Autor Wątek: rocket cellini problem  (Przeczytany 3210 razy)

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
rocket cellini problem
« dnia: 10 Sierpień 2017, 00:50:50 »
witam
mam problem z moją" rakietą " gdyż ta cudowna "cholera "odmowiła mi dziś posłuszeństwa :doh: .
Problem zaczał się od wskaźnika ciśnienia który po ostatniej przerwie i powrocie z dlugich wakacji zaczął żyć swoim źyciem ( czyli zacina się raz wskazuje raz nie . )źeby nie było to czyszczę kwaskiem raz na kwartał ,a grupe pewnie raz na miesiać . 
Z 2 miesiace temu miałem wrażenie że pompa głośno chodzi ale zrzucająć to na swoje przedraźliwienie i wciąż dobry smak kawy olałem temat ... no i wreszcie moja małżonka do mnie drzwoni przedwczoraj że ekspres mało nie wybuchł :! włączyła" rakiete" pojechala do sklepu i gdy za 2 godz  wróciła w domu siwo! jak niegdyś na peronach, ekpres  bardzo gorący gwiżdże i buczy , wyparowała cała woda ...
Przejechałem dolałem wody  posprawdzalem...  patrzę działa ale chyba trochę dlugo się nagrzewa .
Rano wstaje włączam .przychodzę za 30 min patrzę zimny !!.  po kilku włączeniach pstryczkiem on/off zaczyna chodzić pobiera wodę slyszę przekaźnik i  grzałka chodzi mija kolejne 5 min i zawór ciśnienia puszcza ciśnienie .  :/
i tu pytanie do Was zamierzam Rakiete  zreanimować tylko od czego tu zacząć skoro wszystkie symptomy zaczeły się naraz  .
ekspres ma 4 lata  na bieżąco czyszczony, woda z wlasnego ujecia ale badana i w normach .
pozdrawiam Daniel

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2017, 02:24:35 »
źeby nie było to czyszczę kwaskiem raz na kwartał ,a grupe pewnie raz na miesiać
Jestem przeciwnikiem takich czyszczeń, bo raczej ... żaden producent tego nie zaleca. Tutaj na forum są tacy, którzy to robią, ale trzeba popisać się "znajomością rzeczy" i podjąć ryzyko.
Ja swoją Bezzerę po roku oddałem do serwisu Coffeesite w Nadarzynie. Wymienili wskaźnik pompy (bo się zepsuł) i go porządnie wyczyścili.
Po odbiorze ekspresu wydaje mi się, że pompa chodzi ciszej i jakoś tak większe ciśnienie daje.
Wcześniej też miałem wrażenie, że pompa chodziła głośniej.
W Cafe Silesia poinformowali mnie, że żadne kwaski czy środki nie wchodzą w grę. Bojler i części czyszczą mechanicznie rozkręcając sprzęt. Tak zaleca producent.

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2017, 17:10:56 »
dzieki hlary za zainteresowanie tematem .
Myślę że kwasek w nawet dużym stężeniu nie powinien być tu problemem . na początku sprawdzę styki i zawór .
mam nadzieje że to będzie to . jak nie to rozkręce to ustrojstwo i zrobię  jej przegląd generalny .

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2017, 12:18:24 »
Jeżeli w domu miałeś siwo to znaczy że presostat nie zadziałał i nie rozłączył grzania. Ciśnienie wzrosło powyżej 1,8 bara i otworzył się zawór bezpieczeństwa. Zazwyczaj mniejsze maszyny mają małe presostaty elektryczne, a one lubią padać po jakimś czasie.
Więc zacząłbym od wymiany preso i ewentualnie zaworu bezpieczeństwa. Następnie sprawdziłbym czy nie ma przepięcia na grzałce.
Po czymś takim mogła mocno dostać.
Głośna praca pompy może tu być osobnym tematem...

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpień 2017, 14:15:00 »
prawda to ,że jak zawór  bezpieczeństwa puści  to jest już do wymiany?  możecie polecić  jakiś sklep do części zamiennych .
pozdrawiam Daniel

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2017, 16:06:08 »
Zawór powinien działać. O części spytaj Rogera lub poszukaj ich w ATP. Sprawdź też połączenie presostatu z bojlerem, czy rurka jest drożna.

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2017, 23:02:57 »
dzięki za podpowiedzi , problem rozwiązany.
ekspres był poprostu zakamieniony niedrożne rurki do pretostatu i  zegaru psuły robote.  :sciana:
morał z tego taki, że czasem kwasek nawet w dużym steżeniu może być za słaby..

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sierpień 2017, 12:27:56 »
Może nie w temacie ale czy może mi ktoś proszę zmierzyć celini od tylu do zakończenia przedniej nóżki ? Blat ma 40cm głębokości ... a ekspres 42,5...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpień 2017, 12:40:23 »
37 cm cellini ma do nóżek .

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Sierpień 2017, 16:12:14 »
No to powinien wejść ... dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maj 2020, 07:35:06 »
Dopiszę się żeby nie mnożyć bytów.
Ktoś wie dlaczego dziś rano nie zbierałem z podłogi 3l wody tylko około 1l z szafki i tacki ociekowej? Wczoraj było czyszczenie z chemią, potem espazzola i... zostawiłem wajchę w górze bo akurat gniazdko odcięło prąd. Uzupełniłem wodę, opróżniłem tackę i kiedy rano Chińczyk włączył zasilanie ekspres przepompował litr wody (zmierzyłem ubytek w zbiorniku) i wyłączył pompę pomimo otwartej grupy. Jak to działa?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj 2020, 07:57:55 »
Jest chyba taki limit czasowy pracy pompy -- zabezpieczenie elektroniczne.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: rocket cellini problem
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maj 2020, 08:02:24 »
Przy okazji, z ciekawości - czy jest możliwe żeby przelanie 1l wody spowodowało spadek ciśnienia do 0?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi