Autor Wątek: Manometr  (Przeczytany 6145 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Manometr
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Sierpień 2017, 11:33:31 »
Pozostaje skręcić młynek i sprawdzić 28s bez OPV.
Niestety, ale mój młynek ma regulację skokową. 28s wypada w połowie między skokami.

Więcej (bo zmianę o dwa - trzy kliki młynka) mogę osiągnąć preinfuzją.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Manometr
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sierpień 2017, 11:43:39 »
Niestety, ale mój młynek ma regulację skokową. 28s wypada w połowie między skokami.
W tym przypadku możesz odrobinę popracować dozą. Większa o 0,5 g - 1 i będzie czas dłuższy na grubszym ustawieniu, albo mniejszą na drobniejszym żeby skrócić czas. Tylko w sumie po co? :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Manometr
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Sierpień 2017, 12:52:55 »
mój młynek ma regulację skokową
Nie próbowałeś tego zmienic? W sieci są pokazane takie modyfikacje. Usuwa się element ustalający skok i na gwint daje się taśmę teflonową, żeby samoistnie nie zmieniał grubości mielenia. I jeszcze jedna sprawa. Jak będziesz kiedyś w jakimś markecie budowlanym, przyglądnij się jak wygląda regulacja kąta obrotu w piłach kątowych. Ja miałem TAKĄ W niej pod spodem były wgłębienia do których wchodziła końcówka dźwigni zmiany kąta cięcia. Tych wgłębień było parędziesiąt i można było ustawić kąt cięcia nawet co jeden stopień. Nie wnikałem jak to zostało rozwiązane a teraz by się przydało. Niestety tej piły już nie mam. Nie wiem jak jest w innych modelach, ten pod tym względem był rewelacyjny.
Z tego co widziałem na zdjęciach, Macap M2M ma 66 otworów do ustalenia stopnia mielenia, czyli otwory są rozmieszczone co 5,4stopnia. To sporo. Gdyby się udało to zmienić na regulację co 1 stopień, to byłaby rewelacja. Może jakaś blacha przykręcona do tej z 66 otworami i nawiercona co 1 stopień? Można też zmienić ten cycek, który wchodzi w te otwory na taki dopasowany do nowych otworów. Nie wiem jak to by wyglądało ze strony technicznej, czy w ogóle jest to możliwe. Może gdzieś można dostać taką część jak jest z tymi otworami i zalutować je na twardo a następnie wywiercić nowe otwory?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Manometr
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Sierpień 2017, 13:00:29 »
W tym przypadku możesz odrobinę popracować dozą.
A to już wiem. Tyle, że używam OVP, a jak pisałem, znacznie drobniejsze mielenie przy takiej samej ekstrakcji osiągam preinfuzją.

Macap M2M ma 66 otworów
Dokładnie 64. Otwory są na tyle blisko siebie, że między nimi jeszcze jeden otwór się nie zmieści.

na gwint daje się taśmę teflonową,
Znam tę modyfikację, ale mi się wybitnie nie podoba. Jak teflon się zużyje i coś pójdzie nie tak, to żarna się zacisną i zetkną.

nawiercona co 1 stopień?
Nie pamiętam z kim i o jakim młynku rozmawiałem na forum, ale strzelam, że było to Fiorenzato 64Evo i wyszło mi na to, że w tym młynku jest jakieś 120 pozycji (albo też, że autor ustawiał młynek w jednej ze 120 pozycji). Zatem 1 stopień, to chyba za mało.

Już prędzej dodam pionową śrubkę wkręcaną do oporu żeby blokować ruch górnego żarna.

PS. @Jeżyk - masz Mazzera - możesz pokazać, jak to tam jest zrobione?Rzuciłem okiem do netu i już wiem - w Mazzerze górne żarno się nie kręci razem z pierścieniem nastawczym - po to młynek ma owe osławione sprężynki.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2017, 13:14:15 wysłana przez Krakus »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Manometr
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sierpień 2017, 14:02:09 »
Do młynka Macap można zamontować regulację ślimakową. Są dostępne 3 średnice koła zębatego. Cena ok. 170 zł.
Precyzyjniejszym i tańszym rozwiązaniem jest montaż ramienia w kształcie płaskownika do obudowy górnego żarna. Drugi płaskownik przykręcony do obudowy młynka.
Pomiędzy płaskownikami zwykła śruba z motylkową nakrętką jako kontra.
Można zrobić też to zapadkowo z wykorzystaniem płaskownika sprężynującego zamiast śruby regulacyjnej. Kombinacji jest sporo.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Manometr
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpień 2017, 14:14:44 »
Do młynka Macap można zamontować regulację ślimakową. Są dostępne 3 średnice koła zębatego. Cena ok. 170 zł.
Podrzucił byś jakieś linki?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2017, 14:43:54 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Manometr
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień 2017, 15:13:45 »
No proszę, wystarczy tylko rzucić temat i zaraz się znajdzie jakieś rozwiązanie. Brawo.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi