Autor Wątek: Malawi Mzuzu AA - palarnia kawy Euro Cafe  (Przeczytany 1467 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Malawi Mzuzu AA - palarnia kawy Euro Cafe
« dnia: 04 Czerwiec 2017, 21:11:13 »
Malawi Mzuzu AA - palarnia kawy Euro Cafe

Arabika odmiany Nyika, sposób obróbki - myta. Palenie jasne, przeznaczone do alternatywnych metod parzenia kawy.
Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60 - 01, białe filtry Hario i młynek Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa - 6 g kawy na 100 ml wody, temperatura wody 92,5 - 93°C czas parzenia poniżej 2,5 minuty, preinfuzja 30 sekund, przemiał po zalaniu nie był mieszany.
Ziarenka Malawi Mzuzu były ładne, równo palone i miały słodko - owocowy aromat. Jabłkowy zapach, unoszący się znad drippera w czasie parzenia, zwiastował dobre wrażenia. I takie też były :). W aromacie dripa było jabłko i słodkie nuty, a po spróbowaniu dochodziły jeszcze delikatne akcenty chmielowe. Drip był smaczny, słodki, z delikatną jak dla mnie kwaskowatością. Dominowało w nim jabłko z delikatnymi akcentami chmielowymi. A po lekkim przestygnięciu także z nutami suszonych jabłek. Finisz był słodko - owocowy, posmak podobny, z czasem z akcentami chmielowymi. W pierwszych dniach po otwarciu paczki w dripie była także kwaskowatość czerwonych owoców, która z czasem znikła. Według palarni była to żurawinowa kwasowość, a dla mnie bardziej słodkie czerwone porzeczki. Niezależnie od tego z  malawijskich ziarenek Mzuzu, parzonych w dripperze, byłem zadowolony. Drip był smaczny, owocowy, odpowiednio słodki, bez goryczki i nie kwaśny. Na dodatek te ziarenka można było kupić w świetnej cenie - 20 zł za 250 g.

Offline Wojciech Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Gabi, Aeropress, Phin, Melitta CI Touch, ex. Ascaso Dream
  • Młynek: Rhinowares, ex. Ascaso i2
Odp: Malawi Mzuzu AA - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2017, 10:18:21 »
Dziękuję Tobie WS za ten opis, i za wszystkie opisy kaw które "popełniasz" na forum  :kwiat:
Odebrałem dziś zakupioną u Gorana paczuszkę, chciałem przypomnieć sobie czego mam oczekiwać, zajrzałem ponownie do sklepu - a tam towaru na stanie brak (kupiłem chyba ostatnią sztukę  :D) i brak opisu!

Tak więc Twoja relacja będzie dla mnie wskazówką. Dzięki!
Pozdr., W.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi