Autor Wątek: Jaki ekspres  (Przeczytany 19609 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Sierpień 2017, 18:04:22 »
Jest budżet na zakup i jest pakiet startowy.
Ten drugi, przy niskim pierwszym, może się zbliżyć do pierwszego.
Waga, tamper, filiżanki, kawa, dzbanek, etc.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Sierpień 2017, 18:08:45 »
masz 10 000zł procedujesz tak samo
tylko że en poradnik byłby oparty na założeniu, że pytający nowicjusz w ogóle wie co to jest espresso świadomie decyduje się na nie i - choć słyszał że smaczny napar można wykonać duuuuużo mniejszym kosztem, a o ostatecznym smaku kawy decyduje głównie jakość ziaren, a nie urządzenia - to i tak jest zdecydowany wykosztować się na zakup urządzeń.
Idę o zakład że 90% osób które pierwszy raz zadaje pytanie o ekspres jest przekonanych, że ekspresy to są uniwersalne urządzenia są do kawy eKspresso (o dowolnej pojemności, dowolnym brew ratio i innych parametrach), a nie espresso, na dodatek urządzenia magiczne bo zdolne zrobić świetną kawę z obojętnie jakiego surowca, no bo przecież "kawa to kawa, czarna i tyle, nie ma sensu przepłacać". A o alternatywach słyszał może 1 na 100, i nie mając żadnej wiedzy w temacie może uważać, że to zbyt proste żeby zaparzyło dobry napar.

A mając duży budżet można też zupełnie inaczej - z tych 10.000zł kupić phina za 20zł, albo za niewiele więcej cały komplet alternatywnych parzydełek, do tego młynek i filtr, a z tego co zostanie wystarczy na pierwszorzędne, drogie ziarna i co za tym idzie świetne napary przez 20 lat :)
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2017, 18:36:20 wysłana przez grex »

Offline dziewczynaa

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ekspres Dolce Gusto
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #92 dnia: 11 Sierpień 2017, 14:25:09 »
W dalszym ciągu nie jestem do końca przekonana do ekspresu, który byłby dla nas dobry. Może w późniejszym czasie dokupię ekspres do kaw mlecznych, i pewnie w dalszym ciągu będę się zastanawiała nad tym, czy kupić ekspres kolbowy czy automatyczny. Na początek chyba zakupię tylko i wyłącznie młynek do kawy Wilfa Svart CGWS-130B.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #93 dnia: 11 Sierpień 2017, 14:31:11 »
Jeśli zależy Ci na smaku kawy i możliwościach jego odkrywania przez uczenie się - to automat odpada. A do Wilfy możesz dokupić dripa, drogie to to nie jest(plastikowe V60-02 kosztuje ok 25 zł) a będzie miała duże pole manewru ;) Choć to też zależy od wielkości kaw, które pijesz - inaczej będzie na jeden kubek, inaczej na 5 jak wpadną goście.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #94 dnia: 11 Sierpień 2017, 14:53:30 »
No nie wiem czy polecać komuś na początek v60 to dobry pomysł. Jak już z urządzeń przelewowych to clever albo phin.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Sierpień 2017, 16:01:42 »
Ja zaczynałem, i gdybym zaczął od innych ziaren to byłoby lepiej - wiedeńskie palenie do dripa to kiepski pomysł ;)

Offline cybul26

    • brak
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: delonghi EC 685
  • Młynek: reczny
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Kwiecień 2020, 16:48:14 »
A ja mam trochę inne pytanie. Posiadam teraz ekspres delonghi ec685 wraz z młynkiem baratza sette 270. Chciałbym kupić lepszy ekspres, jednak muszę do tego zakupu przekonać również żonę :D Czy kawa będzie się różniła w smaku? Teraz mam kupioną Brazylię z czarnej kawki i nie mogę wydobyć z niej jakiś sensownych smaków
Jest w porządku, jednak zupełnie brak nut czekolady, kawa jest albo gorzkawa albo kwaskowa (w zależnościami od czasu ekstrakcji). Robiłem różne mielenia, czasy ekstrakcji. Mam teraz ustawione 14 gramów wsadu na 30 gramów gotowego espresso w czasie 30 sekund (wraz z preinfuzją) i ta kawa jest tylko w porządku. Zastanawiam się, czy zmiana ekspresu pozwoli mi na przyrządzenie poprawnego espresso? Celuje na coś w stylu gaggia classic lub ascaso basic, jednak muszę argumentami przekonać do tego zakupu żonę. Czyli przekonać ją, że ten ekspres co mam teraz nie pozwala na przyrządzeniem poprawnego espresso (czy może jednak pozwala a ja po prostu nie potrafię tego zrobić?)


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi