Autor Wątek: Kawa mielona z paczki (przepraszam...)  (Przeczytany 2553 razy)

Offline prunt

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Ascaso Duo PID, V60-01/02, Chemex, Chemex by Duka, AeroPress
  • Młynek: Ceado e6p, Comandante MK3 NB, Aergrind
Kawa mielona z paczki (przepraszam...)
« dnia: 24 Sierpień 2017, 15:47:30 »
Hej,

tak, wiem, kawa nie zmielona chwilę przed parzeniem to nie kawa. Ale! Ekspres zaraz będzie a młyn w przyszłym tygodniu. Chciałbym kupić sobie paczuszkę już zmielonej, nawet nie po to by specjalnie smakować, ale zaznajomić się z całym procesem powoli. Nadal pamiętam, że to nie będzie nawet przyzwoite :)

Jak już człowieka przyciśnie do muru i musi pojechać do supermarketu po paczkę mielonej kawy, to co będzie najmniejszym złem?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawa mielona z paczki (przepraszam...)
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2017, 15:51:58 »
Poczekaj ;) Szkoda Twojego czasu i pieniędzy. NIC z tego nie wyjdzie, a jak poszukasz na forum to się dowiesz jak to w miarę szybko ogarnąć - albo możesz poprosić kogoś z forum o pomoc, ale to już zależy od miejsca zamieszkania i czy ktoś pomoże ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa mielona z paczki (przepraszam...)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2017, 15:57:38 »
tak na prawdę to kawa zmielona z marketu nie nadaje się do zrobienia espresso. Chyba że masz ekspres z super cremą to wtedy tak. Zdaje się że w piotrze i pawle były jakieś przyzwoite ziarna z polskiej palarni. Polecałbym jednak  w jakiejś kawiarni poprosić o zmielenie wybranej kawy. Możesz też popróbować kaw parzonych w różnych kawiarnia z różnych ziaren i zobaczyć co Ci smakuje a co nie. Będą to lepiej spożytkowane pieniądze i będziesz mół takie ziarna też na ogół kupić. Jeśli już musisz coś koniecznie to jakieś MK Gwatemala czy Brazylia z ogólnie dosępnych powinny być w miarę. Gdzieś widziałem też test kaw mielonych z marketó to ponoć wygrałą mielonka z lidla bellarom gold czy cośtakiego. Patrz na daty żeby były jak najdłuższe najlepiej żeby więcej niż rok przydatności jeszcze miały.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kawa mielona z paczki (przepraszam...)
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2017, 15:58:24 »
Hej,

tak, wiem, kawa nie zmielona chwilę przed parzeniem to nie kawa. Ale! Ekspres zaraz będzie a młyn w przyszłym tygodniu. Chciałbym kupić sobie paczuszkę już zmielonej, nawet nie po to by specjalnie smakować, ale zaznajomić się z całym procesem powoli. Nadal pamiętam, że to nie będzie nawet przyzwoite :)

Jak już człowieka przyciśnie do muru i musi pojechać do supermarketu po paczkę mielonej kawy, to co będzie najmniejszym złem?
Z żadnej zmielonej nie zrobisz espresso, bo one są mielone za grubo (i to nie wada, po prostu nikt nie sypie mielonej kawy do kolby;)).
Jak chcesz się uczyć, jak wsypać kawę do PF, jak zrobić tamping, etc, to bierz najtańszą jaka jest.
Opcja #2, zamów w palarni kawę zmieloną pod espresso. Wybierz najtańszy blend np u MA czy EC i wybierz opcję mielenie pod espresso.
Opcja #3. jak druga tylko kupuj kawę w kawiarni i poproś o milenie pod espresso.
Opcja najlepsza, relax, poczekaj na młynek :)

Offline prunt

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Ascaso Duo PID, V60-01/02, Chemex, Chemex by Duka, AeroPress
  • Młynek: Ceado e6p, Comandante MK3 NB, Aergrind
Odp: Kawa mielona z paczki (przepraszam...)
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2017, 16:05:48 »
Dzięki Panowie!

Zamierzałem właśnie odwiedzić zaprzyjaźnioną kawiarnię i uśmiechnąć się o słoiczek zmielonej (rozumiem, że jak postoi szczelnie zamknięty 4 dni to i tak będzie lepiej niż kupiona w paczce w markecie), a jak sie nie da - Piotr i Paweł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi