ECM Casa IV ma bardzo dobre opinie w sieci - dość spory bojler jak na warunki domowe.
NS Oscar II z młynkiem Grinta jest do kupienia w zestawie za 3560 brutto na jednym ze sklepów
Wybór należy do Ciebie :) nie śpiesz się.


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Sierpień 2017, 10:19:54 »
to taki, który posiada miernik ciśnienia

A to dlaczego?

Ważniejszy jest wskaźnik temp. IMHO.

Robi się koncert życzeń, co powinno być, co nie.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Sierpień 2017, 11:13:57 »
A ja uwazam, ze najwazniejsze jest samozaparcie. Mi wychodzilo majac jedynie lampke informujaca o wlaczeniu grzalki :) ale sie uparlem, ze ma byc odpowiednie ratio w odpowiednim czasie. Kilka(nascie) prob, bo nie pamietam ile ich bylo, i bylem bardzo zadowolony z efektow. Sila woli da duzo wiecej niz bajery w ekspresie...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Sierpień 2017, 12:34:00 »
Kilka(nascie) prob, bo nie pamietam ile ich bylo, i bylem bardzo zadowolony z efektow. Sila woli da duzo wiecej niz bajery w ekspresie...
No właśnie, święte słowa. Początki bywają trudne a początkujący szybko się zniechęcają. Popełniają błędy zamiast uczyć się na błędach innych. Co do tego czy bardziej potrzebny jest pomiar temperatury czy ciśnienia, trudno powiedzieć. Ascaso w pewnym momencie zrezygnowało z manometru na rzecz termometru w swoich ekspresach. Ktoś może się upierać, że powinien być manometr argumentując, że temperaturę można zmierzyć łatwiej niż ciśnienie. No tak, tylko że ciśnienie dochodzące do grupy ustawia się raczej raz, a temperaturę zmienia się bez porównania częściej. Ustawia się ją do rodzaju kawy, stopnia wypalenia itp. O ciśnieniu w różnych punktach tak samo jak o temperaturze można rozprawiać bardzo długo. A w tym wątku powinniśmy się skupić na "optymalnym ekspresie do domu".
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Sierpień 2017, 14:35:03 »
Może coś takiego http://allegro.pl/ekspres-do-kawy-rancilio-epoca-e1-i6809371511.html#thumb/4 tylko trzeba sprawdzić stan, ale faktura jest i zostają pieniądze na młynek.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Sierpień 2017, 14:42:34 »
Jesteś płatnikiem VAT ?
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Sierpień 2017, 14:49:23 »
...... tylko trzeba sprawdzić stan, ale faktura jest i zostają pieniądze na młynek.

Ciekawa propozycja, ale małe ale - głębokość 56 cm :( i waga 35 kg :(
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Sierpień 2017, 14:50:15 »
Jesteś płatnikiem VAT ?

F-ra vat marża :(
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Sierpień 2017, 15:04:29 »
Im większa tym lepsza maszyna ;) A z VAT-u 4,5 stówy, zrobi się pewnie 0,5 stówy. >:(
Mimo to jest to maszyna gastro. Jej wielkość nie traktuj jako wadę.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi