Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516384 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4410 dnia: 10 Grudzień 2017, 17:25:46 »
Z bardzo "kuszących" grzechów zapomniałam jeszcze o Hondurasie Miriam Elisabeth Perez: do przelewów, słodko, owocowo, pysznie i "okrągło".
Zapomniałam też o Pacas: do przelewów i espresso. W aromacie trochę żurawiny :-). Napiszę troszkę więcej, kiedy kawa odgazuje.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2017, 17:31:16 wysłana przez Elka »

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4411 dnia: 10 Grudzień 2017, 21:07:28 »
I zapowiadają się kawowe Święta  :evil:
Zamówione: Juicy, Salwador-Salwador, Nossa Senhora de Fatima, Las Lajas i dodatkowo na prezent Miriam Elizabeth.
Dobrze, że kawa nie tuczy  [emoji38]

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4412 dnia: 10 Grudzień 2017, 22:03:19 »
:sciana: jeśli o mnie chodzi, to zupełnie nie dlatego wciąż się odzywam na Twe słowa. Nie dlatego że, ale dlatego jak to robisz.

Czyli jak?

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4413 dnia: 10 Grudzień 2017, 22:14:26 »
Może na ten temat warto stworzyć osobny wątek?  :kwiat:.
Bardzo bym nie chciała, żeby się zrobiło "nieświątecznie". Ja bardzo dobrze pamiętam, Rusku,  że nie lubisz etiopskich naturali. Pamiętam, że kiedyś jeszcze na innym forum) bardzo obszernie na ten temat dyskutowaliśmy. Nie chciałabym, żeby Twoja subiektywne odczucia dotyczące tej grupy kaw zniechęciły kogoś do zakupu, bo może jednak komuś takie kawy smakują.

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4414 dnia: 10 Grudzień 2017, 22:16:42 »
@Elka - mnie nie smakują... ale spójrz na złożone przed sekundą zamówienie... Czyżby czyżyk ?  :poklon:
Osobiście namawiam sporo znajomych na zakupy u Was; nie pamiętam bym kogoś zniechęcał do ziarenek z kołobrzeskiego pieca... kawka
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2017, 22:20:07 wysłana przez Rusek »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4415 dnia: 10 Grudzień 2017, 22:16:44 »
Jak najbardziej, to moje ulubione kawy do alternatywy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4416 dnia: 10 Grudzień 2017, 22:22:01 »
@Elka - mnie nie smakują... ale spójrz na złożone przed sekundą zamówienie... Czyżby czyżyk ?  :poklon:
Osobiście namawiam sporo znajomych na zakupy u Was; nie pamiętam bym kogoś zniechęcał do ziarenek z kołobrzeskiego pieca... kawka

Dziękuję :-)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4417 dnia: 11 Grudzień 2017, 18:05:03 »
Z bardzo "kuszących" grzechów zapomniałam jeszcze o Hondurasie Miriam Elisabeth Perez: do przelewów, słodko, owocowo, pysznie i "okrągło".
Zapomniałam też o Pacas: do przelewów i espresso. W aromacie trochę żurawiny :-). Napiszę troszkę więcej, kiedy kawa odgazuje.

Lista "zapomnianych grzechów zawiera" jeszcze jedną pozycję: Honduras Ceiba z upraw organiczny palony do metod przelewowych. Jest pysznie i czerwono-owocowo.

"Przelewem dnia" była jednak bez zwątpienia Kenia Kinii AA: czysta jak krystaliczna woda, owocowa jak kosz czereśni  prosto z drzewa, intensywna  jak pole czerwonych maków. Zmodyfikowałam krzywą palenia i wyszło lekko i bardzo słodko  :szampan:  :uklony:

« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2017, 18:07:13 wysłana przez Elka »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4418 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:34:22 »
Dziś powstało nowe palenie Miriam Elisabeth Peres Top Lot natural oraz Salvador Divisadero Pacamara Honey :-)
W ten sposób większość "rotujących kaw" trafiła na półki  :kwiat:.

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4419 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:50:15 »
Jakiś czas temu gdzieś się przewinął wątek robienia blendów. Stanęło na tym ze raczej trzeba wiedzieć co się robi i po co :). Ja takiej wiedzy nie posiadam ale posiadałem resztki dwóch pysznych kaw: Geisha Cerro Azul i Etiopia Guji Ambela. Traf chciał że miałem 4g tej pierwszej i 8g tej drugiej. Szkoda było mi je wyrzucać wiec zmieliłem je razem i zaparzyłem w aero. Nie wiem co tu się stało ale w kubku było milion soczystych owoców. Grejpfruty, mango, jakieś owoce jagodowe w tle i sporo rzeczy które ciężko mi nazwać :D Zdecydowanie kawka miesiąca mi z tego wyszła!
 

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4420 dnia: 12 Grudzień 2017, 17:16:06 »
@Emko, bardzo się cieszę, że te ciekawe ziarenka wykorzystałeś do końca  :szampan:
My dzisiaj kupiliśmy Gabi. Ciekawa jestem, kto ma doświadczenie z parzeniem naszych kawek na tym przyrządzie?

« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 17:54:12 wysłana przez Elka »

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4421 dnia: 12 Grudzień 2017, 19:16:32 »
Ela, Andrzej dziękuję za szybką przesyłkę i niespodziankę - paczuszkę Marcala :)

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4422 dnia: 12 Grudzień 2017, 19:39:06 »
Ela, Andrzej dziękuję za szybką przesyłkę i niespodziankę - paczuszkę Marcala :)


Również dziękuję za gratis i błyskawiczną dostawę!

Offline szaman Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: V60-02, kawiarka
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4423 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:47:49 »
12) Kostaryka Las Lajas Black Honey: cudowna, owocowa kawa o zniewalającej słodyczy: do przelewów
Przed chwilą otrzymałem przesyłkę i pomimo, że od rana wyrobiłem swoją normę kofeiny nie mogłem się powstrzymać i już dobry kwadrans mlaskam, żeby nie zrobić kolejnego dripa :poklon: . Co gorsza na kuszącej półce stoi jeszcze Kenia Kiini.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4424 dnia: 14 Grudzień 2017, 14:17:38 »


Crema na espresso Salwador -- Salwador była tak dziś smakowita, że zjadłem ją w całości parę już razy ;). Cena dobra -- zapraszam :).

Wkrótce ogłosimy specjalną promocję/ofertę na jedną z mieszanek do espresso. Jutro do magazynu wjeżdżają świeże młynki E5/6P, a także wspomniany gdzie indziej E8D. Wkrótce dam znać jak ten ostatni działa w naszym laboratorium :).
Ten Salwador@Salwador jest świetny. Dałem mu odgazować 2 tygodnie i dopiero się zabrałem. Crema zacna, ale aromat przypominający śliwki w czekoladzie i do tego pasujący owocowy posmak bardzo przypadł mi do gustu. 18 g kawy, 38 gram w filiżance, 25 sekund.
Doprawdy espresso exquisite, chętnie bym widział takie paczki "linii espresso exquisite" 250g  od czasu do czasu w sklepie.


Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi