Autor Wątek: Po kawiarce czas na ekspres  (Przeczytany 1078 razy)

Offline ienes

  • Wiadomości: 1
Po kawiarce czas na ekspres
« dnia: 13 Grudzień 2017, 22:40:11 »
Witam,

Na początek wypada się przedstawić - nazywam się Maciek i choć forum czytam anonimowo od jakiegoś czasu, teraz postanowiłem się zarejestrować.

Po wielu latach bycia użytkownikiem kawiarek oraz od czasu do czasu wszelkiego rodzaju alternatyw, postanowiłem zakupić ekspres kolbowy. Żeby nie przedłużać, napiszę może, jaki jest mój profil "kawosza" oraz jakie mamy (jako, że żona pije w sumie więcej kawy niż ja) oczekiwania.

Nie pijemy raczej kaw ciemno palonych, jest to z reguły kilka, które mamy ulubione - z singli głównie Adelante (Gwatemala) i inne od Coffee Proficiency, lubimy też Auduna i jego Rainha Espresso, Rwanda Nyaruzina Espresso oraz Fazenda Rainha Miaki. Dzięki zaprzyjaźnionej kawiarni z reguły pijemy produkty palone do tygodnia przed zakupem. Powiedziałbym, że głównie taki "skandynawski" bardziej niż włoski typ kawy jest naszym ulubionym ;)

W większości przypadków jest to kawa mleczna, jeśli w domu, to spienione french pressem. Młynek Graef'a.

Sprzętu i procesu nie traktuję ortodoksyjnie, kawa jest pewnego rodzaju elementem towarzyskim, ponieważ pijemy ją zawsze wspólnie, często ze znajomymi.

Mój budżet to tak mniej więcej 1500-2000 zł na ekspres na początek. Nie chcę go przekraczać, nie mam zamiaru sprzętu 'modować', ma po prostu w miarę powtarzalnie robić espresso do cappuccino i to wszystko. Absolutny warunek jest taki, żeby sprzęt był nowy.

Wstępnie zapoznawszy się z ofertą sklepów spodobały mi się:
La Pavoni Gran Caffee GCM
Isomac Giada II lub Maverick
Zastanawiałem się też nad ofertą Graef'a.

Dzięki za porady!

Maciek
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 22:48:08 wysłana przez ienes »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Po kawiarce czas na ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2017, 22:48:42 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi